Blindspot (Mrtvý bod) Tvůrci představují letní skládačku

Tvůrci představují letní skládačku

Tvůrci představují letní skládačku

Blindspot je žánrově mysteriózním seriálem a těch záhad a tajemství obsahuje skutečně hodně. Tvůrci se rozhodli zamotat nám karty ještě o něco více a přišli se sérií hádanek, které se vážou k názvům epizod.


17 0
27.5.2016

Jak jistě víte, názvy epizod celé první série byly anagramy. Prvních deset epizod vytvořilo následující text, který byl takovou předtuchou k tomu, co přijde:

Kdo je Jane Doe? Taylor Shawová, ta pohřešovaná dívka? Nebo možná ne. Minulost nám zatemní úsudek. Nikomu nevěřte, všechny podezřívejte, pozdvihněte oponu a odhalte génia.


Druhá polovina, tj. od jedenácté po dvacátou třetí epizodu, přinesla jakýsi seznam instrukcí, které však nebyly spojené s dějem v seriálu. Nyní už je jasné, o co se jednalo; tvůrci tyto instrukce nechali nám:

V případě nouze se držte následujících instrukcí: Zůstaňte na místě a najděte bezpečnou linku, abyste mohli kontaktovat svou spojku. Najděte to, co potřebujete, na téměř posledním místě, kde byste to hledali. Abyste zahájili sekvenci, soustřeďte se na čas a počkejte na adresu svého úkrytu. Poslední příkaz bude odhalen, až bude zadán.

Aby toho nebylo málo, tvůrci nám poskytly ještě tři další nápovědy, které si nyní projdeme.

1. Čas

Název 19. dílu prozradil část: „Soustřeďte se na čas“. Jenže na který čas? Možná si vzpomínáte, že jsme se v rámci epizody několikrát vraceli v čase a v rohu obrazovky bylo možné vidět, kam se vlastně vracíme. Ten podstatný čas tkví v části, kdy se vracíme o pár hodin v příběhu Jane.

2. Loga

Šestnáctá a sedmnáctá epizoda jsou dalším vodítkem: „Najděte to, co potřebujete, na téměř posledním místě, kde byste to hledali.“ Čtěte pozorně. Téměř. Na téměř posledním místě. Co takhle předposlední místo? A ne obecně, ale v rámci samotných epizod. Po závěrečných titulcích můžete vidět logo produkční společnosti Quinn’s House. To se v rámci posledních sedmi epizod trochu změnilo. Než se podíváme na obrázek se změnami, přeložte si název společnosti do češtiny. Quinnův dům se prý váže onomu úkrytu, který je zmíněn v názvu 21. dílu.

3. Finále

Poslední dva názvy epizod tvrdí: „Poslední příkaz bude odhalen, až bude zadán.“ Abyste se dostali k telefonnímu číslu, na němž se onen příkaz dozvíte, podívejte se na vzkaz z flash disku, který týmu nechala Mayfairová. „Zavolejte na toto číslo a vaše léto plné hádanek může začít,“ okomentoval výkonný producent Martin Gero.

Foto: NBC

Diskuze /1

Pastelka

Wau, tak to je dokonalé, takhle promyšlené, do posledního detailu, asi si to budu muset pustit a soustředit se na ty detaily, a nebo aspoň čas.. Tyhle anagramy v angličtině jsem nedávala, tak díky za přeložení. Je to velmi zajímavý nápad.

28.5.2016 | 18:47:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Co bude dál?

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Finále druhé série skončilo nečekaným zvratem, který seriálem Blindspot v příští sezóně pořádně zamíchá. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl serveru Entertainment Weekly rozhovor, v němž nastiňuje, co nás letos na podzim pravděpodobně čeká a nemine.

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kdy kdo slaví

Sledujte nás