Breaking Bad (Perníkový táta)
95/100 - 535×

Breaking Bad(Perníkový táta)

U středoškolského učitele chemie je diagnostikována rakovina, a tak se rozhodne před svou smrtí zaopatřit výrobou metam­fetaminu svou rodinu. Seriál vyniká naprosto famózní proměnou hlavní postavy z obyčejného člověka v klíčovou postavu drogového obchodu a skutečného bosse.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | AMC, Netflix | 43 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Bryan Cranston (Walter White), Aaron Paul (Jesse Pinkman), Bob Odenkirk (Saul Goodman), Giancarlo Esposito (Gus Fring), Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut), Krysten Ritter (Jane Margolis), David Costabile (Gale Boetticher),

Otázky pro Vince Gilligana I

Otázky pro Vince Gilligana I

Rozhovor s tvůrcem seriálu Vincem Gilliganem, kde odpovídá na dotazy fanoušků pro AMCtv.com. V 1. části rozhovoru vysvětlí, proč Hank odhalí Waltovo tajemství tak, jak ho odhalí, a stanoví šance, že uvidíte naposledy Bryana Cranstona ve spodním prádle.

0 0
14.9.2012

Scéna s Hankem na záchodě je taková žertovná. Měl jste obavy, že ji lidé nevezmou dostatečně vážně vzhledem k takovému odhalení, k jakému dojde? – shiggityshwa

To je skvělá otázka. Proč zrovna na záchodě? Hledali jsme takovou scénu a moment odhalení, které bude ve seriálu jedinečné takhle se to zdálo trochu moc světské, možná až nedramatické. Breaking Bad je znám pro své momenty napětí a dramata a my jsme chtěli zakončit sezónu úplně jiným způsobem. Věříme, že jakmile přijde chvíle odhalení, tak je tak dramatická, že by mohla být zasazena kdekoliv a pořád by měla na Hanka stejnou ránu zděšení.

Když jste ve třetí sezóně představil Walt Whitmanovu knihu Leaves of Grass, už jste měli v plánu, že by ta kniha mohla být Waltovou zkázou? Má to být taková poetická spravedlnost pro Galea? – Fulminate

[Smích] Líbí se mi myšlenka poetické spravedlnosti pro Galea ze záhrobí. Scénaristé a já zbožňujeme nápad s vrácením se k předešlým částem, protože milujeme myšlenku, že všechny činy mají své následky. V našich každodenních životech to víme, ale velice často postavy v seriálech říkají nebo dělají věci a jakmile konkrétní epizoda skončí, už tam není nějaká ozvěna. V tomto seriálu se nám velmi líbí, že činy postav mají své následky tak jako v reálném životě. A nakonec máme rádi, když se vrátíme ke starším momentům a Waltova Whitmanova poezie je něčím, co Gale Boetticher miloval. Promlouvala mu k srdci a chtěl se o ní podělit se svým přítelem a mentorem Waltem Whitem. A to bohužel společně s tím, že si ji Walt nechal, prokazuje jistou nerozvážnost.

Kvůli čemu jste začali poslední scénu u bazénu stejnými záběry ve stejném pořadí jako začátek „Seven Thirty-Seven“? – Harmonica

Tato epizoda ukončuje první polovinu závěrečné série. Takže ho také doprovází pocit konce a na konci epizody je určitě konec, kterým jsme se konečně dostali k Hankově mezeře ve znalosti, kdo doopravdy Walt je. Ale možná ten nejdůležitější konec je ozvěna toho, co se stalo v 7. epizodě: konec Mika a konec Waltovy spolupráce s Jessem. A tyto konce vedou mé scénáristy a mě k sentimentálnímu pocitu lepších časů v seriálu. Je tu něco jako smutná vlastnost této epizody. – Osmá epizoda v sobě obsahuje trochu elegie epizod minulých a za tímto účelem máme mnoho vizuálních rozloučení a ohlédnutí se zpět. A také dialogy. Na příklad Lydia řekne Waltovi „Společně vyděláme spoustu peněz“, což je něco, co Waltovi řekl na konci 1. série Tuco. Takže je tam hodně takových momentů – malá velikonoční vajíčka na posbírání.

Co vás přimělo k tomu Mika zabít místo toho, abyste ho nechali odjet pryč do nejasnosti? – Virginia Young

Určitě to bylo tvrdě vybojované a těžce se blížící rozhodnutí, protože všichni scénáristé a já milujeme postavu Mika a zrovna tak zbožňujeme Jonathana Bankse, který Mika hraje. Ale na druhou stranu Walter White je velice mocný a nebezpečný muž a je také velmi zničený. A ať už by to přiznal nebo ne, musí svou moc usměrnit, protože hluboko uvnitř se cítí hodně bezmocný. Myslím, že má problémy s hrozně nízkým sebevědomím. [Smích] Takže je pro Walta velmi důležité, aby byl respektován a cítil se respektován a během posledních osmi epizod zcela jistě a během předcházejících epizod Mike Waltem denodenně pohrdal. Waltovi se nelíbilo být připoutaný k radiatoru. Nelíbilo se mu, že se Mike rozhoduje vzít mu těžce nabytý methylamin. A když půjdeme hodně epizod nazpátek, nelíbilo se mu, jak na něj několikrát mířil zbraní, praštil ho, až spadl z barové stoličky, kopl ho, když ležel na zemi. Takže se všechny tyhle důvody během epizod nahromadily, ale projevily se bohužel ve chvíli, kdy Walt skutečně nemusel udělat, co udělal. Mohl nechat Mika odjet za sluncem.

Ačkoliv by se mohlo namítat, že Walt bude mít velké problémy, jakmile těch deset mužů dá všechny informace, co chtějí dát, federálům. Takže Mike opouští Walta a Jesseho v ošemetné situaci a když by Walt dostal jména od Lydie a Mike někde byl naživu, pravděpodobně by přijel a zastavil je nebo zabil v odplatě. Takže v Breaking Bad je těch momentů tolik a je jich zrovna hodně na vstřebání: Musel to Walt udělat? Bylo to nejlepší, co mohl udělat? Nebo to byl zbytečná nevrlá a pudová chvíle, které teď lituje.

Uvidíme ještě někdy Walta v jeho bílých spoďárech? – Lisa

Je to dost možné, ale Bryan Cranston je člověk, který jen pro pár drobných ve vašich kapsách pravděpodobně sundá kalhoty, když na něj někdy na ulici narazíte. Takže i když seriál skončí, je tu velká pravděpodobnost, že uvidíte pana Cranstona ve spodním prádle. Ikdyž už nebude hrát Waltera Whitea. [Smích]

V případě zájmu zde někdy příště najdete druhou část otázek pro Vince Gilligana, v které se zaměří na neobvykle velkou úmrtnost dětí a co je oblíbená snídaně Waltera Juniora.

Původní rozhovor ZDE.

Diskuze /1

zekkx

Přeložte prosím druhou část :)

24.9.2012 | 17:15:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Ač fanouškovská, tak velice profesionálně vypadající předělávka úvodní znělky k rozšířenému hudebnímu úvodnímu motivu od Davea Portera.

Galerie

Galerie

Hlídejte si nás

Měli byste rádi aktualizace o všech seriálech pohromadě na jednom místě? Není nic lehčího, než se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sledovat na Twitteru. Můžete si nás také přidat mezi své kruhy na Google+.

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama