Castle (Castle na zabití) Komplikovaný vztah Lanie a Esposita, Brzy-otcem Ryan, Guest Stars a víc

Komplikovaný vztah Lanie a Esposita, Brzy-otcem Ryan, Guest Stars a víc

Komplikovaný vztah Lanie a Esposita, Brzy-otcem Ryan, Guest Stars a víc

Zatímco tvůrce a scénárista Andrew Marlowe byl (pochopitelně) vágní ohledně toho, co se chytá na Castla a Beckettovou v šesté sérii – vzhledem k tomu, kolik otazníků jim visí nad hlavou a kolik různých výsledků může vzniknout – byl mnohem sdílnější ohledně toho, co čeká všechny ostatní. Pozor na SPOILERY, pokud nechcete nic vědět o Ryanovi, Espositovi, Lanie, Alexis nebo o návratu guest stars a více…


0 0
4.9.2013

Co můžete říct o uvedení Lisi Edelstein do Castleova světa?
Andrew Marlowe: Lisa je jednou ze špičkových federálních vyšetřovatelů, která bude mít velký dopad na rozhodnutí Beckettové ohledně toho, co dělá, pokud jde o její práci a o pracovní příležitosti v DC. A je opravdu zábavné ji sledovat, jak spolupracuje s Beckettovou… a s Castlem. Uvidíme nový pohled na Castlea, který jsme zatím neviděli, rozhodně ne od doby, kdy se na obzoru objevila Gatesová – je to chlápek, který vždy šťouchá do věcí. Bude to ohromná švanda.

Z jiného soudku, jak Ryan zvládá Jennyino těhotenství?
AM: Myslím, že se na to ohromně těší, i když poněkud posedlým způsobem, což lidi kolem něj děsí.


Nezačne být Esposito trochu unavený z Ryana, který je v tatíkovském módu?
AM: Myslím, že tak by se to dalo říct.

Přiměje Esposita Jennyno těhotenství znovu zvážit jeho životní rozhodnutí?
AM: Neočekávaným způsobem ano. [směje se]

Má s tím něco společného Lanie?
AM: Ne, už nebudu mluvit o bromanci mezi Ryanem a Espositem. Když přijde na svět dítě, má ve zvyku věci změnit. Lidé přesouvají svojí pozornost.

Dobře. Co nám můžete prozradit, co čeká Esposita a Lanie jako potenciální pár?
AM: No, myslím, že mají komplikovaný vztah a myslím, že tu divákům ještě něco dlužíme. V minulé či předminulé sérii byla scéna, která byla vystřižena a kde bylo vysvětleno, proč se ti dva vlastně rozešli. Ale protože byla vystřižená, nikdy jsme divákům nedali opravdu uspokojivé vysvětlení, jak si oba v jejich vztahu stojí, nebo co byl problém, takže si myslím, že máme povinnost to zmínit.

Když mluvíme o vtazích, Alexis má nového přítele. Co můžete říct o tom, co od ní můžeme v téhle sérii čekat?
AM: Alexis, když se vrací z Costa Rici, je tento chlapec ve městě. Tenhle frutarian (ještě přísnější vegetarián), který nosí konopné oblečení a o kterém Castle neví, co s ním. A on ho tak nějak přitlačí do kouta takovým způsobem, který prostě Castla vytáčí. Rozhodně to pro něj bude výzva. A myslím, že Alexis bude stejně tak postavena před výzvu v podobě Castla a emocionálními následky z rozhodnutí, jak jeho, tak Beckettové.

To dává smysl. Minulý rok ABC upravilo vysílací pořádek epizod dvakrát – ten druhý byl už celkem pozdě. Mluvil jste s nimi o tom, že potřebujete vědět konečný počet epizod už dříve, nebo jste jim v podstatě vydáni na milost?
AM: Myslím, že jsme jim tak trochu vydáni na milost. Oni mají své potřeby a musejí vidět, jak se sérii na začátku daří, my musíme vidět, jaký je náš výkon a oni musí vidět, jak jsou na tom jejich jiné seriály. Rozhodně rozumíme, čím si prochází, jsou tu časy, kdy mohou dát slib a časy, kdy nemohou. Jsme prostě rádi, že můžem být součástí.

Takže plánujete tuhle sérii 22 epizod?
AM: Prozatím, pokud vím, tak 22. V soukromí plánujeme více, abychom nebyli případně nepřipraveni… Řeknu vám, že jsme na konci sérii byli cekem na hraně, ale někdy taková výzva vede k vytvoření něčeho zajímavého. Opravdu jsem hrdý na díl Still formou clip show (prostřihů staršími záběry), který jsme nakonec udělali. Našli jsme takový způsob, jakým jsem byl potěšený. A to obyčejně clip show nenávidím. Ale zvládli jsme jak okomentovat jejich vztah, tak se i posunout v ději, takže jsem byl nakonec velmi spokojený. A někdy, když stojíte před výzvou, jedinou odezvou je být tak kreativní, jak to jen dokážete a tak z toho vzejde dobrá věc.

Když se pokoušíte naplánovat tyhle epizody, je asi těžké zůstat napřed a pouštět se do podivnějších případů? Vím, že tvůrce Bones Hart Hanson tweetoval o jejich připravované epizodě na bruslařských závodech, zatímco vy jste tweetoval, že Castle zde téměř dokončil svou epizodu také…
AM: Děláte, co je ve vašich silách. Vím, že vždy můžete zůstat napřed. Koneckonců, snažíme se dělat seriál a máme o to zájem. A myslíme si, že i naše postavy by o to mohly mít zájem. A když Hart i já děláme epizodu na závodě na kolečkových bruslích ve stejném týdnu, tak jen proto, že máme jiné postavy s jiným úhlem pohledu, můžu vám zaručit, že i seriály budou odlišné. Možná máme některé společné kulisy a prostředí natáčení nebo některé stejné povinnosti k žánru, ale skončí to úplně jinak. Nakonec si myslím, že skončíte potřebou postarat se o svoje postavy a váš seriál, a když za sebou máte 100 epizod – a myslím, že Hart jich má aspoň 150 – tak je stále těžší a těžší přijít s novými příběhy. A tak hledáte pro své postavy něco nového, co vám poskytne konverzaci nebo nějaké choulostivé téma – pokud jsou ve vztahu – o čem mluvit.

Co nám můžete říct o guest stars, které v této sérii uvidíme?
AM: Všichni jsme nadšení, že máme na pár epizod Lisu Edelstein a těšíme se i na další zvučná jména. V tomto businessu je mnoho talentovaných lidí, s kterými bych rád spolupracoval a jedna věc, kterou jsem se v tomhle odvětví naučil je, že hodně záleží na načasování a správné hvězdné konstelaci, aby ty lidi dostala do jejich rolí. A zatím jsme měli velké, obrovské štěstí. A snad nám to štěstí vydrží i letos.

Měli by fanoušci očekávat návrat Meredith nebo Jamese Brolina jako Castlova otce nebo senátora Brackena?
AM: Můžu říct, že v to doufáme. Všechny postavy, které jste zmínil, jsou pro nás neodolatelné a myslíme, že za každým je skvělý příběh k odvyprávění. Zase, záleží na tom, zda budeme mít správný nápad ve správnou dobu série a doufat, že jejich herci budou mít v tu dobu čas hrát si na našem pískovišti. S Brolinem, skvělým hercem, který v naší mytologii hraje důležitou postavu, jsme si skvěle užili. Rádi bychom ho zas viděli, ale musíme se ujistit, že máme ten správný příběh, který se hodí do Castleova vztahu s otcem a tím, kdo jeho otec je. A jistě, návrat Jacka Colemana jako senátora Brackena. Víme, že jsou v příběhu, který visí nad hlavou Beckettové, určité aspekty, které budeme muset jednou vzít v potaz. Jde o to najít ten správný příběh a ujistit se, že bude k dispozici. Takže tohle všechno jsou položky na našem seznamu přání a snad nám budou televizní bohové nakloněni a všechno vyjde.

Co 3XK?
AM: Není mrtvý?

Tomu vašemu nevinnému tonu nevěřím o nic víc, než když jste mi tak odpovídal minule.
AM: Možná tam venku někde je, možná je mrtvý. Uvidíme

„Smrt“ je dobrý způsob, jak ho dát k ledu, než si pro jeho návrat vymyslíte ten pravý příběh.
AM: Dal bych přednost místo označení dát ho k ledu fakt, jak nepohodlné to musí být pro Richarda Castla, když věří, že je tenhle živel někde tam venku? Že tenhle ničivý živel může být naživu a že může pořád čekat na svou příležitost?

To by někoho mohlo v noci držet vzhůru.
AM: Pokud je naživu.

Těšíte se na novou sérii? Myslíte, že bude z Ryana dobrý táta? Jste fanoučci vztahu Lanie a Espa? A kterou z dřívějších postav byste nejraději v nových dílech viděli?

Diskuze /2

novoten

3XK má na svědomí dokonale napínavé díly, takže doufám, že se co nejdříve dočkáme jeho definitivního zakončení v nějakém nervydrásajícím dí­lu.

překladatel
7.9.2013 | 2:39:10
ondrba

Úplně si umím představit, jak Ryan bude vyšilovat kvůli miminku :D 3XK určitě není mrtvý, no i když ho Castle celkem hodně krát střelil. Mohli by mu dát dvojdíl.

19.9.2013 | 9:39:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Narozeniny