Broadchurch
95/100 - 139×

Broadchurch

V pobřežním městečku Broadchurch dojde k záhadné vraždě chlapce, která zasáhne a ovlivní celou městskou komunitu. Hlavní role vyšetřovatelů ztvárnili David Tennat a Olivia Colman.

VB | 2013 | Pauza
vysílání
3 sezóny | ITV | 40 minut
žánr
Detektivní, Krimi, Thriller


Nová britská detektivka, kterou byste neměli přehlédnout

Nová britská detektivka, kterou byste neměli přehlédnout

Broadchurch je fiktivní patnáctitisícové městečko na pobřeží Anglie a stejnojmenný seriál stanice ITV, který vás jednoduše vtáhne do děje. Osmidílný seriál se dnes přehoupne do své druhé poloviny a rozhodně stojí za to, se na něj podívat od začátku.

5 0
1.4.2013

Běžná britská rodina Latimerových zažívá své všední ráno a ani nepostřehne, že jedenáctiletý Danny zmizel. O pár hodin později je Danny nalezen mrtvý pod útesem na pláži. Vyšetřování se ujímají inspektor Alec Hardy (David Tennant – Doctor Who), který byl do Broadchurch převelen před týdnem a seržantka Ellie Miller (Olivia Colman – Železná lady), přítelkyně rodiny Latimerových. Média do vyšetřování zatáhne mladý novinář Olly Stevens (Jonathan Bailey – Leonardo), duchovní útěchu se snaží přinést mladý farář v podání Arthura Darvilla (Doctor Who).

Seriál rozhodně neplýtvá slovy a dlouhými dialogy. Pocity rodičů zavražděného chlapce i všech obyvatel městečka skvěle zachycuje netradiční kamera a podmanivá hudba. Vítr od moře je cítit až na kost. Napětí mezi novým inspektorem a místní policistkou se dá krájet, rodiče truchlí nad ztrátou syna, ale nepřestávají žít svůj život. Každé herecké gesto je opravdové, umocněné netradičními pohledy pootevřenými dveřmi nebo v odraze okně.


Broadchurch je malé město, kde každý zná každého a každý o někom něco ví. Kdo měl ale důvod zabít jedenáctiletého kluka? Po čtyřech dílech můžete podezírat kohokoliv z obyvatel městečka.

Sledovat vyšetřovaní na pobřeží hrabství Wessex můžeme doporučit všem fanouškům Doctora Who, kteří chtějí vidět své oblíbené herce v netradiční roli, skalním fanouškům britských detektivek, ale hlavně těm, kteří jsou znudění klasickým schématem detektivního seriálu, kdy se každý případ uzavře se závěrečnými titulky epizody. Podobně bychom mohli Broadchurch doporučit i divákům The Killing, kteří by si tak mohli tuto novinku zapsat do seznamu netradičních poutavých detektivních seriálů.

Brodadchurch vysílá stanice ITV každé pondělí ve 22:00 britského času. Pokud jste již seriál viděli, určitě se nezdráhejte jej ohodnotit! A ti, kteří o seriálu dnes slyší poprvé, se můžou pro začátek podívat na následující trailer:

Thumbnail Play icon

Diskuze /1

czubka

budete na to delat titulky??

13.7.2014 | 9:37:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama