Black Sails Třetí série Black Sails očima redaktorů Edny

Třetí série Black Sails očima redaktorů Edny

Třetí série Black Sails očima redaktorů Edny

Na konci března skončila třetí série Black Sails, která mimo jiné přivedla na scénu dvě výrazné nové postavy, Černovouse a Woodese Rogerse, a většina původních pirátů prošla velkým vývojem. Jak se našim redaktorům další kapitola pirátského dobrodružství líbila, to se dozvíte v recenzi.


18 0
11.5.2016

@KevSpa

Seriál Black Sails zraje jako víno. Zatímco první řada fungovala spíše jako seznamovací a bohužel u spousty netrpělivých diváků dojela na své pomalé tempo, druhá a třetí řada už jsou tak báječnou jízdou, že je těžké tu najít nějaký nedostatek. Tedy za předpokladu, že divák není jen tupý konzument, který vyžaduje jednu akční scénu za druhou. Osobně mnohem více oceňuji vývoj postav a ten byl v této sezóně famózní. A to především v případě Silvera, ze kterého se v epickém finále zrodila dlouho očekávaná legenda Long John Silver. Posun od nezajímavého frajírka z první řady je tu zkrátka obrovský. Ve třetí sérii se nám navíc představily dvě velice výrazné nové postavy, Woodes Rogers a Černovous, a pevně doufám, že do dění v další řadě ještě vydatně promluví.

@Historic

Kvůli skvostně vygradovanému závěru minulé série byla očekávání vysoká a třetí řadě slouží ke cti, že jim dostála. Povedený rozjezd se sice po pár dílech trochu zbrzdil, ale na záchranu naštěstí přispěchalo další výborné finále. Hlavní kvalitativní posun oproti loňsku bych přisuzoval novým postavám: Ray Stevenson je v roli Černovouse trefa do černého a perfektně se ve světě Black Sails zabydlel i Luke Roberts jakožto Woodes Rogers. Právě jeho dialogy s Rackhamem či Flintem mi v hlavě z celé série utkvěly snad nejvíce. Výše ční už jen strhující pouť Johna Silvera – kde je konec tomu nesympatickému zbabělci z úvodních dílů? Ostatně právě proto je Silverův vývoj tolik uspokojující a i slabší první řada najednou má svůj dílčí význam. Nemám tedy ani obavy, že by se na seriálu do budoucna negativně projevila absence Charlese Vanea, stávající ansámbl jej dovede nahradit. Jen bych napříště poprosil tvůrce o více Španělů!


@Umpalumpa3

Napsat recenzi na třetí sérii seriálu není tak jednoduché, člověk chtě nechtě musí přihlédnout k sériím předchozím. A u Black Sails to platí dvojnásob, protože například celá druhá série byla plná „aha“ momentů, které první sérii postavily do úplně jiného světla. U třetí série tenhle fenomén už není tak častý, i když se pár takový chvílí také najde. Zkrátka, zatímco druhá série nás posunula, hlavně co se týče událostí minulých, třetí rovnou vyrazila s příběhem vpřed, což se projevuje už počátečním několikaměsíčním skokem.

Kapitán Flint, o němž jsme tak nějak od začátku tušili, že má svou velmi stinnou stránku, ji hned zpočátku pořádně ukáže. Jeho frustrace ze ztráty poslední osoby, která jej pojila s jeho minulostí, jako by byla definitivní trhlinou v hrázi, která jeho vnitřní temnotu jakž takž držela pod kontrolou. Flint, vždy klidný a chladnokrevný, je jako utržený ze řetězu. V kontrastu stojí Silver, který za celé tři série prošel největším vývojem a který je teď asi jediným, kdo dokáže Flinta ukočírovat, byť má obavy, co ho to bude stát. Ale ví, že musí, protože hrozba, která tohle vše začala, nezmizela. Právě naopak. Nový guvernér se usadil v Nassau a po svém boku nemá nikoho jiného než samotnou Eleanor Guthrie, která si přišla pro pomstu.

Dobře, to jsme si shrnuli, co jde. Ale jaké to je? Skvělé, čím dál lepší. Pro mě určitě hlavně z toho důvodu, že všechny postavy chápu. Většina by se mnou asi nesouhlasila, ale já tu nevidím jediného záporáka (no, jeden drobný obtížný hmyz, který mi od začátku pil krev, by se snad našel, ale toho jsme se zbavili mávnutím ruky, vlastně dupnutím protézy). Navíc se tvůrcům dokonale podařilo vyladit rovnováhu mezi akcí a zákulisním „piklením“. Hlavně u toho piklení už nemám pocit, že všichni jednají zkratkovitě a dle okamžitého popudu. Jako by si všichni konečně uvědomili, kde je jejich místo, co chtějí, kam směřují, kdo je jejich nepřítel, kdo přítel… Po herecké stránce je seriál stále dokonalý, staré tváře se překonávají, nové v ničem nezaostávají. Příběh se plynulým tempem posouvá k velkému finále, po němž si řeknete to „Jo!“, zároveň si ale uvědomíte to, co vlastně víte už od začátku a co někde hluboko vědí i naši hrdinové… tohle nemůže skončit dobře. Tvůrcům se navíc skvěle daří skloubit historii s fikcí a pomaličku se krok za krokem přibližují dění Ostrova pokladů. Třetí série Black Sails je jedním slovem paráda.

@DoctorWho^

Black Sails je rychle se vyvíjející seriál. Tím mám především na mysli to, že jsem Black Sails bral jako něco, co se sleduje pouze na odreagování. Avšak s dalšími sériemi se z něj vyklubalo jedno z nejlepších dramat posledních let, které se pomalu ale jistě přibližuje své knižní předloze z pera Roberta Louise Stevensona, Ostrov pokladů. Celá třetí řada je o stupňujících se předtuchách a temnotě, která se rozlévala v jednotlivých epizodách do všech námi známých pirátů. Všechno to vyvrcholí ve finále třetí řady, kdy kapitán Flint cítí, že je to všechno nevyhnutelné. Cítí zlobu a zášť vůči Hornigoldovi, který ho již dříve žádal o to, aby se vzdal a předal mu svou loď. Místo toho, aby se Flint vzdal, rozhodne se bojovat, avšak velice netradičním způsobem, kdy vpluje do blížící se bouře s jasným cílem, aby ho Hornigold dále nepronásledoval. Kapitán Flint se ukázal skvělý i ve vyjednávání. Společně s Johnem Silverem, se kterým se během minulé řady sblížil, dokázali zachránit celou svou posádku tím, že vyjednali své propuštění. Další zajímavou dějovou linkou třetí série byl Vane. Jeho životní příběh otroka se prolil i do rozhovoru mezi ním a Jackem, kdy Vane vysvětluje, že se otrok nebojí práce nebo hladovění, ale bojí se biče na svých zádech. Ve třetí sérii jsme mohli vidět i Edwarda Teache (Černovouse), jeho bývalého kolegu, který od obrany Nassau, přebrání flotily pirátů, a souboje s kapitánem Flintem zažil i překonání zármutku a neukojitelné touhy po pomstě způsobené smrtí jeho drahocenného přítele Vanea. Ti, kteří Black Sails sledují od počátku, mi dají jistě za pravdu, že seriál od první série prošel viditelným příběhovým vývojem.

Jak se líbila třetí série vám? A těšíte se na čtvrtou řadu? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: Starz

Diskuze /11

koukle

Nemám co říci, vše co zde bylo zmíněno bych naprosto odsouhlasil. Byla to jedna úžasná podívaná.

11.5.2016 | 16:04:38
luciusvorenus

mě ten seriál už vůbec nelíbí postavy furt melou a příjde mi ,že to samé dokola rovněž jsou strašně arogantní a kazí mi tím podívanou hlavně ta blondýna a černoška a Flint se Silvrem a Billi hrozné postavy co furt dokolečka řeší to samé sám pořad by byl docela dobrý jen s jinýma postavama bohužel za mě nemohu se dívat na něco ,kde nesnáším polovinu postav a vůbec mě nezajímá co říkájí tudíž už si čvrtou řadu nenaladím ..:)

#5 davidsv
11.5.2016 | 16:46:01
komja

Já si od začátku říkal, že John Silver je dost chytrej, aby něco zvládnul a taky dost vychca*ej na to, aby dokázal lidi až oblbnout :) a taky rád tahá za nitky což někdy taky zkouším xD

11.5.2016 | 16:46:15
TOMASH

Mne Arnold v ulohe Silvera absolutne nepasuje. Neviem si na neho zvyknut.

11.5.2016 | 17:49:44
davidsv

#2 luciusvorenus: Chápu, že se ti to nelíbí ale nechápu, jak ses vydržel dívat až do konce třetí série, když snad všechny postavy ti jsou nesympatické, nepříjemné a vyloženě ti vadí. :D Flint, Guthrie, Silver, Billy – spousta hlavních postav a vidíš je tam všude. Přijde mi tvůj názor jako výkřik do tmy, jen aby si něco zkritizoval, protože toho není zrovna moc co kritizovat.

Tomuto seriálu jsem se bránil víc než rok ale pak jsem onemocněl a měl čas to sledovat. Nakonec jsem se odhodlal pro Black Sails a nelituji. Je to jeden z nejlepších seriálů posledních let a pro mě jeden z nejlepších vůbec! Zvlášť miluju hudební podklad pro seriál, který je fenomenální. Prostě Bear McCreary je pán. :) Dodnes si pamatuju na soundtracky z Battlestar Galacticy. :) Od té doby, co jsem viděl první sérii, jsem se chtěl stát pirátem!!! :D

11.5.2016 | 20:17:51
AurielTheAngel

Do poloviny první série vlažnost, pak totální oddanost. Social media follow. FanFiction done. Let´s sails, bitches!

11.5.2016 | 21:43:42
beavisx

Já jsem se po strhující 2serii hodně tešil jen mě trochu mrzí, že začínají odsunovat Flinta do pozadí kvůli zviditelnování Silvera. Bylo jasné že mu musí dát více prostoru už kvůli předloze, ale ne na úkor Flinta to prostě pirát před kterým se všichni třesou. Takže díky tomuhle jsem si užil víc druhou serii, ale jsem spokojen a těším se na čvrtou.

11.5.2016 | 22:45:43
1chowchow1

Všechny postavy mám ráda…teda skoro všechny já tu černošskou nevěstku nemůžu vystát a to platí i pro tu blondýnu Guthriovou!! Jinak Vane mi taky bude chybět :/ Ale já už od začátku fandim Johnovi ;) PS: Jinak zázraky se asi dějí všimnul jste si někdo fokty? John má obě nohy? :D :D :D

#10 KevSpa
12.5.2016 | 18:02:36
Oveckoun

Třetí řada byla naprosto úžasná. Jak jsem Silvera v první řadě neměl rád, tady jsem nad ním slintal. Flint šel hodně stranou a vůbec mi to nevadí protože při nástupu Černovouse jsem měl husí kůži. Skoro se vracím do dětství k Ostrovu pokladů :) Pokud se něco nezmění, tak určitě můj seriál roku a i když je to třetí řada, tak obrovské překvapení.

12.5.2016 | 20:48:14
KevSpa

#8 1chowchow1: Nemá obě nohy, tu dřevěnou má schovanou pod kalhotama.

#11 1chowchow1
webmaster
12.5.2016 | 21:12:43
1chowchow1

#10 KevSpa: No to nevim přece on nemá dřevěnou nohu ale železnou a nikdy na svý protéze nenosil botu.. ;) A navíc tahle fotka pravděpodobně pochází po scéně kdy Dufresnovi upravil hlavu (taky bez boty) :D :D Jinak příspěvek před tim byl pouze postřeh, mě je v podstatě jedno co má (v jeho případě nemá..) John je prostě John s nohou bez nohy je to frajer ;)

13.5.2016 | 23:37:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Recenze

Black Sails očima redaktorů Edny

Black Sails očima redaktorů Edny

Po čtyřech sériích jsme se rozloučili s povedeným pirátským dobrodružstvím, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Pokud stále zvažujete, zda se na seriál podívat, či jste s jeho sledováním neprozřetelně přestali během první rozjezdové řady, s rozhodováním vám možná pomůže naše recenze.

Reklama

Finále Black Sails

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Postřehy ze závěrečné epizody aneb jak to dopadlo s Flintem

Po čtyřech sériích a osmatřiceti dílech se s námi piráti z Black Sails definitivně loučí. Ještě než se ale pustíme do souhrnného hodnocení, sluší se věnovat pozornost závěrečnému dílu, který svým rozuzlením leckoho zaskočil. Netřeba zdůrazňovat, že v článku narazíte na moře spoilerů.

Nejoblíbenější postavy

Postavy čtvrté série

Postavy čtvrté série

Narozeniny herců

Hlídejte si nás