České století
87/100 - 15×

České století

Co musel Masaryk strávit před tím, než se mu podařilo zasadit o vznik Československé republiky? Jak těžkou situaci měl Beneš po podepsání Mnichovské dohody? Jak vypadala Gottwaldova vláda? To je jen pár dotazů, na které vám může odpovědět nový cyklus České televize, který v unikátním zpracování představuje významné momenty v dějinách českého i slovenského národa.

Česko | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ČT1 | 75 minut


Kniha Jan Masaryk z vydavatelství Mladá fronta má další dotisk

Kniha Jan Masaryk z vydavatelství Mladá fronta má další dotisk

Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vyšel poprvé v listopadu 2016 titul Jan Masaryk s podtitulem Pravdivý příběh. Ten má již další dotisk.


1 0
9.3.2017

Film Julia Ševčíka nazvaný prostě Masaryk, životopisné drama o synovi prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, získalo v sobotu 4. března 2017 ocenění ve 12 kategoriích 24. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie Česky lev. Snímek Masaryk se stal nejlepším filmem roku. Mladá fronta u této příležitosti uvádí na knižní pulty další dotisk knihy Pavla Kosatíka a Michala Koláře nazvané Jan Masaryk. Součástí knihy je bohatá fotografická příloha.

Anotace knihy

O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově ovlivnily vývoj našeho státu a národa, je vyčerpávající. Autoři „pravdivého příběhu“, prvního uceleného a dosud zřejmě nejobjektivnějšího životopisu Jana Masaryka, napsaného živým, čtivým stylem, nás přesvědčují o opaku. Na základě dostupné literatury, a především zevrubného prostudování dosud neznámých archivních pramenů, nám podávají nový, překvapivý portrét politika, který vedle své lidové, veřejností určené masky, měl ještě jinou tvář, temnější a složitější, a jehož rozporuplný život byl opředen mnoha idealizujícími mýty. Vedle neznámých faktů z jeho soukromého života, stejně jako ze života rodiny TGM; přináší kniha také zasvěcený pohled do zákulisí československé zahraniční politiky, na jejímž utváření se Jan Masaryk ve své době výrazně podílel. Podnětným a objevným líčením vztahu a vývoje meziválečné československé diplomacie, situace v západním odboji za druhé světové války nebo činnosti tzv. Národní fronty po roce 1945 vsazují autoři „pravdivý příběh“ Jana Masaryka do širších souvislostí našich i světových dějin. Po rozebraném prvním i druhém vydání vychází nyní kniha znovu, tentokrát doplněná o reflexi dosavadního stavu bádání o smrti Jana Masaryka.


(299 Kč | pevná s přebalem lesklá | 64 stran | rozměry 140×210)

Více informací o knize naleznete na stránkách Kniha.cz.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!