Do Prahy přijede hvězda Star Treku oslavit s fanoušky 50. výročí seriálu

Do Prahy přijede hvězda Star Treku oslavit s fanoušky 50. výročí seriálu

Před 50 lety byla odvysílána první epizoda dnes již legendárního seriálu Star Trek. Herečka Terry Farrell, která ztvárnila postavu Jadzia Dax, přijede v říjnu do Prahy, proto neváhejte a navštivte tuto akci.

13 0
3.10.2016

Již padesát let uplynulo od odvysílání prvního dílu seriálu Star Trek. Dne 8. září 1966 byla v Americe představena první epizoda zprvu velmi kontroverzního seriálu o posádce hvězdné lodi, který v mnohém změnil vnímání televizní seriálové tvorby. Dnes je Star Trek kultem, jehož stoupenci věří v dobro a ideály, které přináší věda, a nejsou svázáni rasovou ani kulturní nesnášenlivostí. Naopak odpůrci považují Star Trek za hloupou soupoperu o nesmyslných možnostech cestování časem a životu ve vesmíru.

Ať už se přikláníte ke kterékoliv skupině, nemůžete Star Treku upřít, že jde o fenomén, o kterém každý něco málo ví, i když si ho možná plete s Hvězdnými válkami. Není to seriál pro každého. Ti, kteří před padesáti lety obdivovali velkoplošné obrazovky a dotykové panely, přáli si mít v ruce komunikátor, který by přenášel i živý obraz při telefonátech s rodinou, nebo si bezdrátově posílali soubory z jednoho PADu do druhého… věřili, že budou jednou i cestovat pomocí teleportu. Ano, aniž bychom si to uvědomili, již před padesáti lety byly v tomto seriálu popsány technologie, které v dnešní době používáme na denním pořádku.


Nestává se moc často, aby se seriál dočkal pokračování s novým obsazením. Star Treku se to podařilo hned několikrát. Ať už seriálově na obrazovkách televize, či na stříbrném plátně v kině. V televizi jste mohli vidět již 725 epizod a na nové se můžete těšit od jara 2017. V kinech se poslední film objevil letos a nový na sebe určitě nedá dlouho čekat.

Padesátileté narozeniny jsou po světě oslavovány všelijak. Někteří se nastrojili do svátečních uniforem při půlnoční premiéře nejnovějšího filmu Star Trek Beyond. Někdo si pobrečel u dokumentu 50 Years of Star Trek vydaného k tomuto výročí. Přes deset tisíc fanoušků se zúčastnilo Star Trek setkání v Las Vegas, které navštívila i stovka herců a tvůrců, kteří tři dny mluvili, podepisovali a fotili se s návštěvníky.

I v České Republice nezůstáváme s oslavami pozadu. V následujících několika týdnech čeká české fanoušky pořádná snůška oslav. První událost, na kterou se fanoušci chystají, je návštěva Terry Farrell (postava Jadzia Dax ze seriálu Star Trek: Hluboký vesmír 9) v Praze. Ta se s fanoušky setká v sobotu 15. října pod taktovkou Stars In Prague. Téhož dne večer ve stejném místě konání proběhne Star Trek ples, o jehož průběhu si můžete přečíst na Trekkies.cz. Druhého dne, v neděli 16. 10. můžete zavítat na den otevřených dveří a prohlédnout si originální český můstek, který byl postaven v prostorách Ateliérů Bědonice. Za třešnička na dortu se pak dá považovat Star Trek Koncert, který proběhne 2. 11. v pražském Rudofínu. Doporučujeme si lístky na zmiňované akce zakoupit co nejdřív, protože všechny události mají omezenou kapacitu.

Autorka článku: InviDiskuze /2

kubeo88

Great news, I will recommend it to my friends for them to check. Thanks for sharing! If you have more time, please visit: mapquest driving directions

26.8.2020 | 9:07:03
ovile9080

Looking at the here this amazing blog any time got here how do i fix connections for bluetooth audio devices and wireless displays in windows 10 all function for see any time access all way

28.10.2020 | 16:45:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů