Californication
88/100 - 168×

Californication

Myslíte si, že být známým spisovatelem je jako splněný sen? Že divoký život je zároveň šťastný život? Že máte milující rodinu a přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i ve zlém? Zamyslete se znovu s Davidem Duchovnym v hořkosladkém seriálu Californication.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 28 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhone (Karen Van Der Beek), Madeline Zima (Mia Lewis)

Pátá série se blíží... O čem bude?

Pátá série se blíží... O čem bude?

Přesně za měsíc, 8. ledna 2012, nás na americké kabelové stanici Showtime čeká oficiální premiéra první epizody páté řady seriálu Californication. A o čem že právě tato série má být a co všechno o ní zatím víme? Pro zodpovězení těchto otázek se pochopitelně neobejdeme bez spoilerů. Vstup proto pouze na vlastní nebezpečí. (informační UPDATE k 15. prosinci)

0 0
8.12.2011

Než se pustíme do samotných spoilerů, hodilo by se připomenout jednu dů­ležitou věc, kterou však přesto většina z nás už více či méně tuší: oficiální premiéra první epizody páté řady na Showtime je sice skutečně až 8. ledna, avšak po zkušenostech z těch po­sledních pár let už můžeme před­pokládat, že se velmi pravděpodobně dočkáme opět úniku preair ripů prvních dvou epizod, a to pravděpodobně někdy těsně po Vánocích.

Stejně jako loni, i tentokrát budeme na tuto situaci připraveni a budeme se pro vás snažit obě epizody co nejrychleji přeložit (i kdybychom museli překládat z odposlechu, jakože stejně nakonec muset budeme :).

Nástin příběhu

A teď už k samotnému příběhu páté řady. Začneme tím, co díky nedávno uvedeným klipům už většina z vás nejspíš dobře ví. Sám tvůrce seriálu Tom Kapinos už v rámci finále čtvrté řady totiž prohlásil, že pro následující sezónu bude třeba „vytyčit nový směr, aby seriál zůstal čerstvý“. A tak to tedy vzal skutečně od podlahy.

Pátá řada Californication má totiž podle všeho začít celé tři roky po konci epizody And Justice for All (docela rozdíl oproti na začátku roku avizovaným třem měsícům). Až nyní se totiž Hank vrací z New Yorku, do kterého zřejmě právě v závěru čtvrté řady odcestoval (zároveň už by mu v páté sérii měla navíc vypršet podmínka, z Kapinosovy strany zřejmě záměrně, aby mohl Hank zase tropit, co ho napadne).

Jak už pak víme delší dobu, první epizoda ponese název JFK to LAX, což symbolizuje odlet právě z New Yorku do Los Angeles. Avšak nepředbíhejme. Na palubě právě tohoto letu se má totiž Hank jednorázově spřáhnout s půvabnou Kali (Meagan Good), samozřejmě s úmyslem, že po přistání si každý z nich půjde vlastní cestou a už se nikdy nesetkají.

To by ale nebylo Californication, kdyby to tak skutečně dopadlo. Hanka si totiž v Kalifornii vyhledá jistá rapová legenda Samurai Apocalypse (The RZA), jenž si ho bude chtít najmout na sepsání scénáře k nějaké té jeho „gangsta“ filmové prvotině. Právě tehdy se však ukáže, že právě Kali je Samuraiova přítelkyně.

Jak jste tedy nejspíše pochopili, tak zatímco čtvrtá řada se točila okolo pozlátka Hollywoodu, v sérii páté se Hank dostane do světa raperů. Ne vše se ale tak radikálně změní a i v nejnovější sérii se setkáme se všemi staršími hlavními postavami. Přestože opět asi trošku jinak, než by to někdo čekal…

Staronové obsazení

Když se totiž Hank vrací do Kaifornie, Karen je zde již vdaná, a především díky jednomu videu z natáčení už nyní konečně víme, že jejím manželem je konkrétně naháč Richard Bates (Jason Beghe) ze třetí řady.

Z Beccy už je tu navíc mladá slečna s novým přítelem Tylerem (Scott Michael Foster), který se Hankovi samozřejmě vůbec nelíbí, tentokrát k tomu ale nejspíš bude mít i pár racionálních důvodů.

Vrátí se i Marcy a Charlie jako Hankův agent a nejlepší přítel. Nějaké jejich úspěšné znovu shledání však nečekejte. Marcy by v páté řadě měla být provdaná za Stua Beggse, který se zde objeví rovněž, a nezapomeňte, že už by spolu navíc měli vychovávat i původně Charlieho dítě, přičemž i pan biologický otec bude mít do této výchovy zjevně co mluvit.

Co se týče vedlejších rolí, ať už starých či nových, už před pár měsíci byla do seriálu potvrzena britská herečka Camilla Luddington, od té doby se však po zprávách o její účasti slehla zem. Nové video od Showtime nám naopak představilo jinou novou ženskou tvář – Dreu de Matteo, jež by si zde měla zahrát striptérku Holly.

Vedle toho oznámil Rob Lowe zhruba před půl rokem na svém Twitteru, že se vrátí ve své velmi populární roli ze čtvrté řady Eddieho Nera. Opět nic bližšího o tom však nevíme, na druhou stranu by se ale Hankův návrat měl mísit s oficiální premiérou Šukání a mlácení, což už napovídá dost samo o sobě.

Tak, to by už snad mohlo stačit. Nebo máte k našemu souhrnu ještě co dodat? Nebojte se nám to připsat do komentářů pod článkem!

Diskuze /3

kratinoska

objevilo se na FB… http://www.youtube.com/watch?…

12.12.2011 | 22:32:46
Sasquatch

Děkuji za moc pěknej článek, trochu jsem překvapenej jak málo lidí tady reaguje, jaká je návštěvnost stránky?? byl jsem v domění, že californication je velice oblíbený.

13.12.2011 | 9:41:40
Hurley

Californication je oblíbenej, ale jelikož samotnej seriál ještě nezačal, tak tu takovej nával není. :)

čestný člen redakce
15.12.2011 | 11:42:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Reklama

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama