Castle (Castle na zabití) Jak to vypadá s Caskett? A na obzoru se objevuje sériový vrah a... dítě?

Jak to vypadá s Caskett? A na obzoru se objevuje sériový vrah a... dítě?

Jak to vypadá s Caskett? A na obzoru se objevuje sériový vrah a... dítě?

Castle a jeho dcera Alexis spolu zrovna moc dobře nevycházejí, ale podle producenta a tvůrce seriálu Andrew Marlowea to dlouho trvat nebude. Dokonce už v nadcházející epizodě bude naše rodinné duo čelit svým problémům spojených s nadcházejícím Castlovým zasnoubením s Beckettovou a jak to ovlivní jejich malou rodinku.


1 0
3.11.2013

ENTERTAINMENT WEEKLY: Pojďme si nejprve pohovořit o Castleovi a Alexis. Zrovna na tom nejsou nejlíp.
ANDREW MARLOWE: Co jsme chtěli, bylo prezentovat jejich upřímný vztah. Alexis dospívá, hledá svobodu – takovým způsobem, o kterém si myslí, že se sama chová dospěle. Z Castlova úhlu pohledu to nutně nemusí být nejlepší rozhodnutí. Takže to bylo něco jako oba mají pravdu a zároveň se oba mýlí. Oba čelí výzvám a pro mě, tyhle výzvy vycházejí ze vztahu Castle/Beckettová. Není náhoda, že se Alexis objevila spolu s Pi hned po té, co se Castle a Beckettová zasnoubili. V příští epizodě uděláme velký krok vpřed k zahojení vzatu Castlea a Alexis. Beckettová pochopitelně sama neví, kam po zasnoubení v jeho rodinně zapadá. Myslím, že ví, jak je na tom s Castlem, ale ví, jak je na tom s Alexis? Kam mezi ně patří, když ti dva spolu strávili tolik času společně a jsou jednotný tým? Takže tady máme velké možnosti, které můžeme prozkoumat.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Bude mít příští epizodě Alexis a Beckettová pokec?
ANDREW MARLOWE: Myslím, že se s tím Alexis pere. Myslím, že jsou obě zdvořilé, takže by fanošci neměli čekat žádný křik. Nechceme tu žádné telenovely – „Ukradlas mi otce!“ „Chováš se jako dítě!“ Myslím, že to podáváme mnohem sofistikovanějším způsobem, který je, jak doufám, stejně uspokojivý a dojemný.


ENTERTAINMENT WEEKLY: Překvapil vás Pi nějak?
ANDREW MARLOWE: Ne, protože je to postava, kterou máme milovat nenávidět. A myslím, že z Alexisina úhlu pohledu, můžou diváci chápat, co jí na něm přitahuje. A každý, kdo je otcem chápe, proč Castle nutně nemusí chovat k Piovi vřelé city. Ale myslím, že je to komplikované. Myslím, že je tu skupina fanoušků, kteří prostě chtějí, abychom se zaměřili na zasnoubení, a nechtějí žádná rozptýlení a nechápou, proč ztrácíme čas s Alexis. Ale máme spoustu času – až do jara – abychom se zabývali zasnoubením a rostoucím tlakem na naše postavy. Ale někdy, když učiníte životní rozhodnutí, vyvstanou nepopiratelné následky a nemyslím, že je Castle předtím viděl a ani nečekal, že způsobí u jeho dcery takovou reakci, zatímco se oba snaží najít novou roli v jejich životech.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Nechápu tu nevoli k příběhu, ale řeknu, že kdyby moje sestra přišla domů s Pi, rozhodně by se naplnila moje noční můra.
ANDREW MARLOWE: Je to taková noční můra každého otce. A mimochodem, Pi je pravděpodobně opravdu milý chlapík. Ale znáte to, jako někdo kdo má děti, které přijdou domů s někým, snažíte se být velkorysý. Nejspíše jsou skvělý, ale nejsou to, co jste si představoval a jen tak mimochodem, připlete se vám to do vztahu s tou osobou, protože roste a mění se. A i Castle trochu dospívá a mění se. Takže nevěnovat se těmto jeho pocitům by nebylo správné. A právě se nacházíme v místě, kde se Castle a Beckettová se přizpůsobují jejich zasnoubení a velké otázce ohledně data, seznamu hostů a všech podobných věcech, které jak doufáme, přijdou na řadu během jara. Protože právě teď se jim to nevznáší nad hlavou, měli jsme pocit, že máme možnost představit něco zajímavého, s čím se bude potýkat několik našich postav a necháme je růst. A stejně tak i Beckettovou, protože se nevdává jen za chlapa. Přivdává se do celé rodiny.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Minulou a současnou sezónu trávili hodně času dohromady, navzájem ve svých bytech. Kdy už je konečně uvidíme, jak začnou doopravdy bydlet spolu?
ANDREW MARLOWE: Všeho se postupně dočkáte. V episodě Vražda je věčná (premiéra 11. listopadu) dojde k vraždě manželského poradce, a jedna z částí epizody se přesně tímhle zabývá – jaký je ten opatrný proces, když dva začnou bydlet spolu, když začínáte s těmi prvními, drobnými krůčky, kdy u někoho často přespáváte, a najednou si uvědomíte, že z osobního prostoru někoho jiného je najednou váš společný prostor. Co všechno to obnáší? Jakých kompromisů se budete muset dopustit? Právě v téhle epizodě projeví Beckettová ne zrovna jemné náznaky toho, že by chtěla změnit pár věcí. A Castle se, pochopitelně, bude cítit ohrožen, stejně jako když je vám dvacet, začnete chodit s nějakou dívkou, a ta u vás začne trávit více a více času, a třeba se jí nebudou líbit vaše plakáty Star Wars, nebo bude chtít přidat do koupelny svíčky. Jak si s tímhle poradí Castle a Beckettová? Určitě si to užijete.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Co dalšího na nás čeká?
ANDREW MARLOWE: V listopadu na nás čeká trochu vážnější téma, což bude sériový vrah s fixací na Lanie a možná i Esposita, který bude vědět o jejich vztahu. V téhle epizodě se dočkáme množství překvapivých zvratů a pro nikoho z 12. okrsku to rozhodně nebude jednoduché. Pak, na konci listopadu, se dočkáte opravdu skvělé a zábavné epizody, která začíná tak trochu dramaticky. Během sněhové bouře vběhne do kostela postřelený muž, a v náruči svírá nějaký raneček. Těsně před tím, než padne v uličce na zem mrtvý, předá knězi raneček, a ukáže se, že je to malé dítě. Není toho muže, nevíme, čí je to dítě. Takže se z Castla a Beckettové stanou nedobrovolné chůvy, navíc právě tohle dítě vyvolá v Ryanovi všechny jeho skryté obavy ohledně výchovy dětí, protože má přece jedno na cestě. Uvidíme, jak se bude Castleovi s Beckettovou žít na hromádce, a rozhodně to bude velkým krokem v jejich vztahu.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Dítě? To je docela změna oproti psu.
ANDREW MARLOWE: Jo, nebude to pes. Něco naprosto jiného. Navíc se zatím během sérií nikdy nebavili o tom, jestli budou chtít mít další děti. Chce mít Castle další dítě? Chce to Beckettová? Trochu jsme to už nakousli v epizodě s cestováním v čase, takže tady se můžete dočkat pokračování. A rozhodně se máte na co těšit.

Jak se těšíte na nové epizody? Co vás zaujalo nejvíce? Jak dlouho si myslíte, že bude vztah Alexis a Castla nahnutý?

Spoluautorem článku je Tarfein.

Diskuze /9

Liss93

Wow, je opravdu nač se těšit!!! :)

#3 castle_forever
4.11.2013 | 1:36:34
JohnDočki

Ten díl s tím sériovým vrahem, jaká je pravděpodobnost, že to bude 3XK? Malá asi ne.

4.11.2013 | 15:21:05
castle_forever

#1 Liss93: Souhlasím :-) Už se na vše těším. :P Hlavně to s miminkem, bude dobré. Jsem zvědavá jak to bude Kate, zvládat. A jestli budu mluvit o tom, zda chtějí vůbec ještě někdy děti. ;-)

4.11.2013 | 18:32:17
ondrba

Už se taky těším :) S miminkem to bude určitě hodně vtipné…Caskett jako náhradní rodiče. Myslím, že určitě budou mluvit o dětech, protože to do toho dílu to bude pěkně zapadat :) A hlavně mají mít přeci tři děti ;)

4.11.2013 | 18:44:43
Liss93

Třeba budou mít trojčata, Castle zůstane doma starajíc se o ně starat a Kate zatím bude budovat kariéru senátorky :D

4.11.2013 | 19:19:24
ondrba

Myslím, že všechno je možné :D Ale už jen u té představy, že mají trojčata a Castle je na mateřské, se bavím. :D … Ale ta senátorka se mi stejně stále nelíbí :D

4.11.2013 | 19:58:03
Nameless Man

Doufám že všechny ty mimina, svatby a rodinný vztahy budou dávkovat v přiměřeném množství, aby se to nezvrhlo v akční telenovelu. Tyhle ty vztahy jsou sice hezký, ale taky doufám že se tvůrci zaměří více na původní žánrovou část seriálu, protože co se propracovanosti zápletek jednotlivých epizod týče, tak se tenhle rok moc nepředvedli. Zvlášť 6.řada je zatím dost bída. Doufám že se to od 6×07 začne zlepšovat. Jinak parádní článek, dal sem ho celý i když jsem líný. :D

#8 Liss93
4.11.2013 | 21:43:57
Liss93

#7 Nameless Man: Tak ona tam asi chybí hlavní zápletka, kterou bylo vyšetřování smrti matky Becketové.

#9 Nameless Man
5.11.2013 | 13:47:34
Nameless Man

To je pravda, šetření její vraždy táhlo seriál dlouhou dobu kupředu, ale i tak to bylo více méně na pozadí. Mě ale přijde, že se pomalu vytrácí ta původní podstata krimi seriálu, která se stává už jen jakou si vatou doplňující tu vztahovou část ústřední dvojice a tvůrci si na ní dávají méně záležet. Velký problém vidím v konci 5.série, kde splácli dohromady žádost o ruku a odchod do DC. A z toho se hrabali celé 3.epizody 6.série než to konečně uzavřeli. Dříve jim k vyřešení problému který se objevil na konci řady stačila první epizoda té nové a šlo se dál. #8 Liss93:

5.11.2013 | 23:01:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Narozeniny