Black Sails Karibik v Jihoafrické republice?

Karibik v Jihoafrické republice?

Karibik v Jihoafrické republice?

Toby Stephens se v krátkém rozhovoru rozpovídal o natáčení v JAR, o druhé sérii i o své slavné matce.


13 0
23.2.2015

Jak se vám líbí v Jihoafrické republice?
Jsem tu už třetí rok. Je to opravdu příjemné místo na práci, na světě jsou určitě horší místa, kde byste mohl natáčet sedm měsíců v roce.

Musíte kvůli tomuto seriálu opravdu plavat v moři u Kapského Města?
Natáčení probíhá částečně ve vodní nádrži a částečně v opravdovém moři. Nešťastné na tom je, že Kapské Město leží nepříliš daleko od Antarktidy. Natáčíme u Atlantského oceánu a ten je opravdu ledový. Vtipné je, že do té vody vlezete a máte předstírat, že jste v Karibiku, na Bahamách. Přitom má asi jen 9 stupňů.


Určitě si říkáte: „Už abych měl ty scény za sebou."
Ano, vždycky režisérovi říkám, aby mě odtamtud dostal co nejdřív.


(Foto: AP)

Byl jste velkým fanouškem pirátských filmů, když jste vyrůstal? Nebo je to svět, se kterým jste se musel nejdříve seznámit, když jste získal roli v Black Sails?
Viděl jsem Kapitána Blooda a pár dalších filmů Errola Flynna. Ale abych byl upřímný, nikdy mě nenapadlo, že bych něco takového dělal i já. Nějakou dobu mě to bavilo, ale pak jsem přešel na Hvězdné války. Takže to pro mě byla trochu novinka. Způsob, jakým jsme to pojali, je velmi odlišný od toho, jak jsou piráti obvykle zobrazováni. Jen číst, o čem tehdy pirátství bylo, jaké životy vedli a jaké věci prováděli, bože, to je mnohem zajímavější než jakýkoliv fiktivní příběh, který jsem jako dítě četl. Je to mnohem odvážnější, mnohem úžasnější. Snažíme se z toho udělat spíš historicky reálný příběh než nějaké fantastické vyprávění o pirátství.

Je nějaký konkrétní pirát, o kterém jste četl a který vám posloužil jako inspirace pro vaši postavu?
Představoval jsem si ho spíš jako postavu z westernu. Vždycky mi připadal víc jako kovboj z Divokého západu než jako takový ten klasický chlápek, co zpívá „Johoho, ať teče rum“. Když jsem hledal inspiraci pro svou postavu, myslel jsem spíš na Clinta Eastwooda.

V seriálu dojde i na nějaké to šermování, musel jste kvůli tomu podstoupit výcvik?
Hodně jsem se našermoval už na divadelní škole. Když ještě jako studenti ve škole hrajete některou ze Shakespearových her, je tam hodně potácení se s mečem po jevišti a vypadá to prostě uboze. Vždycky jsem se snažil úroveň představení zlepšit tím, že jsem dělal scény co možná nejživější a nejrealističtější. Souboje v Black Sails jsou ale docela jiné, protože probíhají na krátkou vzdálenost. Tehdy to bylo celé jen o šavli. Z pistole jste mohl vystřelit jednou, pak ji po někom hodit a pak tasit šavli. Bojové scény jsou velmi vášnivé, muž proti muži, je tam hodně boje holýma rukama. Nenajdete tam moc nóbl šermování. Což se mi docela líbí. Nejsou to romantické, stylizované souboje, jsou to prostě zoufalé a pěkně sprosté rvačky.


(Kapitán Flint. Foto: Starz)

Když má teď začít natáčení Pirátů z Karibiku 5, co to zkusit propojit? Co kdyby kapitán Flint kývnul na pozdrav okolo jdoucímu kapitánovi Sparrowovi?
(Směje se.) Myslím, že bych v něčem takovém, jako jsou Piráti z Karibiku, působil jako pěst na oko. Mají k tomu naprosto odlišný přístup.

Ale máte kostým a všechno potřebné. Třeba by z toho něco bylo, kdo ví? Když se podíváme na druhou sérii, co vás na ní nejvíc baví? Dějová linie, kde se kapitán Flint snaží dostat k vraku své vysněné lodi?
Po celou první sérii byl kapitán Flint obklopený mnoha záhadami, ale to je právě na druhé sérii to skvělé, dá vám odpovědi na všechny otázky. Přenese diváky zpět do doby, kdy byl Flint mladší, a tak se dozví, co ho udělalo tím, kým je, co ho pohání. Je opravdu zábavné to sledovat. Je tu spousta strhující akce, ale taky spousta zajímavého vývoje osobností postav. Všem postavám začnete více rozumět a pochopíte, kdo vlastně jsou.

Vaše matka, Maggie Smithová, je vynikající herečka. Bavíte se s ní někdy o práci?
Samozřejmě, že se dívám na vše, co dělá, a ona se nakonec vždycky podívá na to, co dělám já. Opravdu si to všechno užíváme. Ale je to celkem vtipné, protože doma se nám docela daří oddělovat práci od našeho rodinného života. Víte, jak to myslím? Když jste s nimi, jste s rodinou. Chcete být prostě jen rodina. Nechcete se začít bavit o práci.

Panství Downton hraje silnou postavu, se kterou se musí vždy počítat. Překvapuje vás někdy, jak suverénně v seriálu vystupuje?
V podstatě je taková i v reálném životě, takže mě to vůbec nepřekvapuje. (Směje se.) Vyrůstal jsem s tím.

Originál rozhovoru najdete na stránkách časopisu Men's Journal

Diskuze /7

KevSpa

On je úplně zlatej. <3

webmaster
23.2.2015 | 16:02:47
Gappo

díky

23.2.2015 | 16:42:31
Aprok

je to kurva King :)

23.2.2015 | 16:50:54
nastor

z drsnaka teplosko, asi som dodival serial…

#5 KevSpa #6 Hansss
24.2.2015 | 10:39:54
KevSpa

#4 nastor: Děkujeme za informaci, měj se.

webmaster
24.2.2015 | 11:40:05
Hansss

#4 nastor: no musím přiznat že mě to taky vyděsilo ale na druhou stranu je to seriál a takovíto zvrat jsem rozhodně nečekal takže jedem dál

24.2.2015 | 13:34:25
Stanley

Je to frajer a úloha Flinta mu perfektne sadla

24.2.2015 | 16:55:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Black Sails a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Recenze

Black Sails očima redaktorů Edny

Black Sails očima redaktorů Edny

Po čtyřech sériích jsme se rozloučili s povedeným pirátským dobrodružstvím, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Pokud stále zvažujete, zda se na seriál podívat, či jste s jeho sledováním neprozřetelně přestali během první rozjezdové řady, s rozhodováním vám možná pomůže naše recenze.

Finále Black Sails

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Po čtyřech sériích a osmatřiceti dílech se s námi piráti z Black Sails definitivně loučí. Ještě než se ale pustíme do souhrnného hodnocení, sluší se věnovat pozornost závěrečnému dílu, který svým rozuzlením leckoho zaskočil. Netřeba zdůrazňovat, že v článku narazíte na moře spoilerů.

Nejoblíbenější postavy

Postavy čtvrté série

Postavy čtvrté série

Narozeniny herců

Hlídejte si nás