Black Lightning Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Stanice CW opět rozšiřuje svou komiksovou stáj značky DC o spin-off, v němž se tvůrci stojící za Black Lightningem odkloní od freelandské komunity a s Painkillerem se vydají vstříc sólovému dobrodružství.

2 5
19.11.2020

Každý nový přírůstek do kolekce superhrdinských seriálů stanice CW je pro diváky pokaždé velmi vítaným zpestřením. V nadcházejícím roce se americká stanice pustí hned do dvou méně vyčnívajících komiksových jmen, jejichž životní pouť nezůstane prozkoumaná pouze na stránkách komiksových sešitů. Na příští zimu se chystá titul o nové Wonder Girl a hned ze startu nového roku se tvůrčí duo sestavené ze Salima Akila a Mary Brock-Akil pokusí fanoušky Black Lightninga zaujmout podpůrnou epizodou, která by Painkillerovi mohla vyhrát vlastní několikadílný projekt.

Bývalý slavný atlet střední školy Garfieldské měl reprezentovat freelandskou komunitu na olympijských hrách. Plány na pestrou budoucnost mu překazila olověná kulka, která se mu provrtala do míchy a Khalila přikovala k invalidnímu vozíku. Ač se jeho ambiciózní sny rozplynuly, z temné strany mu byla nabídnuta pomocná ruka, jež by Kahalila dostala zpátky na nohy. A tak se zrodil lovec Painkiller, padouch s nadlidskou silou, který se rozhodl mstít všem těm, jejichž existence ho zatáhla na samé dno. Od speciální vlastnosti, kdy jeho tělo je samo schopno syntetizovat toxin, kterým dokáže své oběti nejprve paralyzovat a následně takřka bezbolestně usmrtit, je odvozena jeho přezdívka.


Nebýt Black Lightninga a jeho nadané rodiny, Khalil by se nikdy nedočkal vykoupení. To Tobias Whale vnímal jako zradu a především urážku své osobnosti, a proto z Khalila doslova vyrval poslední vyhlídky na důstojný život. Ve třetí sérii se k tomuto soudnému dni vrátili scenáristé. Painkillera vrátili zpátky mezi živé a do vínku mu přidali mnohem surovější a tragičtější scénář. Ke konci série se geneticky modifikovaný antihrdina přiměl opustit všechno, co znal a co mu bylo blízké, a vydal se po vlastní ose, aby pod nohama nalezl pevnou stabilitu a utlumil nebezpečného Painkillera skrývajícího ve svém nitru.

Arrowverse se opět rozšiřuje. Painkiller má našlápnuto do vlastního seriálu.

Fyzicky znetvořený a psychicky zlomený žoldák se dočkal objednávky na vlastní sérii, která by jeho životní příběh vyobrazila nad rámec toho, co si čtenáři mohli doposud přečíst. Herec Jordan Calloway zatím z Black Lightninga neodchází, naopak sedmá epizoda nadcházející sezóny poslouží Painkillerovi jako zadní vrátka, na nichž hlavouni CW odpozorují, zda by diváci o takový seriál vůbec stáli. V případě úspěchu dostane seriál zelenou a Salim Akil se svou manželkou prodlouží se stanicí své kontrakty. Nad speciální epizodou bude Akil bedlivě dohlížet jak scenáristicky, tak režisérsky. Novinka by běžela opět pod taktovkou společnosti Warner Bros.

Warneři zároveň i krátce nastínili, na co by se diváci mohli těšit. Khalil v novém popisu odchází do Akashic Valley, kde se pokusí najít vnitřní klid. Ale pro někoho s tak pestrou minulostí, jakou má Khalil, klid a mír nepřichází v úvahu. Jeho činy, které měly hrůzný dopad, jej stále tíží a pronásledují ho vnitřní démoni. Aby mohl dosáhnout své vysněné idylky, musí posbírat ztracenou vůli a přinést spravedlnost tam, kde lovil a kde jednoznačně překročil meze. Jak se tvůrci s tímto velkým krokem popasují, budeme moci sledovat už za několik málo měsíců.

Sledovali byste Painkillera na jeho životní cestě za vykoupením?

Foto: CW

Diskuze /10

Raiden123

Toz ono neni painkiller ako painkiller… tuto verziu ktoru nam chcu naservirovat,to neviem ci je to dobry napad.No ak budu ludai rozumny snad pridu na to,ze tonema zmysel natacat a ak to natocia tak dufam,ze ten serial nebude mat dlhe trvanie. Mne osobne postava painkillera v Black Lightningovi prisla dost zbytocna… iba muoj dojem…

A i pribeh samotny o Black Ligtningovi mi uz pride taky ako keby tvorcom dosli tvorive napady a tocili dalsie diely len nasilu aby mohli povedat „Show must Go On … “

19.11.2020 | 11:16:37
Strong

Nevim no pokud tam bude hrat stejny herec co ho hral tak budiz ale asi jinak ne.

19.11.2020 | 11:49:02
Lex Luthor

Hm uvidíme, když seriál vznikne dám mu šanci, když ne bude mi to jedno

19.11.2020 | 14:26:41
DC Expert

Jako kouknu se nato ale bylo by dobré kdyby CW zkusila objednat seriál deadstroke!

#5 Boudiccaw
19.11.2020 | 16:03:44
Boudiccaw

#4 DC Expert: no tak na ten bych se taky podívala :)

19.11.2020 | 22:02:00
Comics_Fan

Pane bože!

20.11.2020 | 8:11:45
Comics_Fan

Zruší Ghost ridera. Zruší Constantina. A tohle je podle TV dobrý nápad. Já padám!

#9 Dinell
20.11.2020 | 8:13:01
Stardos

Tak a budu jediný asi, za mě to je skvělý nápad. Postava komiksového původu, se kterou si mohou dělat, co chtějí – navíc Painkiller dostal v poslední sérii zrovna prostor, ve kterém se herec předvedl, a docela dobré bojové scény, které nám na CW chybí

20.11.2020 | 22:53:00
Dinell

#7 Comics_Fan: Souhlas! Ani Black Lightning mě nebavil… Upřímně jsem ráda, že i Supergirl ruší, s tím, v jakym stavu teď je… mohli by i Flashe… Legends mi nevadí – vždycky to byla taková oddechovka o ničem a aspoň tam je Constantine, i když tam s jeho postavou dělaj divy – ne v nejlepším slova smyslu… ale co už… :D

23.11.2020 | 8:47:30
DC Expert

Doufám že nechají přežít Tobiase aby byl jeho hlavní záporák. Tohle by mě bavilo že budou mít se sebou spory a půjdou si po krku. Jinak u supergirl ta virtuál realita to pokazilo celý seriál taková blbost a finále ještě horší!

29.11.2020 | 12:00:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E04: The Book of Reconstruction: Chapter Four

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

Black Lightning v české nabídce Netflixu

Netflix ve své videotéce nabízí první tři série s českými titulky. Příběhy Black Lightninga můžete sledovat zde.

Reklama

Novinky z Freelandu

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Painkiller zamíří do vlastní sólovky

Stanice CW opět rozšiřuje svou komiksovou stáj značky DC o spin-off, v němž se tvůrci stojící za Black Lightningem odkloní od freelandské komunity a s Painkillerem se vydají vstříc sólovému dobrodružství.

Reklama

Závěrečná série

Thumbnail Play icon

Fotografie postav

Fotografie postav

Hlídejte si nás