Blindspot (Mrtvý bod) Rekapitulace první série

Rekapitulace první série

Rekapitulace první série

Finále máme za sebou a někteří z vás jsou možná lehce zmatení ohledně toho, co se vlastně dělo a jak to celé dává smysl. Proto si zrekapitulujeme základní informace o tom, co se dělo kolem celé věci s Jane Doe. Článek obsahuje spoilery!


22 0
25.5.2016

Kdo je Taylor Shawová?
V průběhu seriálu vás mohla zmást otázka, kdo je Taylor Shawová. Taylor Shawová byla Wellerova kamarádka z dětství, kterou později zabil a pohřbil na jednom z jejích oblíbených míst na stanování Kurtův otec. Ten se k Taylořině vraždě přiznal ve chvíli, kdy umíral v nemocnici, čímž šla myšlenka, že Taylor je Jane, k ledu.

Co je Orion?
Orion je program, díky kterému je Jane naživu. Bližší informace zatím nemáme, pár drobností lze postřehnout z flashbacků ve finále.


Jakou má Jane misi a co to má společné s Mayfairovou?
První fází mise bylo vyhodit Mayfairovou z FBI, protože měla informace o projektech jako jsou Rozbřesk a Orion. Podle týmu, ve kterém Jane byla před vymazáním paměti, měla Mayfairová na svědomí mnohem více a mnohem horších věcí.

Hlavním účelem bylo nechat zavřít Mayfairovou a nechat ji sedět za trojnásobnou vraždu, jenže se to zvrtlo; Mayfairová utekla hledat Oscara a Sofii, která předstírala svou smrt, ale místo Sofie a Oscara našla Jane. Mayfairové došlo, že kvůli Jane ji zavřeli, a tak chtěla Jane zabít, jenže těsně před výstřelem se objevil Oscar, který ji zabil, protože bez Jane by jejich mise padla. Bylo to pouze spontánní rozhodnutí, jelikož Mayfairová měla přece dostat doživotí.

Více o misi zatím nebylo odhaleno, jen to, že mise přestala jít podle plánu, a tak se Oscar rozhodl Jane znovu vymazat paměť, což se mu nepovedlo. O druhé fázi víme jen tolik, že měla být vyvolána anarchie.

Proč Oscar zemřel?
Oscar chtěl Jane znovu vymazat paměť, protože mise nešla podle plánu a Jane se to nelíbilo. Ve chvíli, kdy jí chtěl píchnout ZIP, tak se Jane začala bránit a Oscar na ni zaútočil. Vznikl požár a po delším boji skončil Oscar se smrtelnou bodnou ranou v plamenech.

Jak je možné, že se DNA Jane shodovala s tou Taylořinou?
Oscar se ve Clearfieldu vloupal do skříňky z důkazy, kde vyměnil krev od Taylor za krev od Jane. Proto DNA testy potvrdily, že Jane je Taylor, ale jiné testy to odvrátily. Chtěli Mayfairovou ze hry, aby mohl na její místo nastoupit Kurt, který by díky několika vyřešeným tetováním měl dostatečný důvod ji nahradit. Kurt by měl po svém boku Jane, díky čemuž by ho lidé od Oscara mohli kontrolovat. Jane neměla mít vůbec žádné vzpomínky, ale Marcos při podávání ZIPu zvolil menší dávku a Jane se tak mohla zorientovat díky pár zábleskům z minulosti.

Kdo je teda Jane Doe?
To stále nevíme. Víme jen, že se nejspíše narodila v Africe, díky Orionu je naživu, lidé z jejího týmu mají informace o Rozbřesku, byla snoubenkou Oscara a měla opravdu složité dětství.

Váš názor na finále? Jak se vám líbilo?

Diskuze /11

Bastian0389

„Jane do Oscara strčila a ten skončil v plamenech.“ Autor článku, videl si vôbec tú časť? Veď Jane ho sekla sekerou do brucha! Ďalej: ,,Oscar se ve Clearfieldu vloupal do skříňky z důkazy, kde smíchali DNA Jane a Taylor. Proto DNA testy potvrdily, že Jane je Taylor, ale jiné testy to odvrátily" Zmiešali DNA?? On proste len zobral krv Jane a zamenil ju za krv Taylor Shaw, preto pri teste DNA bola zhoda.

#4 Ingimir #7 tori0305
25.5.2016 | 22:07:24
Afromen

do Oscara strčila a ten skončil v plamenech – PREJ… :D to mě dostalo. Jinak finále super, ale čekal jsem alespoň nějaké uzavření něčeho. ;-)

#6 tori0305
25.5.2016 | 22:13:52
matt44

autor ma kus pomylene fakty, ktore uz pozorni sledujuci upresnili v komentoch. podla mna mala byt posledna cast 22, davalo by to asi vacsi zmysel :) kazdopadne sa tesim na druhu seriu

25.5.2016 | 22:22:07
Ingimir

#1 Bastian0389: nebola to kosa? :D

25.5.2016 | 23:45:11
lukascoolarik

Článek opraven. To s osudem Oscara ale technicky vzato špatně nebylo, jen to bylo hodně zjednodušené. :-D

webmaster
26.5.2016 | 7:18:54
tori0305

#2 Afromen: ANO, vím, že jsem tam měla chybu ;) myslím, že každý se může splést, nedělala bych z toho nějaké velké haló. Ale díky za upozornění.

redaktor
26.5.2016 | 15:52:17
tori0305

#1 Bastian0389: Jasně, ale nebyla to až taková chyba, protože Oscar řekl:,,We placed Taylor's DNA samples with yours.'' Ale jinak díky za upozornění ;)

redaktor
26.5.2016 | 15:56:33
Bastian0389

Inak tu je zaujímavý rozhovor s tvorcom o finále a 2. sérii: http://www.tvguide.com/…ne-shepherd/

#9 tori0305
26.5.2016 | 16:18:33
tori0305

#8 Bastian0389: Děkujeme za odkaz :)

redaktor
26.5.2016 | 17:17:08
medojed

Oscar vyměnil krev od Taylor za krev od Jane. Dobře, ale Taylor byla hezkých pár let po smrti…

26.5.2016 | 22:20:37
VeronikaD

tvl .. jako nechápu nic .. poslední díl to celý uplně rozházel o.O Jane sem měla ráda.. i když byla odkud byla.. a dělala nějakou misi, ale věřila jsem že ona je Taylor. proč fotr tvrdil že ji nezabil, a byl rád když viděl Jane.. a vůbec nepobírám. Proč to neřekl hned ale to není taylor, zabil jsem ji. nazdar… ale proč jí hned zatknul. proč si to nenechal vysvětlit a nějak by pokračovali spolu. jo mělo to možná skončit předchozím dílem.. a hotovo

3.6.2016 | 16:15:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S02E22: Lepers Repel

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @jeriska03, @lukascoolarik
Korekce: @jeriska03

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS

Bude třetí série?

Blindspot bude mít třetí sérii

Blindspot bude mít třetí sérii

Navzdory pochybám se NBC nakonec rozhodla svému mysterióznímu krimi Blindspot nadělit další sérii. Stanici zjevně přesvědčila stabilní sledovanost a také fakt, že na seriálu vydělává díky zahraničnímu prodeji. Třetí řady se dočkáme opět na podzim.

Momentky

Momentky

Co bude dál?

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Finále druhé série skončilo nečekaným zvratem, který seriálem Blindspot v příští sezóně pořádně zamíchá. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl serveru Entertainment Weekly rozhovor, v němž nastiňuje, co nás letos na podzim pravděpodobně čeká a nemine.

Nejoblíbenější postavy

Kdy kdo slaví

Sledujte nás