Bridgerton
76/100 - 85×

Bridgerton

Příběh sourozenců Bridgertonových a jejich snah o hledání štěstí a místa v životě. Rodina patří mezi britskou smetánku, takže jejich životy jsou naplněny večírky, čajovými dýchánky, ale i složitými pravidly, intrikami a drby.

USA | 2020 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Jonathan Bailey (Vikomt Anthony Bridgerton), Luke Thompson (Benedict Bridgerton), Luke Newton (Colin Bridgerton), Phoebe Dynevor (Daphne Bridgertonová), Claudia Jessie (Eloise Bridgertonová), Golda Rosheuvel (Královna Charlotta), Adjoa Andoh (Lady Danburyová), Julie Andrews (Lady Whistledownová), Ruby Barker (Marina Thompsonová), Nicola Coughlan (Penelope Featheringtonová), Regé-Jean Page (Simon Basset, vévoda z Hastingsu), Ruth Gemmell (Violet Bridgertonová, vikomtesa vdova), Simone Ashley (Kate Sharma), Charithra Chandran (Edwina Sharma), Shelley Conn (Mary Sharma)

Podle autorky knih Julie Quinn by bylo skvělé mít v seriálu LGBTQ postavu

Podle autorky knih Julie Quinn by bylo skvělé mít v seriálu LGBTQ postavu

První dvě sezony se staly hitem a dá se očekávat, že i třetí bude pokračovat v nastaveném trendu – třetí sourozenec bude hledat životní lásku. Seriál vychází z knižní série spisovatelky Julie Quinn, která je založená čistě na heterosexuálních vztazích, ona by se ale změnám nebránila.

5 11
12.1.2023

Julia Quinn sice sérii napsala, ale pro natáčení seriálu se vzdala kreativní kontroly, takže řada změn, kterou vymyslí filmařský štáb v čele s producentkou Shondou Rhimes, je pro ni překvapením. Sice působí jako poradkyně, ale na natáčení není přítomna každý den.

Autorka knižní předlohy Julia Quinn.

V rozhovoru pro španělskou verzi časopisu Cosmopolitan autorka dostala otázku, zda by se jí líbilo, kdyby jedna z hlavních postav seriálu byla LGBTQ. „Vůbec by mě to nepřekvapilo, ale netuším, jestli se to rozhodli udělat. Nejsem součástí psaní scénářů, jsem jen konzultantka,“ prohlásila Quinnová. V první sérii byla nadšná, že vedlejší postava Henryho Granvilla byla gay. Lidé si podle ní Bridgertonovi užívají proto, „že ukazují svět, ve kterém má každý být právo šťastný. Bylo by skvělé, kdyby nějaká hlavní postava byla LGBTQ,“ dodala.

Nejblíže k tomu má nejspíše Benedict, který se s londýnskou gay scénou seznámil již v první sérii. Taky jeho sňatek v knize je ze všech sourozenců nejskandálnější, když se zamiluje do chudé nemanželské dcery, která působí jako služka. Možná, že scénáristé změní služku na sluhu? Něco s Benedictovým příběhem zřejmě chystají, proč jinak by se jeho příběh rozhodli přeskočit? Nyní by totiž podle knih měla být řada na něm a ne na Colinovi.

Co vy? Chtěli byste v seriálu více LGBTQ tématiky?

Foto: Bookclub.com

Diskuze /4

VictoriaF

Jen ať to zkusí… -_-

12.1.2023 | 23:11:26
PStark

Ne! Ne! Ne! Když to udělají tak to celé poserou! Už mě vytáčí jak to serou do každěho seriálu!!!!!

13.1.2023 | 12:55:53
Aelimne

Kéž by to udělali, bylo by to jen k dobru.

13.1.2023 | 15:45:54
Lolamoon

Nie…Ona je rovnaký prípad ako Sapkowsky. Za peniaze popiera svoje dielo…

25.5.2023 | 23:13:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama