Blindspot (Mrtvý bod) Rozhovor s tvůrcem o druhé řadě

Rozhovor s tvůrcem o druhé řadě

Rozhovor s tvůrcem o druhé řadě

Finále první série Blindspotu vyvolalo řadu otázek, na jejichž zodpovězení si budeme muset počkat až do podzimu. To ale není tak úplně pravda. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl hned několika serverům rozhovor, a my si v tomto článku shrneme to nejpodstatnější o tom, co nás v budoucnu čeká.


25 0
30.5.2016

Než se seriál dočkal své premiéry, řekl jste, že máte celou první sérii promyšlenou. Změnili jste během toho něco?
Náš plán jsme následovali dost podrobně, ale během roku samozřejmě došlo k pár úpravám. Uvědomíte si, co váš seriál zvládá a co zvládá ještě lépe. Ten poslední okamžik ve finále byl něčím, co jsem si předsevzal už dávno. Bylo to součástí toho prvotního šťouchnutí, proto bylo vzrušující, když jsme to konečně natočili. Poslední tři epizody proběhly celkem rychle, protože jsme o nich diskutovali celou tu dobu a připravovali jsme pro ně půdu.

Jane není Taylor Shawová. Bylo to v plánu už od začátku?
Ano. Od začátku. Nechceme, aby nás brali jako lháře. O Taylor jsem úmyslně mluvil vágně a většinu času jsem ji oslovoval Jane. Bylo důležité, abychom ve třetí epizodě přišli s testem DNA, ve čtvrté s tím zubem a pak to na nějakou dobu dali k ledu, abychom později mohli prohlásit, že jsme řekli, že výsledky testu toho zubu byly v rozporu s výsledky testu DNA. Když něco takového umístíte hodně brzo, lidé na to postupem času zapomenou. Weller tuhle informaci nechtěl přijmout, proto jsme šli ruku v ruce s hlavními postavami a také jsme to nepřijali. Ten seriál se nejmenuje Blindspot bezdůvodně. Weller si zvolil ty části skládačky, které vyhovovaly jeho příběhu. To ho mělo dostat do potíží a taky ho tam dostalo.


(Jane se dozvídá o Wellerově teorii. Zdroj: NBC.)

Opravdu Oscar zemřel během toho požáru?
Ano, rozhodně je mrtvý. Prozatím máme pravidlo, které možná porušíme ve čtvrté sérii… Každopádně, když někoho vidíte zemřít na kameře, dá se s jistotou prohlásit, že je pravděpodobně mrtvý. Sofii jste nikdy zemřít neviděli, tudíž její oživení nebylo podvádění.

Co se týče vztahu Weller/Jane, proč podle vás Weller během posledních chvil finále tak zuřil?
Lhala mu. Vymyslela si vzpomínky na jejich dětství. Oscar jí dal několik fotek a řekl jí, ať si z toho něco vymyslí, protože to Wellera uklidní, a tak se také stalo. Dalo mu to i jistotu, kvůli které zpochybňoval vlastního otce, až do chvíle, kdy vykopal tělo Taylor Shawové. Ví, že je v tom zapojená. Sice neví, do jaké míry, ale z jeho úhlu pohledu mu lhala o tom, že je Taylor Shawová, tudíž musí být spojená s někým, kdo mu chce zničit život.

A vzhledem k jejímu zatčení, jak se jejich vztah změní ve druhé sérii?
Nechcete, aby publikum bylo napřed před vašimi postavami, a publikum ví, že Jane nejednala zlomyslně. Jane udělala většinu těch věcí pod pohrůžkou, že zabijí Wellera. Jejich vztah je rozhodně pod obrovským tlakem a bude trvat, než se vzpamatuje. Druhá série tento zajímavý vztah posune na ještě zajímavější a dramatičtější mís­to.

(Weller zatýká Jane. Zdroj: NBC.)

Poznáme i další lidi zapojené v plánu, když je Oscar po smrti?
Ano, druhá řada se ponoří ještě hlouběji do organizace, do níž Jane kdysi patřila, a představí tohoto záhadného Pastýře. Rádi bychom do konce série zodpověděli většinu mytologických otázek, protože pro třetí sérii už máme jinou představu. Tato sezóna bude pro naše fanoušky velmi uspokojivá, co se týče odpovědí.

Jane se dozvěděla, že není Taylor. Vyvolá to u ní vzpomínky na to, kým skutečně je?
Pravé jméno Jane se dozvíte v premiéře druhé série. Dozvíte se toho hodně a tentokrát to bude pravda.

Jak bude zbytek týmu reagovat na pravdu o Jane?
Pravdu se dozví hned v premiéře a nikdo z toho nebude nadšený.

(Tým pátrá v domě Mayfairové. Zdroj: NBC.)

Weller se stal novým vedoucím newyorské pobočky FBI a případ Jane Doe byl pozastaven. Co to znamená pro druhou řadu, obzvlášť ve světle zatčení Jane?
Přišli jsme s hodně dobrým a přirozeným způsobem, jak seriál vrátit do podobného duchu, v jakém se vezl během první série. V sázce však bude mnohem víc a věci se ještě zkomplikují. Na začátku série se k případu Jane Doe vrátíme velmi zajímavou cestou.

Jak moc budete prozkoumávat Orion? Jmenuje se tak i skupina, v níž Jane byla?
Ano, ve velkém. Všechno o Orionu se dozvíte během prvních dvou epizod. A ne, ta skupina se jmenuje jinak.

Wellerův otec je po smrti. Dozvíme se někdy podrobnosti o únosu a vraždě Taylor?
Chceme si stanovit hranici toho, kolik toho vlastně prozradíme. Asi chápete, že to nahání hrůzu. Důvod, proč ji zabil, si jistě dovedete představit a není to nic pěkného. Něčím takovým se moc zabývat nebudeme, to je jasné.

Je Pastýř někdo, koho už známe? Je Weller s celou věcí propojen i jinak?
Ne, není. A ano, na to bych si vsadil.

(Jane a její první flashback. Zdroj: NBC.)

Zůstanou informace, které Reade, Zapatová a Pattersonová objevili o Orionu a Rozbřesku, jen mezi nimi?
S tím, co zjistili, se ihned svěří Wellerovi a časem i Jane. Letos měla Zapatová svůj příběh, Reade měl svůj příběh, Mayfairová měla svůj příběh… Nikdo z nich se o to, co prožívali, nedělil. Měli k tomu dobrý důvod, ale na začátku příští série všichni obrátí list a rozhodnou se jít proti společnému nepříteli.

Před pár měsíci jste vyjádřil vděk za to, že místo dvaceti dvou epizod máte hned dvacet tři. Kdybyste měli jen těch 22, co by se na těch posledních dílech změnilo?
Poslední trojice epizod by se nezměnila. Experimentování s formou seriálu nám umožnil právě prostředek série a dopadlo to velmi dobře. Na 21. až 23. epizodu jsem opravdu hrdý. Byla to vážně zábava, když jsme si před rokem sedli a řekli, že to bude přesně takhle, a pak se nám to podařilo uskutečnit. Nejvíce se ale těším, až ve druhé sérii provedeme podobné epizody, jakými letos byly díly 17 až 19.

(Pattersonová po náročném dni. Zdroj: NBC.)

Sedmnáctá epizoda byla náročná epizoda, co se týče postav. Na případ došlo až v jakémsi třetím dějství; šlo o lov pokladů s Pattersonovou a Davidem a ostatní postavy tam mají spoustu scén ze svého soukromého života, díky čemuž se jednalo o thriller ve stylu filmu Mlčení jehňátek. V osmnácté epizodě přišla rozsáhlá a zábavná loupež s Richem Dotcomem, což sice působilo jako komická vložka, ale Dotcom zároveň nesl zodpovědnost na rozchodu Ali a Wellera. A devatenáctá epizoda byla velmi zvláštní, co se týče konceptu. Ten příběh o útoku na školu měl zcela jinou příběhovou strukturu, než jaká je u seriálu Velké pětky běžná.

Co se týče tónu, každý z těchto dílů byl hodně odlišný, zároveň ale pořád šlo o jeden seriál a my jakožto vypravěči příběhu jsme byli nadšení, že to fungovalo. To nám ta epizoda navíc umožnila; trochu víc prostoru pro jakousi úlevu a hrátky s konceptem seriálu a já věřím a doufám, že to dopadlo úspěšně.

(Readeův život visí na vlásku. Zdroj: NBC.)

Jak velkou část druhé série už máte promyšlenou?
Na scénáři jsme opět začali pracovat v dubnu a během prvního týdne jsme vlastně řešili jen třetí řadu. My pracujeme pozpátku, takže si nejdřív určíme, o čem bude finále, a potom se dopracováváme na začátek.

Uvidíme ve druhé řadě jinou verzi Jane?
Ano. Výborný je ten fakt, že všechny karty byly vyloženy. Všichni teď vědí všechno, takže ty vztahy plné tajností mezi hlavními postavami už nelze udržet. Takže ať už se jim to líbí, nebo ne, budou muset pracovat jako tým.

Objeví se nějaká informace, díky které bude Jane litovat, že zabila Oscara?
O druhé sezóně toho nechci prozradit mnoho, ale myslím si, že v tu chvíli šlo o správné rozhodnutí. Nechtěla zabít Oscara, chtěla ho jen zatknout, ale věci se jí jaksi vymkly kontrole.

O čem by fanoušci měli uvažovat během letní pauzy?
Cade je stále někde venku, s čímž se vypořádáme hned v úvodu série. Pastýř se ve druhé série stane důležitou součástí seriálu… A v názvech epizod se skrývá ještě jedna hádanka, takže pokud nás sledujete na Twitteru, jistě víte o našem létu plném hádanek. Nevím, jestli jste si všimli, ale my máme hádanky hodně rádi. K dispozici bude spousta informací, k nimž se budete moci dostat předčasně, a vy si tak Blindspot užijete i v létě.

(Cade se ještě rozhodně vrátí. Zdroj: NBC.)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Co bude dál?

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Finále druhé série skončilo nečekaným zvratem, který seriálem Blindspot v příští sezóně pořádně zamíchá. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl serveru Entertainment Weekly rozhovor, v němž nastiňuje, co nás letos na podzim pravděpodobně čeká a nemine.

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kdy kdo slaví

Sledujte nás