Breaking Bad (Perníkový táta) Popis

Breaking Bad

Breaking Bad

U středoškolského učitele chemie je diagnostikována rakovina, a tak se rozhodne před svou smrtí zaopatřit výrobou metam­fetaminu svou rodinu. Seriál vyniká naprosto famózní proměnou hlavní postavy z obyčejného člověka v klíčovou postavu drogového obchodu a skutečného bosse.

Breaking Bad je mnoha cenami ověnčený seriál ze stanice AMC, z které pocházejí takové seriály jako současné Walking Dead z roku 2010, The Killing a také velmi oceňovaný seriál Mad Men z roku 2007. Zkrátka a dobře, AMC a drama šlo vždycky velmi dobře dohromady.
Breaking Bad se začal vysílat v roce 2008 a za tu dobu získal desítky cen a ještě více nominací na cenách jako Emmy, Saturn Award a Golden Globe (zde zatím pouze nominace). Celý přehled cen a nominací můžete najít ZDE


Příběh vypráví o chemikovi Walterovi Whiteovi, který žije se svou těhotnou manželkou Skyler a mozkovou obrnou postiženým synem Walterem Juniorem v Novém Mexiku.
Walter je špičkový chemik, který léta pracoval ve výzkumu, ale nakonec skončil jako středoškolský učitel chemie, který, aby uživil rodinu, si musí přivydělávat ještě v automyčce. Tam jednoho dne zkolabuje a poté se dozví, že má neoperovatelnou rakovinu plic ve třetím stádiu a zbývají mu zhruba dva roky života.
Ve světle těchto skutečností a strachu o budoucnost své rodiny se Walt rozhodne zužitkovat své znalosti chemie z let minulých a dá se na výrobu metamfetaminu. Jako partnera k obchodu, o kterém nic neví, si přibere svého bývalého žáka Jesseho, který už v tomto byznysu nějaký pátek funguje, a společně se dají na výrobu.
Jako výrobci toho nejčistšího metamfetaminu, který se dá sehnat, nemají brzy o pozornost nouzi. A to jak ze strany konkurence, tak ze strany druhé – DEA (protidrogová organizace spadající pod FBI), u které pracuje Waltův švagr Hank (manžel sestry Skyler Marie) a o Waltův čistý metamfetamin se začíná se svými kolegy vážně zajímat.


Obsazení:
Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Dw3st3r

1.série – 80% – / 2.série – 80% – / 3.série – 100% – / 4.série – 100% – / 5.série – 110% – /

Masterpiece.

30.7.2019 | 10:48:57
Milanss

Řekl bych, že seriál s nejlépe rozvinutým hlavním příběhem, který je napínavý, akční, nepředvídatelný a neskutečně zábavný až tak, že vás uplně pohltí. Bohužel má seriál jednu velkou vadu, kterou jsem těžce snášel a tím je Skyler. Protivná, nesympatická postava na kterou se strašně krkolomně koukalo. Obsazení tomu také nepomohlo. Nejhorší na tom je, že zrovna ona měla v seriálu docela dost prostoru a proto nemůžu dát více jak 85%.

21.5.2019 | 1:14:10
Sněhurec

90%

15.3.2019 | 0:39:52
valouchova95

Skvělý příběh se skvělým zakončením. Ze začátku jsem si myslela, že mě bavit nebude, ale rozběhlo se to tak, že jsem nechtěla, aby skončil. Doporučuji se podívat i na spin off Better Call Saul, který je zaměřen na postavu Saula Goodmana.

24.11.2018 | 11:20:41
PaliB

Rozbiehalo sa to velmi pomaly, skoro polovica prvej sezony, no potom to uz islo od casti k casti, a nevedel som sa dockat, co bude dalej. Hodnotim, ako jeden z mala serialov, ktory ma pocas vsetkych sezon skvely pribeh so skvelym koncom. Odporucam pozerat aj Better call Saul.

12.9.2018 | 16:05:28
Denyslayer

Začátek seriálu mě ohromně bavil jen škoda, že každou sérií to bylo horší a horší… a závěr seriálu mě zklamal uplně :(

4.7.2018 | 20:03:54
peete

Na finále jsem se těšil jak malý kluk a taky jsem rád, že mě to nezklamalo. Tohle je nejlepší seriál.

3.3.2018 | 11:24:03
LinneaSvenss

Pro mě je tohle snad nejhorší seriál, který jsem kdy viděla. Všude má vysoké hodnocení, takže mě to opravdu zklamalo. Celkový nápad je skvělý, ale přijde mi, že je to celé natažené, jakoby vůbec nevěděli, jak to má pokračovat. Většina dílů byla neskutečně nudná, např. když je celých 45 minut o tom, jak se snaží chytit mouchu. Postavy neskutečně nesympatické.

9.2.2018 | 11:13:20
Kubaskou

Jeden z nejlepších seriálů.

7.10.2017 | 13:24:28
Jarda72

Až do konce jsem se skvěle bavil. Parádní záležitost.

23.8.2017 | 6:32:38

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Ač fanouškovská, tak velice profesionálně vypadající předělávka úvodní znělky k rozšířenému hudebnímu úvodnímu motivu od Davea Portera.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Reklama

Hlídejte si nás

Měli byste rádi aktualizace o všech seriálech pohromadě na jednom místě? Není nic lehčího, než se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sledovat na Twitteru. Můžete si nás také přidat mezi své kruhy na Google+.

Breaking Bad online

Poslední díl Breaking Bad už dnes na Voyo.cz

Aktuálně: 5×16 – Felina