Black Sails Ray Stevenson: V kůži Černovouse

Ray Stevenson: V kůži Černovouse

Ray Stevenson: V kůži Černovouse

Ray Stevenson v rozhovoru prozradil, jaké to je, střihnout si roli známého piráta, co ho přimělo ji přijmout, a jak si celé natáčení užil. Interview vyšlo na stránkách webu SEAT42F.


12 0
28.1.2016

Co vás zpočátku zaujalo na roli Černovouse v Black Sails?

Poslali mi scénář a taky jsem seriál sledoval a přišel mi skvělý. Ale to, co mě opravdu nalákalo, byl dokument o natáčení Black Sails. Viděl jsem tu naprosto obrovskou a úžasnou produkci, od nově vybudovaných domů přes kostýmy, účesy, make-up až po herecký ansámbl a štáb, a říkal jsem si: „No teda, tihle lidé si jdou za svým, na výpravě opravdu nešetří.“ Prostě mě to zaujalo a říkal jsem si, že jestli dostanu možnost, chci toho být součástí. A měl jsem pravdu. Moc jsem se bavil.


A ještě jste si zahrál jednoho z nejznámějších zlotřilců v historii.

Nojo, to víte, zlotřilec je zlotřilec. Ale on si ráno po probuzení neříká: „Dneska zase budu zlotřilý.“ Je to mnohem komplikovanější člověk. Navíc v tomto seriálu se vlastně odhalí jeho stránka, kterou jsme ještě nikde neviděli. Strávil osm let mimo Nassau. Měl osm žen. Narodily se mu jen samé dcery. Hledal dědice, následníka. Trpěl takovým syndromem Jindřicha VIII., nedařilo se mu mít syna, který by pokračoval v jeho odkazu a držel jeho legendu při životě. A to bylo pro muže té doby neuvěřitelně důležité; aby se na ně nezapomnělo, aby si vydobyli určité postavení. Takže hledá následníka a vrací se do Nassau, aby zjistil, zda půjde oživit vztah s někým, komu byl mentorem a komu by, jak doufá, mohl předat svůj odkaz.

Není pochyb, že Černovous brzy zkříží cestu Flintovi (Toby Stephens) a Vaneovi (Zach McGowan), kteří se podle všeho spojili. Hodlá se jim Černovous postavit sám, nebo si bude hledat spojence?

Zařídí si vlastní posádku. Ale když dorazí, je samozřejmě trochu zklamaný tím, co vidí, a obviní Rackhama (Toby Schmitz) a Vanea, že Nassau dali to, co nikdy nemělo mít – prosperitu. Vidí, jak všichni změkli, že už nejsou žádnými piráty, a pořádně je za to zkritizuje. On je skutečný pirát. Nemůžou se schovávat za tvrzení, že se snaží vytvořit novou společnost, on jde ostatním příkladem. Takže jim rozhodně naplive do polévky. Je to bouřlivé období.

Když už se Černovous chystá na menší čistku, střetne se taky někdy s Eleanor Guthrie (Hannah New) nebo pro něj není důležitá?

Guthrieovy nijak zvlášť v lásce nemá. Řekněme, že nejsou na seznamu těch, kterým by posílal vánoční přání. Na tom seriálu miluju, že se nejdřív blíží bouře, a když dorazí, příběhy žen jako jsou Max (Jessica Parker Kennedy), Anne (Clara Paget) a Eleanor se prostě utrhnou ze řetězu a ony strašně zbohatnou a všechno se zkomplikuje. Je to senzační série. Bude to hrozně vzrušující.

Musel jste hodně trénovat s různými zbraněmi?

Hodně z toho jsem už dělal dřív, ale aby všechno proběhlo, jak má, hodně jsme trénovali s kaskadéry. Je to prostě jiná technika. Každý bojový výcvik je vlastně velmi detailně nacvičený tanec. Musí to tak být kvůli bezpečnosti. Bojovali jsme ve vysokých holínkách, v písku, na houpající se palubě lodi, a přitom hodně šermovali. Postavíte se k tomu čelem a jdete do toho a nakonec dřete víc než v jakékoli posilovně. Večer skončíte a máte nohy jako želé. Ale něco jste dokázali. Takže to byla skvělá zábava. Je to dobrá parta. Všichni kaskadéři jsou velmi zkušení, protože už pracovali na předchozích sériích. Neustále vymýšlejí nové způsoby, jak někoho zabít. (smích)

Jaká je Černovousova oblíbená zbraň?

Má meče a pistole. Byl známý tím, že na hrudi nosil čtyři pistole a další jinde po těle, dále ještě meč a dýku. V jedné ruce držel pistoli a ve druhé meč. Takže někoho zastřelil, pistoli zahodil, vytáhl další, zase vystřelil, pak někoho zapíchl a tasil další nabitou a připravenou zbraň. Vraždil jako na běžícím pásu.

Jaké to bylo, pracovat s Tobym Stephensem, Tobym Schmitzem, Zachem McGowanem a všemi ostatními?

Bylo to skvělé. Byli velmi přátelští. Tolik se nadřeli, aby ten ansámbl dali dohromady, a pak se tam objeví postava jako Černovous, kterého znají prostě všichni, a přesto mě přijali s otevřenou náručí. Bylo vzrušující být součástí toho všeho.

Budou se Flint s Černovousem nesnášet?

Poznají se.

To zní zlověstně.

Vyložte si to, jak chcete. Prostě se poznají. (smích)

Jaký je teď Černovousův prvotní cíl? Jde mu jen o jeho odkaz nebo chce taky začít vydělávat peníze? Jaký je jeho hlavní záměr?

Chce zase začít žít jako Černovous a najít si posádku a loď. Loď si sežene, ale její posádka se nechce stát jeho posádkou. Má vlastní představy o tom, jak bude přepadávat různé lodě a přivážet kořist. Ale přes to všechno se stále vrací problém, komu předá svůj odkaz.

Co na něm obdivujete?

Netušil jsem, jaký to byl dareba a komediant. Věděl, jak důležité je udělat pořádné divadlo. Záměrně se oblékal do nejdražších vest a nosil při sobě všechny zbraně. Věděl, jaký to bude mít efekt, když vstoupí na palubu lodi nebo se k ní bude blížit, aby ji přepadl, a námořníci ho uvidí, tu obrovskou postavu ověšenou pistolemi, a prostě se rovnou vzdají, aniž by došlo k boji. Posádka zůstane beze ztrát, získají veškerou kořist a odplují pryč. A jeho legenda žije dál. Věděl, jakou moc má zastrašování. Myslím, že to je úžasné. Není to o tom, že by chtěl být za největšího kruťáka ze všech, který každého zabije. Právě naopak. Raději se tomu vyhnul.

Jaká je vaše nejoblíbenější scéna v roli Černovouse?

Páni, těch je tolik. Mám tam jeden velký souboj s meči, což mě moc bavilo. Líbilo se mi, jakým způsobem jsme ho v prvním díle uvedli. To bylo opravdu krásné. Je tam taky scéna, ve které si poprvé v životě nechávám tetovat hrudník. To bylo velmi zajímavé. Bylo toho tolik. Třeba stát na lodi. Je to obrovská galeona, která se celá hýbe, voda cáká přes palubu, plachty se napínají ve větru, a vy se na ní řítíte vstříc boji. To byla naprostá paráda.

Původní rozhovor naleznete na webu SEAT42F.

Foto: Starz

Diskuze /3

Rodney_

oblíbenec Titus Pullo ze seriálu Řín

28.1.2016 | 21:25:40
Historic

Ten dokument o natáčení chci taky vidět! :D

webmaster
28.1.2016 | 21:58:09
Erzik

Sirko!

redaktor
28.1.2016 | 22:43:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Recenze

Black Sails očima redaktorů Edny

Black Sails očima redaktorů Edny

Po čtyřech sériích jsme se rozloučili s povedeným pirátským dobrodružstvím, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Pokud stále zvažujete, zda se na seriál podívat, či jste s jeho sledováním neprozřetelně přestali během první rozjezdové řady, s rozhodováním vám možná pomůže naše recenze.

Reklama

Finále Black Sails

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Po čtyřech sériích a osmatřiceti dílech se s námi piráti z Black Sails definitivně loučí. Ještě než se ale pustíme do souhrnného hodnocení, sluší se věnovat pozornost závěrečnému dílu, který svým rozuzlením leckoho zaskočil. Netřeba zdůrazňovat, že v článku narazíte na moře spoilerů.

Nejoblíbenější postavy

Postavy čtvrté série

Postavy čtvrté série

Narozeniny herců

Hlídejte si nás