Brooklyn Nine-Nine (Brooklyn 99) Recenze pilotu [80%]

Recenze pilotu [80%]

Recenze pilotu [80%]

Spása letošních i loňských sitcomů. Jestli už vás nudí zápletky z How I Met Your Mother a přestali jste být cílovou skupinou kdysi skvělých vtipů z The Big Bang Theory, přepněte ze stanice CBS na FOX. Tam totiž právě začala ta pravá legrace.


2 0
22.9.2013

Detektivové newyorské policie patří jistě mezi špičku v oboru. Mezi svými kolegy je pak jednoznačnou špičkou Jake Peralta (Andy Samberg – Saturday Night Live), který má za sebou rekordní počet vyřešených případů. Jizvu na kráse jeho profesionalitě však dělá jeho infantilní chování. Zkušený detektiv se totiž nejspíš zapomněl ve své pubertě. Se svými kolegy přesto činí skvělý tým. Ať už jde jeho o upjatou a snaživou parťačku Amy (Melissa Fumero – Gossip Girl), tvrďáckou a nepřístupnou Rosu (Stephanie Beatriz), fyzicky nezdatného mimoně Charlieho (Joe Lo Truglio – Free Agents), úchylnou sekretářku Ginu (Chelsea Peretti) anebo dobráckého seržanta Terryho (Terry Crews – The Newsroom, The Expendables). Idylku na pracovišti však naruší nový kapitán Ray Holt (Andre Braugher – Last Resort), kterému zrovna nevoní Jakeovy neustále vtípky a zesměšňování jeho pozice. Proto se proti němu rozhodne tvrdě zakročit. Jake si z toho ale samozřejmě nic nedělá. Ví totiž, že jako nejlepšího detektiva z oddělení se ho kapitán Holt nemůže jen tak zbavit.

Brooklyn Nine-Nine je tak mixem charakterově velmi odlišných postav, které však mezi sebou drží skvělou chemii. Díky nim tak můžeme bez zardění tento sitcom začlenit do skupiny bláznivých komedií s humorem tak ujetým, že vás při sledování bude skutečně rozesmívat. Místo vnitřních uchechtnutí tak spíše očekávejte výbuchy smíchu, které vám hlavně Jake se svými eskapádami přivodí. Nejde však pouze o zábavu pro puberťáky, jak by se mohlo zdát. I když bychom humor mohli označit slovy jako „dětinský“ či „pubertální“, daleko od hranice neúnosnosti a trapnosti jej drží inteligentní scénář, který tuto policejní satiru pozvedá na úroveň kvalitní zábavy. Ostatně jak tvrdí i samotný plakát, seriál zpodobňuje právo – bez pořádku.


Jestliže novince// Brooklyn Nine-Nine// věnujete svých dvacet minut času, věříme, že se nudit nebudete. Jestli se totiž Brooklynu nedá něco upřít, pak to, že je jednoznačným oživením povětšinou mrtvých sitcomů, které stanice tzv. velké pětky (ABC, CBS, FOX, NBC a CW) do vysílání houfně a pravidelně nasazují.

Thumbnail Play icon

Diskuze /5

Hurley

Já tak nějak chápu, o co se v tom pilotu snažili (mix vizuálního stylu The Office a vtipnejch flashbacků se mi líbil), ale jakoby se toho chytil někdo, kdo vůbec neví, jak dělat komedii. Samberg hrozně tlačí na pilu a Crews je zase zoufale nevyužitej… Myslím, že zůstanu jen u toho pilotu.

#2 KevSpa #3 iHyi #4 honzahol
webmaster
22.9.2013 | 18:23:09
KevSpa

#1 Hurley: Já mám stejný názor. Tlačí na pilu nejen Samberg, ale i tvůrci. Prostě mi to přišlo takové celé hrozně infantilní. Na další díly koukat nebudu. :-)

#3 iHyi
webmaster
22.9.2013 | 20:16:37
iHyi

#2 KevSpa: #1 Hurley: Jsem asi divnej. Nebo teplej. Achjo :D

#5 KevSpa
webmaster
22.9.2013 | 20:26:42
honzahol

#1 Hurley: Samberg je Samberg ;-)

redaktor
22.9.2013 | 22:54:48
KevSpa

#3 iHyi: A nebo mladej. :D

webmaster
26.9.2013 | 23:53:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

99. okrsek zamířil i k nám

Brooklyn 99 přichází do Česka

Brooklyn 99 přichází do Česka

Po čtyřech sezónách se policejní komedie Brooklyn Nine-Nine dočká své české premiéry. Stanice Prima Comedy Central seriál uvede pod názvem Brooklyn 99 a prvních dvou epizod se diváci dočkají v úterý 18. dubna kolem 21:00. Mrknete na seriál i s dabingem?

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás