Castle (Castle na zabití) 99+1 důvodů, proč milovat Castlea!

99+1 důvodů, proč milovat Castlea!

99+1 důvodů, proč milovat Castlea!

Je to týden, co jsme měli možnost vidět stý díl našeho oblíbeného seriálu a teď tu pro vás máme 99 důvodů, kvůli kterým si Castlea prostě musíte zamilovat.


10 0
9.4.2013

První série

1. Vše začíná v Flowers for Your Grave. Castle je bezstarostný playboy a spisovatel. Beckettová je semá práce s opravdu krátkými vlasy. Protiklady se přitahují. A ti dva spolu tvoří skvělé vyšetřující duo. Castle říká, „Vždycky je tu příběh. Jen ho musíte najít.“ A nakonec i skuteční spisovatelé James Patterson a Stephen J. Cannell radí Rickovi, aby v párání pokračoval.

2. V Nanny McDead je Beckettová překvapená, když zjistí, že Castle brával Alexis do parků, když byla malá. Nikdy si ho nepředstavovala jako pana Mamču. Podle Castlea to byly jeho nejlepší roky. Park byl nejlepší místo, kde sbalit svobodný maminky. Když je případ uzavřen, Alexis děkuje tátovi, že byl její chůva. Castle na to „Rádo se stalo, holčičko.“ Nejlepší roky jeho života.


3. V Hedge Fund Homeboys se bavíme nad tím, že Castleovo vyzvánění, když mu volá Beckettová je “znělka z Drákuly”. Odpoví “Koho zavraždili a a bylo to příšerný?”

4. V Hell Hath No Fury Castle nemůže vystát kafe, který mají na okrsku, a tak jim koupí přístroj na espreso. Beckettová odmítá vyzkoušet šálek, dokud není nikdo poblíž. Škoda, že ji Castle chytí při činu. Ví, jak moc má ráda svojí kávu. A Beckettová ví, že se její knižní postava bude jmenovat Nikki Heat. Což je podle ní jméno pro striptérku.

5. V A Chill Goes Through Her Veins se dozvídáme, že Beckettová nosí otcovi hodinky a matčin prsten jako součást své denní rutiny. Castle zjišťuje, že matka jeho parťačky byla zabita, když byla ještě malá, a tak se začne zajímat o nevyřešenou vraždu Johanny Beckettové. Pozn.: Je to Esposito, ne Castle, kdo tentokrát podává na místě činu Beckettové kafe.

6. Svět se poprvé dozví, že je Castle opravdu “drsně atraktivní” (ruggedly handsome) a to v epizodě Always Buy Retail.

7. V Home is Where the Heart Stops Beckettová a Castle se musí společně účastnit společenské události. Hlavy se za nimi otáčejí, když tento nádherný pár učiní svůj pamětný vstup. Další pamětný moment je, když Ryan a Esposito dávají Castleovi seznam pojmenování „zadrženým“.

8. Beckettová schválně položí karty, aby v Ghosts Castleovi pomohla při pokeru zachovat svou tvář. Odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Castle chce hrát o oblečení, ale Beckettová dává přednost gumovým medvídkům.

9. V Little Girl Lost je Beckettová naštvaná, že bude Nikki Heat, na obalu knihy jejího nového parťáka, nahá. Castle podotýká, že vlastně není nahá, že ještě drží zbraň na velmi “strategickém” místě. Castle navíc čeká na místě činu s dvěma hrnky kafe. Tradiční začátek.

10. V A Death in the Family Castle pokračuje v odhalování záhady, která se skrývá za vraždou Johanny Beckettové. Přesto pátrá za jejími zády, ačkoliv byl varován, že pokud se v tom bude přehrabovat, tak spolu končí. První série končí, když Castle říká Beckettové, že si s ní musí promluvit o její matce.

Druhá série

11. Castle se omlouvá, že porušil důvěru svojí parťačky tím, že otevřel případ její matky v Deep in Death. Beckettová odpovídá, že se uvidí zítra. Tak dává Castleovi vědět, že jsou opět tým.

12. Castle je v srdci věčně spisovatel. V The Double Down prohlásí, že “Ať už ji zavraždil kdokoliv, zavraždil i anglický jazyk.”

13. V Inventing the Girl Castle zjišťuje, že dívka, která hlídávala Alexis je teď modelkou. Dívavaly se spolu na Muzikál ze střední. Chůva a Alexis. Ne Castle. Alespoň to předpokládáme.

14. Poprvé v díle Fool Me Once zavolá Beckettová “Zavři dveře.” a Castle odpoví “Teď není čas na sprosťárny.” K pomilování!

15. V When the Bough Breaks je Castleovi nabídnuto pokračování o jistém britském tajném agentovi. Prohlásí ale, že “Nevím, jestli jsem připravený opustit Nikki Heatovou.” Beckettová navíc odhalí, že ji Castle v knižním věnování označil za “neobyčejnou”.

16. V Vampire Weekend Castle zvažuje, zda se na Halloween převleče za vesmírného kovboje. Což je role, kterou by Nathan Fillion klidně mohl s jistou dávkou klidu hrát.

17. Oh, škádlení. V Famous Last Words se Castle Beckettové zeptá “Připadám ti jako vrah?” a Beckettová odpoví “Ano, vraždíš mou trpělivost.”

18. Ještě víc škádlení. Tentokrát v Kill the Messenger. Martha se ptá “Jak povrchní si myslíš, že jsem?” Castle odpoví “Intenzivně.”

19. V Love Me Dead Castle říká, “Podívejte na toho chlapa. Archibald Spinx. Pět pokusů o vraždu. Záznam za exhibicionismus. Nepředpokládáte, že se ho pokusili zabít s jeho…”

20. V One Man’s Treasure Alexis získá praxi na stanici. Když najde album jedné z obětí, vystopuje jeho vděčnou dceru. Castle byl šťastný, že jeho dcera pracovala poblíž, ale také byl na ní velmi pyšný.

21. The Fifth Bullet: Ryan: “Z forenzního prohledali místo dvakrát. Po kulce ani stopa.” Castle: “Jak říkám…ledová kulka.” Esposito: “Nah, brácho, Ledová kulka by stejně zanechala díru po kulce.” Ryan: “Myslíte ledovou díru.” Castle: “Jak jste mi to zrovna řekl?”

22. V díle A Rose for Everafter je zavražděna družička. A nevěsta je náhodou Kyra Blaine. Pro Castle, je tou jedinou, která mu proklouzla. Ožije, když zardělá nevěsta hodí svatební kytici přímo do Beckettových rukou.

23. V Sucker Punch říká Beckettová Castleovi, “Jestli někomu řekneš to, co ti hodlám říct, tak se bude zase střílet, ale tak nějak jsem si zvykla, že mě taháš za copy. Mám těžkou práci, Castle, a to že jsi pořád kolem ji mění aspoň trochu v zábavu.”

24. V The Third Man sice vyřeší Castle a Beckettová případ, ale uvědomí si, že jejich rande vybuchla ještě předtím, než dojedli večeři. Takže, když Castle navrhne, že by si mohli dojít na burger, Beckettová si myslí, že je to dobrý nápad. Někdo by i mohl říct… že je to rande!

25. V epizodě Suicide Squeeze se Beckett ocitne úplně v euforii, když potká Joe Torrea. Je hezké vidět, i jinou její stránku. Další sladká chvíle je, když Alexis nabídne Castleovi, aby si zahráli baseball, když to on nikdy nemohl dělat se svým tátou.

26. V The Mistress Always Spanks Twice Beckettová pronese “Ahoj, jmenuji se Kate a můj přítel byl velmi zlobivý hoch. Jmenuje se Ricky.”

27. V Tick, Tick, Tick… Esposito říká “Palačinky nejsou jen snídaně. Je to způsob, jak říct díky mnohokrát za minulou noc.” Palačinky se v Castleovi vyskytují často. Největším momentem v epizodě je však, když vybuchne byt Beckettové, zatímco to Castle sleduje z ulice.

28. V pokračování Boom! Castle nabídne nahé Beckettové svůj kabát (nedíval se), aby mohla odejít ze svého hořícího bytu. Později agentka FBI Jordan Shaw říká “Má vás rád, Kate. Možná to nevidíte. Možná na to nejste připravená, ale má.”

29. Ve Wrapped Up in Death si Castle myslí, že je prokletý, obzvlášť, když na něj zaútočí pes a odkousne mu kus kalhot. Když odchází, nenechá si Beckettová ujít příležitost, potají kouknout na jeho zadnici:)

30. V The Late Shaft si Castle myslí, že on a Beckettová měli mít vlastní hlášku. “Ona je ozbrojená. On je nebezpečný.”

31. V díle Den of Thieves je přizván k případu Tom Demming. Je to pohledný detektiv, který hází očkem po Beckettové. Nejlepší část je, když Espo svému starému známému představuje partu. Říká “Ikeu, tohle je můj parťák, Ryan. A tohle je můj další parťák, Castle.”

32. V Food to Die For se povede její staré kámošce Madison Beckettovou pěkně ztrapnit, když říká “Jsi udělaná do Castle. Chceš dělat malý Castlečata.” Nakonec je ale Castle zklamaný, když vidí, že Beckettová popíjí kafe s detektivem Tomem Demmingem.

33. V díle Overkill se Castle a Demming snaží během případu přetrumfnout toho druhého. Jde o nikdy nekončící honbu za spravedlností. Vlastně jde o nikdy nekončící honbu za Kate Beckettovou.

34. Ve finále A Deadly Game se Beckettová nečekaně rozejde s Demmingem. Konečně je možná připravená se Castleovi otevřít, ale vzápětí vypadá, jako by ji někdo vrazil pěst do žaludku, když zjistí, že její parťák bude trávit léto se svou ex Ginou. Naštěstí si oba řeknou, že se zas uvidí na podzim.

Třetí série

35. V A Deadly Affair se Castle vsadí s Beckettovou, že vyřeší případ dřív než ona. Vyhraje, takže ho musí vzít zpět jako svého parťáka, i když se zdá, že na to přišla dřív. A tak začíná nové série s kávou pro dva.

36. V He’s Dead, She’s Dead Martha říká “Richarde, ať už jsem udělala v životě jakoukoliv chybu… Vychovala jsem z tebe správnýho chlapa.” Nelíbí se vám, že mu jako jediná říká křestním jménem?

37. Bromance na pozadí Under the Gun: Ryan: “Víš, kdyby tohle byl horor, zabili by nás jako první, když jsme se takhle rozdělili.” Esposito: “Jo, až na to, že nejsme párek křehkejch školaček, kteří hledaj zábavu. Jsme dobře vytrénovaní zástupci práva s dostatečným množstvím munice, kterou by jsme zvládli i hromadu nemrtvých.” Ryan: “Nafoukanej Hispánec. Jo, rozhodně zemřeš jako první.”

38. V díle Punked není Castleovým posledním výtvorem nová kniha, ale s’moreleta! Skládá se ze sušenek, marshmallows a čokoládové tyčinky a vše je zabaleno ve vaječné omeletě. V New Yorku to není jedinou novinkou. Je tu i pohledný chlápek jménem Josh, který doprovází Beckettovou ze stanice.

39. V Anatomy of a Murder vysvětluje Beckettová proč je Josh působivý a Castle odpovídá. Beckett: “Dnes ráno prováděl bypass. Zachránil tím pacientův život. Cos dělal ráno ty, Castle?” Castle: “Udělal jsem wafle.”

40. Nepolapitel­ný, sadistický Triple Killer se poprvé objeví v epizodě pojmenované 3XK. Když jim Jerrym Tyson upláchne, sdílejí spolu překrásnou chvilku, která je jen dalším příkladem pouta, které spolu sdílejí.

41. V Almost Famous narazí tým na striptéra jménem Hans Von Mannshaft. Castle zbožňuje jeho pseudonym.

42. V Murder Most Fowl se Castle ptá “Jaké nejpodivnější domácí zvířátko jste měla?” Beckettová odpoví “Vás.”

43. Lyle Lovett se objeví v epizodě Close Encounters of the Murderous Kind jako agent Westfield. Objeví se i Lance Henricksen jako UFOlog Benny Stryker. Castle mu říká “Tony Robbins ufounských únosů.”

44. V díle Last Call koupí Castle bar jménem The Old Haunt. Pozve nakonec selou bandu na drink, když je případ uzavřen a dokonce i Beckettová se přidá když všichni zpívají “Piano Man.”

45. Natalie Rhodes byla obsazena jako Castleova nejnovější knižní postava v díle Nikki Heat. Chce zažít tu vášeň, kterou cítí její postava k svému knižnímu protějšku. Proto Natalie/Nikki políbí Castlea na okrsku ve výtahu před zrakem Beckettové.

46. V Poof! You’re Dead se Castle, Beckettová a Ryan společně potichu smějí. Všichni tři se baví, protože Lanie a Esposito si pořád myslí, že o jejich ne-tak-tajném vzatu pořád nikdo neví.

47. V Knockdown Castle a Beckett předstírají, že jsou opilé hrdličky, aby rozptýlili jednoho z padouchů. Aby svému výstupu dodali věrohodnost, políbí se. Castlova reakce je “To bylo úžasný!” A rozhodně nemluvil o tom, jak Beckettová toho padoucha sundala. Zde také Castle Beckettové řekne, že je její “statečný parťák.”

48. V Lucky Stiff si Castle uvědomí, že by Beckettová chtěla uctít památku své matky, kdyby vyhrála v loterii. Proto založí na právnické škole pod jejím jménem stipendium. Castle se prostě nedokáže držet od osobního života Beckettové dál, a za to je mu neskutečně vděčná.

49. V The Final Nail je Castle zdrcený, když zjistí, že jeho kámoš z internátní školy byl zapleten ve vraždě. Beckettová mu během těžkého období pomůže. Náhodou se to stane na Valentýna, takže se hodí, že ho stráví spolu.

50. V díle Setup se Martha ptá Ricka: “Ty jsi neslyšel o Serenity?“ No, Rick o Serenity možná neslyšel, ale Nathan a všichni fanoušci seriálu Firefly určitě ano. Serenity je totiž filmové pokračování tohoto seriálu.

51. Castle drží Beckettovou za ruku, když vytrhává všechny dráty ze špinavé bomby, aby ji v díle Coutndown zneškodnil. Prostě a jednoduše, na co jsou nám pyrotechnici, když máme detektivní spisovatele.

52. V One live to Lose dorazí tým na místu činu, kde na ně čeká hlavní scénáristka show se sekerou v zádech. A Castle přemýšlí “Proč by chtěl někdo zabít spisovatele?“

53. Nejlepší část dílu Law & Murder je, když Castle předstírá, že nikdy neviděl film „Zakázaná planeta“ jen proto, aby ho Beckettová pozvala do kina. Dobře zahráno, pane Castle. Opravdu dobře.

54. Prostě, musíte milovat ten fakt, že oběť, která byla nalezena spálená v peci na pizzu, se jmenuje Gordon Burns (v překladu spálený). Tuto vraždu náš tým řešil v epizodě Slice of Death.

55. Dead Pool je název epizody ve, které Castle žárlí na svého spisovatelského svěřence, který na jeho vkus tráví až moc času s jeho múzou. Beckettová ovšem jeho obavy uklidní, když řekne Castleovi. “Od teď patřím jen jednomu spisovateli.“

56. Caskett se skoro stane realitou v epizodě To Love and Die in LA, ale ještě předtím, než každý zvlášť odejde do svých oddělených pokojů, Castle řekne Beckettové: “Chceš vědět, co jsem si o tobě myslel, když jsem tě poprvé uviděl? Že jsi záhada, kterou nikdy nevyřeším.“ Hezký.

57. V Pretty Dead je kapitán Montgomery rozrušený kvůli tomu, že se blíží jeho výročí, a on stále neví, jaký dárek má dát své ženě. Castle mu poradí. “To nejlepší, co můžete dát ženě je něco, o čem řekla, že by chtěla, když si myslela, že neposloucháte.“ Dobrá rada, Ricky.

58. Naděje na vyslechnutí kapitána Montgomeryho o jeho působení v případu Johany Beckettové umírají společně s ním ve finále Knockout. Beckettová je rovněž postřelena neznámým sniperem. Castle, který se snažil ji zachránit, ji drží v náruči, když omdlí. Všichni přemýšlíme a doufáme, že Beckettová slyšela jeho „Miluji tě“.

Čtvrtá série

59. V Rise kapitánka Victoria „Iron“ Gates (v překladu Železná brána) přebírá vedení oddělení, ale co je ještě víc zajímavější je to, že si Castle myslí, že si Beckettová nepamatuje jeho vyznání, ovšem opak je pravdou. A pravděpodobně nejvíce emotivní scénou celé epizody je, když Alexis a Martha brání Ricka před Joshem, který ho obviňuje ze smrti Montgomeryho a postřelení Kate.

60. V epizodě Heroes and Villians Beckettová řekne jedné policistce, že má někoho komu na ní záleží. A radí jí, aby se nenechala tolik definovat a kontrolovat svou minulostí, když to znamená zahození budoucnosti. Jen kdyby tak Kate dokázala následovat vlastní radu.

61. Hlavním tématem (samozřejmě krom vraždy) dílu Head Case jsou kryogenikové. Castle pak na konci epizody přemýšlí, zda se dva partneři po své smrti znovu setkají, načež mu Beckettová odpoví: “Tohle je to, o čem jsou všechny velké milostné příběhy, ne? Předčí očekávání.“

62. V Kick the Ballistics je spáchána vražda zbraní, která bývala detektiva Ryana, předtím než mu jí Tripple Killer ukradl. Při řešení tohoto případu si Castle uvědomí, že opravdu neví, jaké je to být policistou. Snaží si tedy držet chladnou hlavu, zatímco vyšetřuje vraždu. Na konci si pak tým připije na jejich jedinečného detektiva Kevina Ryana.

63. Přitažlivá pojišťovací vyšetřovatelka Serena Kaye ujistí Beckettovou, že nekrade věci, které již patří někomu jinému. Jistě že, že řeč byla o Castleovi, který byl přistižen jak se líbá se Serenou – samozřejmě jen kvůli vyšetřování.

64. Když je specialista na paranormální aktivity v díle Demons zavražděn, Castle je pak velmi rád, když mu Beckettová řekne: “Nebojím se žádných duchů.“

65. Nejlepší moment v Cops and Robbers byl určitě, když Beckettová v přestrojení vejde do banky, kde je Castle držen jako rukojmí a sevře mu ruku, aby mu dala najevo, že ho z toho dostane. Hned za tímto momentem je určitě scéna, kde Beckettová slibuje jednomu z únosců po telefonu, že mu osobně postřelí kulku hlavou, jestli něco Castleovi udělá. Ve vyjednávání s rukojmími je prostě skvělá.

66. V Heatrbreak Hotel se Castle, Ryan a Esposito převlečou za tři krále – tedy více specificky za krále Rock and Rollu Elvise Presleyho. Ohh děkuji. Děkuji mnohokrát.

67. Esposito pomůže Beckettová s jejím traumatem v díle Kill Shot, když jí ukáže tu pušku, kterou byla postřelena a řekne jí, že by to měla využít ve svůj prospěch a udělat z toho svou zbraň. A tato menší konverzace je přesně to, co Beckettová potřebovala.

68. Část jednoho z klasických Caskett rozhovorů z Cuffed: Beckettová: Oba spolu chtějí být, ale ani jeden z nich si to není schopný přiznat. (mluví o Espositovi a Lanie) Castle: Proč si to lidé dělají? Beckettová: Možná to jen nevidí. Castle: Jak by nemohli? Když je to tak zřetelné.

69. Ryan se oženil v Till Death Do Us Apart. A Castle a Beckettová již nadčasově přemýšlejí o jejich velkém dni. Také, jak později můžeme vidět, spolu kráčí uličkou… samozřejmě na svatbě někoho jiného.

70. V Dial M for Mayor Castleovi zavolá tajemný muž, od kterého již jednou obdržel telefonát, a to v díle „Rise“. Je mu řečeno, že mocní lidé půjdou po Beckettové, jestli bude pokračovat ve vyšetřování vraždy její matky. A je na Castleovi, aby ji držel od cesty vyšetřování.

71. Díl Embarrassment of Bitches nám nabídl skvělý moment, když Castle ukazuje Beckettové, jak hladit psa, o kterého se starají. Začíná to jako nevinný moment, kde Rick Kate hladí ruku, ale ten pohled, který dvojce sdílí, nám napovídá, že toto držení u obou vyvolává silné emoce.

72. V této sezóně jsme dokonce cestovali zpátky v čase, a to až do 40‘ let minulého století (The Blue Butterfly). Kde svým skvělým hlasem ohromuje dav klubu Pennybaker zpěvačka Betsy Sinclair (která je dost podobná Lanie). Ale ten nejlepší moment epizody přichází, když Vera Mulquenn říká Joevi Flynnovi, aby řekl, že jí miluje. Načež on odpoví „Always“ (Navždy). Po jeho odpovědí se pár políbí a vyráží vzhůru společné budoucnosti. Castle měl pravdu. Tohle tvoří sny.

73. Potkáváme se s Castlevou inspiraci pro postavu Clary Strike, a to v díle Pandora. Je to chytrá a sexy agentka CIA Sophia Turner. Má speciální vztah s Castlem, který uklidní všechny obavy Beckettové tím že řekne: „Ona není můj partner ale ty ano.“

74. V epizodě Linchpin Castle a Beckettová přežijí strašný moment, kdy jsou shozeni v autě do řeky. Také se dozvědí, že Sophia je dvojitá agentka, ještě předtím než doslova zachrání svět před velkou katastrofou. Ovšem největší událost tohoto dílu je, že Sophia prozradí, že Rickův otec má jisté konexe se CIA. Že by byl Castleův taťka špion?

75. Pohádky, tak to je hlavním tématem v Once Upon a Crime. Náš oblíbený moment byl, kde jsme mohli slyšet narážku na film The Rrincess Bride. Beckettová požádá Esposita, aby ověřil stopu, načež on odpoví: „Jak si přeješ“.

76. Lanie v díle A Dance with Death prozradí, že chtěla být baletka. Ovšem byla nucena změnit plány, když se dozvěděla, že svět není připraven na baletku s vyvinutím hrudníkem.

77. V 47 Secon­ds se Castle dozví, že si Beckettová pamatuje všechno ze dne, kdy ji postřelili. Což znamená, že si taky pamatuje jeho „Miluji tě“. Velmi emotivní epizoda tak končí tím, že se Castle začne jeho zmatené partnerce vzdalovat.

78. V Limey Beckettová přikáže pohlednému angličanovi, aby zvedl ruce nad hlavu, což způsobí, že ručník, který ho zakrýval, spadne na zem. Castle se snaží Beckettové zakrýt oči, ale ona i přes jeho snahu nakoukne.

79. Castle začne spolupracovat s drsným detektivem Ethanem Slaughter a to v díle Head Hunters. Ten chlap je strašidelný. Což ale nezabrání Castleovi v tom, aby mu jednu vrazil, když udělá nevhodný komentář o Alexis. Nikdy nedělejte nevhodné komentáře před spisovatelem o jeho dceři.

80. V díle Undead Again bylo hodně cool zombie momentů, ale taky jeden který je pravděpodobně nejvíce zapamatovatelný. Alexis je rozrušená z toho, že laser tagová hra, kterou hrála s otcem už od pěti končí, a ona se brzy odstěhuje na vysokou. Naštěstí se rozhodla jít na Columbii, takže nebude daleko.

81. Stačí říct jediné o díle Always. Beckettová a Castle se konečně, konečně, konečně stávají oficiálně Caskett.

Pátá série

82. V After the Storm se Beckettová dozvídá, kdo stojí za vraždou její matky – senátor William Bracken. Kterého je prakticky nemožné se dotknout. No Beckettová se ho přece jen dotkne svou zbraní, kterou ho udeří do hlavy. Po tomto úderu mu zůstane jizva jako připomínka, že Beckettová je tam venku a čeká na jeho chybu.

83. Beckettová chce v Cloudy with Chance of Murder její nový vztah udržet v tajenosti. Což je celkem těžké, když se Castle objeví na místě činu bez kafe pro Beckettovou, protože ví, že už jedno ráno měla. Ups.

84. Kapitánka Gatesová začne mít Castle ráda, no tedy, do té doby, dokud ji nerozbije velmi cenou porcelánovou panenku. Toto fou-pax Castle provede v díle Secret’s Safe with Me. Když pak odhalí, kdo byl vrahem Castle konečně po letech čekání vykřikne: „Udělal to komorník!“

85. V díle Murder, He Wrote Castle a Beckettová zamíří do Hamprons. Ryan se dozví, že ti dva spolu chodí, ale nikomu nic neřekne. Mezitím Castle vymyslí novou přezdívku pro něho a Beckettovou jako pár – „Caskett“. No, neradi tě zklameme Ricky, ale ta přezdívka zas tak nová není, my ji používáme už nějaký pátek.

86. V Probable Cause je Castle hlavní podezřelý v brutální vraždě. 3XK to na něj skvěle narafičil. Beckettová ovšem odmítá věřit, že by byl Castle schopen udělat něco tak odporného. Castle je nakonec očištěn, ale jak to vypadá, Tripple Killer opět utekl.

87. Ve The Final Frontier je hodně sci-fi vtipů a narážek včetně režiséra epizody Jonathana Frakese, který si zahrál roli Castleova fanouška č.1.

88. V epizodě Swan Song se Castle a Beckettová bojí, že se kapitánka dozví o jejich vztahu díky tomu, že si nechala poslat záznamy z okrsku, kde můžete vidět ty dva v intimní chvilce. Naštěstí pro ně, se ten záznam záhadně ztratí a jediné co uvidí Gatesová je to, jak za jejími zády Castle šaškuje, zatímco pronáší řeč.

89. Je na čase v After Hours potkat rodiče. Vlastně, je čas aby se jejich rodiče poznali navzájem při večeři. A úplně jiné světy se střetnou, přesně jako když se jejich děti poprvé potkali. Ale, počkat u nich to klape.

90. Castleův hrad je něco jako zimní říše v díle Secret Santa. Náš oblíbený spisovatel nakonec opravdu pocítí duch svátků, když jeho rodina zruší všechny plány, jen aby byla s ním. Beckettová se ukáže taky a ti dva nepotřebují žádné jmelí na to, aby se tyto Vánoce políbili.

91. V Signifi­cant Others se Castleova ex-manželka Meredith přiřítí do města jako tornádo a zůstane u něj na pár dní bydlet. Ovšem Beckettová tam teď bydlí také. Když se Kate zeptá, proč to mezi ním a jeho ex nevyšlo, Meredith ji na to řekne, že to bylo, protože její manžel pro ní byl vždycky záhada. Ale on je teď jiný muž, změnil se. Že?

92. Under the Influence je spíše o Espositovi. Javi se spřátelí s teenagerem, který se vydal špatnou cestou. Ten kluk už slyšel v minulosti, že mu lidé pomůžou, ale tentokrát to bylo od někoho, kdo to myslel opravdu vážně.

93. Od Ryana jsme mohli v epizodě Death Gone Crazy při vyšetřování vraždy porno magnáta slyšet velmi zajímavou a vtipnou hlášku. Ryan řekne: „Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu i po šesté třídě, ale máme výsledky podprsenkového výzkumu.“ V dalším scéně se Esposito ptá : “Hej, jak jde podprsenko-vyšetřování?“

94. V Recoil je Beckettová nucena zachránit život ďábelskému senátorovi Brackenovi. Castle ho poté informuje, že on by to neudělal. On by jen stál a díval by se.

95. Castle dá omylem nádherné náušnice, které připravil Beckettové jako dárek k Valentýnovi, do saka Gatesové. Ovšem Beckettová se nemusela bát, že by se jí stalo něco podobné s jejím dárkem. Beckettová totiž dala Castleovi prázdný šuplík v jejím bytě, který je teď jeho.

96. Castleova nejhorší noční můra se stane skutečností, když je Alexis v díle Target unesena. Beckettová pak vidí jeho temnou stránku, když se jí Castle zeptá, jestli může být na chvíli sám s podezřelým. Jak je vidět, tento otec udělá pro svoji dceru úplně všechno.

97. V Hunt Castle bere záležitosti do vlastní rukou, když sám odletí do Paříže, aby zachránil unesenou Alexis. Je na vše sám, dokud nepřijde pomoc v podobě jeho dlouho ztraceného otce, který je také mimo jiné elitní špión. Otec a syn zachrání Alexis, ale jediné co Castleovi zbude jako vzpomínka na jeho otce, je kopie knihy Casino Royale. Tato kniha v něm vzbudila touhu být spisovatel.

98. V Scare to Death Castle zavolá svému příteli, hororovému režisérovi Wesu Cravenovi, pro pomoc, protože si myslí, že je předurčen k smrti. Jenže není. Beckettová je pak překvapená, když zjistí, že položkou číslo jedna na jeho seznamu věcí, které musí zažít než umře je: “Být s Kate“.

99. Díl The Wild Rover je celý o Ryanovi a jeho životě v utajení předtím, než byl převelen na oddělení vražd. Ryan se tak vrací zpět jako irský mafián, aby zachránil ženu, kterou kdysi miloval. Poté, co je případ úspěšně uzavřen, se Ryan dozvídá, že láska jeho života Jenny čeká jejich první dítě. Woo hoo!

100. Podělte se, jaký byl váš nejoblíbenější moment z epizody The Lives of Others?

Spoluautorkou článku je Katei.


Diskuze /7

tarfein

Jste šílené…obě :)

webmaster
9.4.2013 | 15:25:14
Nicoolkafr

Vyčerpávající! :D a je tam pár překlepů u Hamprons (má být Hamptons) no je toho víc, nechce se mi to vypisovat, radši si to trošku překontrolujte ;)

9.4.2013 | 15:41:40
phoebess

Super článek, jen škoda, že u té 21. nevyzní v překladu ten vtip, ice hole/asshole (předpokládám teda, že v originále bylo ice hole, ne něco jinýho :) )

redaktor
9.4.2013 | 20:14:14
Renusska

Parádní ! :)

9.4.2013 | 23:06:33
Janitko

Bomba :o) jste super…! ..a nejlepší zážitek 100 dílu..? Když se ptá Rick Kate na počet případům co řešili spolu :o) .....Miluji film Okno do dvora a teď i The Lives of Others :o)

10.4.2013 | 2:15:17
blizzard

Mazec, diky!

admin
10.4.2013 | 7:24:11
PitrsM

Díky, holky, dostal jsem chuť se podívat na všechny díly znovu…! ;-)

11.4.2013 | 0:20:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Reklama

Narozeniny

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK