Castle Rock Annie Wilkesová se utrhne z řetězu, druhá série nabírá obsazení

Annie Wilkesová se utrhne z řetězu, druhá série nabírá obsazení

Annie Wilkesová se utrhne z řetězu, druhá série nabírá obsazení

Oba dva hlavní tvůrci Sam Shaw a Dustin Thomason stojící za městečkem Castle Rock se nechali slyšet, že jim jako inspirační zdroj pro kapitolu druhou posloužil příběh ošetřovatelky Annie Wilkesové, královny románu Misery. Byť antologie nemá úplně nakynutý obsah, hlásí první obsazení.

13 0
23.3.2019

Představte si, že se proberete v cizí posteli, na neznámém místě. Jen s obtížemi si vzpomínáte, co se vám stalo, a pokoušíte se vymyslet další kroky. Brzy na vás promluví milá dáma, která je vaší fanynkou číslo jedna, ale vypadá to, že je pevně odhodlaná vám zabránit v odchodu. Hranice mezi šílenstvím a zdravým rozumem se začíná stírat. Sekundární seriálová paranoia na druhou představí Annie Wilkesovou, vaši novou noční můru.

Annie jsme měli tu čest potkat se ve filmu Misery nechce zemřít, adaptaci Kingova thrilleru Misery. Náročné role šílené fanynky se zhostila Kathy Bates, která si vysloužila ovace ve stoje a Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V druhé řadě Castle Rocku přebere Kathyiny otěže herečka Lizzy Caplan, jež se dostala do širšího povědomí ztvárněním Virginie Johnsonové v seriálu Masters of Sex.


Embed from Getty Images

Druhý příběh Sama Shawa a Dustina Thomasona bude sledovat nejen sestřičku, leč poloviční, ale také se zaměří na osobní rozmíšky mezi komunitami, které by mohly vyburcovat celé město. Do popředí se dostane rodina Merrillových. Reginalda Popse Merrilla, obchodníka se všelijakým zbožím a nechvalně známého lichváře, který zneužívá lidi v nouzi a poslední měsíce života mu odpočítává rakovina, si střihne protagonista filmu Vykoupení z věznice Shawshank, Tim Robbins. Sekundovat mu bude jeho seriálový synovec Garrett Hedlund (Triple Frontier) v roli Johna Esa Merrilla, proslulého tyrana, který přebere strejdův obchod a při první příležitosti naruší uzavřená spojenectví, jež se pokusí zachránit jeho bratr Chris Merrill, který bojuje za každé nepatrné semínko naděje. Druhého mladého Merrila ztvární herec Matthew Alan (13 Reasons Why).

(Zleva Tim Robbins, Garrett Hedlund a Matthew Alan. Foto: Netflix, HBO)

Rodina Merrillových je v propleteném univerzu Kingových knih poměrně známá. Pops vyčníval v novele Sluneční pes, ve které si vzal na paškál starý polaroid, na jehož snímcích se objevoval nadpřirozený pes. Eso se pro změnu osvědčil coby nebezpečný antagonista novely Tělo a zároveň se objevil v románu Nezbytné věci, ve kterém napomáhal odpálit Castle Rock i s jeho obyvateli.

Mezi ženskými postavami bude k nepřehlédnutí herečka Yusra Warsama (The Last Days on Mars), která ztvární doktorku Nadiu Omarovou, ředitelku venkovské nemocnice ve městě Jerusalem's Lot. Pomáhat jí bude její starší bratr Abdi Omar, jehož si střihne herec Barkhad Abdi (Blade Runner 2049). Abdi se zaměří na vývoj komunitního centra pro Somálce, které by mělo nabídnout lidem z Maine dokonalé útočiště.

(Yusra Warsama a Barkhad Abdi. Foto: BBC One, Warner Bros. Pictures)

Posledním menším přírůstkem bude mladá herečka Elsie Fisher, jež propůjčila svůj hlas malé Agnes z animované pohádky Já, padouch. Zahraje si dceru nemocné Annie Wilkesové a po čase začne zpochybňovat duševní zdraví své matky. Hlavní očekávanou zprávou pro všechny diváky je, že se s velkou pravděpodobností s ansámblem první série neuvidíme. Ono rozhodnutí však není definitivní.

Na koho se ve druhé sérii těšíte nejvíce?

Zdroj článku: Hollywood Reporter

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E10: Clean

cz100%
DOKONČENO

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Druhá série

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Druhá série, která bude čerpat z Kingova úspěšného románu Misery, se rozrostla o čtyři herecké posily. Těšit se můžete na Robin Weigert, Sarah Gadon, Alison Wright a Grega Grunberga. Odolají nováčci nadpřirozené povaze města?

Reklama

Interaktivní mapa

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Na serveru IGN vytvořili interaktivní mapu státu Maine, kde najdete všecha klíčová místa z knih Stephena Kinga. Prozkoumat samozřejmě můžete i všechna místa v Castle Rocku, která nám byla v prvních dílech seriálu představena.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás