Black Lightning Jak bude vypadat Freeland po Krizi? Pokračování třetí řady nabízí novou synopsi a nové komiksové jméno

Jak bude vypadat Freeland po Krizi? Pokračování třetí řady nabízí novou synopsi a nové komiksové jméno

Jak bude vypadat Freeland po Krizi? Pokračování třetí řady nabízí novou synopsi a nové komiksové jméno

Zatímco stále čekáme, jakým způsobem se vyvrbí události Krize, stanice CW přichází s prvním popisem pro pokračování třetí série. Seriál se také může těšit z posily v podobě herce Wayna Bradyho, který ztvární nebezpečného Gravediggera.

2 1
3.1.2020

Black Lightning se s pokračováním třetí série vrátí 21. ledna, týden poté, co budou odvysílány poslední dvě části crossoveru Krize na nekonečnu Zemí, kterých bude Black Lightning součástí. Krize připravila Jeffersona o jeho rodinu. Než rudá vlna vymazala Jeffersonův svět, Jeff byl na poslední chvíli zachráněn a přenesen na Zemi 1, mezi ostatní hrdiny z Arrowverse, aby pomohl ubránit existenci hrdinů a jejich světů.

Zatím sice nevíme, jaký výsledek Krize přinese, zato díky prvnímu popisu k desáté epizodě, zasazené do doby po událostech Krize, víme, že se Jefferson znovu shledá se svou rodinou a bude si muset zvyknout na novou realitu. Black Lightningův svět se navíc vzpamatovává z nedávného potvrzení existence mnohovesmíru, čímž se organizaci ASA naskytují zadní vrátka. Pakliže budou se svým plánem ve Freelandu neúspěšní, ostatní světy jim mohou nabídnout potenciální metalidi pro jejich experimenty.


Jefferson na návštěvě Země 1. Foto: CW

Nová realita však příliš neovlivní hru, kterou mají rozehranou freelandský odboj, ASA a Markované. Lynn se zmocnila droga Green Light, která ji zavede na scestí. Pokoj nebude mít ani Jennifer, jejíž život nedávno ohrozilo objemné množství antihmoty v okolí. Jennifer se sice vzpamatovává a nachází si cestu k nové lásce, avšak skutečnost, že Khalil je stále naživu, může ohrozit vše, co si s Brandonem stačili za celou dobu vybudovat.

Na co si tedy posvítí desátý díl? To vám odhalí následující synopse: „Po událostech, kdy Freeland zasáhla rudá vlna, se Jefferson musí vypořádat s novou realitou a zvyknout si na ni. Lynnino odhodlání zachránit všechny metaděti způsobí jejímu zdraví a okolí škody. Anissa čelí nové náročné situaci a pouto Brandona a Jennifer se prohlubuje.“

Black Lightningovi a ASA bude v dalších dílech zatápět markovanská strana, která se odhodlá podniknout další tah. Freelandu se představí nový pěšák Tyson Sykes, který si říká Gravedigger. Zarytým čtenářům jistě není přezdívka Gravedigger cizí. Za postavou, která se objevila za dob bronzového věku v sérii Men of War, stojí tvůrčí duo David Michelinie a Ed Davis, kteří se v roce 1977 pokusili poukázat na problém segregace v americké armádě.

Gravedigger dával svým protivníkům ochutnat hlaveň. Foto: DC Comics

Gravedigger v dětství prodělal obrnu, ale v průběhu let se mu podařilo stát se znovu fyzicky zdatným natolik, že se za doby druhé světové války rozhodl vstoupit do armády. Místo toho, aby byl přidělen k taktické jednotce, Gravedigger musel kvůli své barvě pleti plnit práci hrobníka. Jakmile nacisté zastřelili jeho nejlepšího přítele, Gravedigger odhodlán pomstít se Němcům naléhal na Pentagon, až se mu povedlo vybojovat si místo v týmu. Z boje, kdy po něm nepřátelé stříleli, si odnesl charakteristický znak – kříž na čele.

Hraný Gravedigger je popisován jako supervoják, který sloužil během druhé světové války, a na kterém byly prováděny tajné vládní experimenty, díky nimž získal superschopnosti. Po válce se rozhodl přeběhnout k Markovanům, aby v Americe nemusel čelit rasové segregaci.

Embed from Getty Images

Tysona Sykese ztvární oblíbený herec Wayne Brady, který se ve světě proslavil svým komediálním pořadem Whose Line Is It Anyway?, z něhož inspiraci čerpala česká Partička. Brady se také zviditelnil v seriálu How I Met Your Mother, v němž si zahrál bratra Barneyho. Herec je ze superhrdinské role velmi nadšený a pro zahraniční portál TVLine se nechal slyšet, že Gravedigger v příběhu figuruje jako jakýsi padouch. „Mám za sebou 20 let v televizi, ale tohle je ta nejhustější věc, co mě kdy potkala. Gravediggera ostatní vnímají jako záporáka, jenže záleží na úhlu pohledu,“ prozradil Brady.

Zdroj článku: TVLine (článek 1), (článek 2), ComicBook

Diskuze /3

Lex Luthor

Barneyho bratra jsem měl rád, takže se těším na herce v nové roli

3.1.2020 | 23:30:50
DC Expert

Jednou se psalo že má příjít nějaký hrdina do Frelandu Hardware ale nevím proč se tam ještě neobjevil!

#3 Kubc6a
20.1.2020 | 18:40:50
Kubc6a

#2 DC Expert: Třeba z toho upustili. Případně to mohli nakombinovat s tím novým klukem, co tam ovládá technologie.

webmaster
20.1.2020 | 22:47:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Black Lightning v české nabídce Netflixu

Netflix ve své videotéce nabízí všechny série s českými titulky. Příběhy Black Lightninga můžete sledovat zde.

Novinky z Freelandu

Black Lightning by se mohl objevit v seriálu The Flash

Black Lightning by se mohl objevit v seriálu The Flash

The Flash, který se po ukončeném Arrowovi stal vedoucím seriálem univerza Arrowverse, čeká začátkem letošního podzimu osmá série, která by měla odstartovat několika crossoverovými epizodami. V jedné z nich by se mohl objevit i Jefferson.

Reklama

Závěrečná série

Thumbnail Play icon

Reklama

Fotografie postav

Fotografie postav

Narozeniny

Hlídejte si nás