Charmed (2018) Shannen Doherty nás nabádá, abychom nové Čarodějky hned nezatracovali

Shannen Doherty nás nabádá, abychom nové Čarodějky hned nezatracovali

Shannen Doherty nás nabádá, abychom nové Čarodějky hned nezatracovali

Představitelka jedné z původní trojice čarodějek, herečka Shannen Doherty, která ztvárnila Prue, nás nabádá, abychom reboot Charmed hned neodsuzovali.

4 5
17.11.2018

Nové Čarodějky schytávají hodně kritiky, ale herečka Shannen Doherty, která v původním seriálu ztvárnila nejstarší sestru Prue, se rebootu zastává. „Setkala jsem se s tím, že je spousta lidí vůči novému seriálu a herečkám hodně negativní, jsou také zlí a krutí,“ prozradila Doherty. „Chtěla bych všem připomenou, že je to o třech dívkách, které se snaží něco dokázat. Naskytla se jim obrovská příležitost, a tak bych chtěla všem vzkázat, aby byli shovívavější.“

Shannen mluví o rebootu Charmed jako o „pozitivním seriálu s dobrým vlivem“, k tomu ještě dodala, že „je tento seriál opět o třech silných ženách… A vím, že reboot možná nebude zrovna váš šálek čaje, ale měli byste si poděkovat, jelikož díky vám, věrným fanouškům z celého světa, vznikl nový seriál přizpůsobený mladší generaci, která teď na něj může koukat.“


(Nové Čarodějky mají za sebou již pět epizod; Foto: CW)

Kromě toho herečka ještě uvedla: „Musíte si uvědomit, co pro vás Čarodějky znamenaly, když jste se na ně dívali, a co vám seriál dal, a pak zapřemýšlet nad tím, co takový seriál může znamenat pro novou generaci. Takhle to přijměte. Rebootu se vede dobře, co se týče sledovanosti, a díky seriálu má přes 200 lidí práci.“ Charmed se celkově drží průměrně na čtvrté příčce mezi nejsledovanějšími seriály na stanici CW a jeho sledovanost se pohybuje kolem jednoho milionu.

Doherty projekt nových Čarodějek podporovala už od začátku roku 2018, kdy se začalo na rebootu pomalu pracovat.

Líbí se mi, že by nové generaci mohla být poskytnuta útěcha a inspirace jako vám ostatním. Čarodějky pomohly svým způsobem každému z nás.

Na rozdíl od představitelky Prue byla herečka Holly Marie Combs, která v původním seriálu ztvárnila Piper, od počátku k nové verzi Čarodějek kritická. V únoru na svém Twitteru zveřejnila příspěvek, v němž uvedla:

Aby bylo jasno. Dokud nás nepožádáte, abychom to přepsali, jako to udělal Brad Kern, tak ani neuvažujte nad tím, že byste naši tvrdou práci nějak zpeněžili. Čarodějky patří nám čtyřem, našim scenáristům, celému týmu a především fanouškům. Tím, že se seriál bude jmenovat stejně, nikoho neoblbnete. Takže nazdar.

Podobně na tom byla i herečka Alyssa Milano, představitelka Pheobe. Reboot nazvala urážlivým, když uvedla, že ji ani Holly Marie Combs nepožádali, aby se na novém seriálu podílely už od samého začátku. „Když na to pak lidi zareagovali, tak si noví tvůrci uvědomili, že by nás do projektu měli zahrnout,“ uvedla Milano. „Jenže to už bylo moc pozdě, takže to mě a hlavně Holly urazilo. Shannen totiž byla v seriálu jen tři řady a Rose zase pět. My dvě jsme seriálu prakticky věnovaly svoje nejlepší léta.“

„Je pro nás těžké vidět něco, co je nám drahé a máme tak moc rádi, jak nám to někdo, kdo nemá se vznikem a prací na seriálu nic společného, bere. Upřímně, jediným důvodem, že seriál získal reboot, je díky tomu, jaké jsme my vytvořily vztahy a zázemí.“ K tomu ještě herečka dodala, že se na nový seriál Charmed nedívá, protože si myslí, že by to ani nezvládla.

(Hlavní trojice hereček se fotí pro magazín Entertainment Weekly; Foto: EW)

Jak jste na tom vy? Jste věrni oběma Čarodějkám nebo pouze těm původním? Berete reboot jako nějaké pokračování původního seriálu nebo jej berete jako zcela nový a samostatný seriál, který nemá s originálem nic společného? Nebo jste snad v tomto kouzelnické světě úplnými nováčky? Dejte nám vědět v komentářích, jak se po několika odvysílaných dílech nových Čarodějek cítíte a jak na vás celkově působí atmosféra tohoto seriálu.

Diskuze /17

Lex Luthor

Já jsem věrný původnímu seriálu tenhle nový je jen chabá náhrada souhlasím s Alyssou a Holly.

#2 Fifipek
17.11.2018 | 14:06:17
Fifipek

#1 Lex Luthor: Indeed :)

17.11.2018 | 14:16:56
berusinka55

Strasne strasne herecke obsazeni. Ty holky nesedi k sobe jako trio nejsilnejsich sester. nelibi se mi a souhlas s holly a alyssou

17.11.2018 | 16:19:53
surky3

Je to prostě špatný. Hlavní problém je, že herečky k sobě vůbec nesedí. No a ani příběh mě zrovna moc zatím nenadchnul. Myslím, že to po první řadě skončí. Nevíte někdo jakou mají sledovanost ?

#6 antty #8 PrincCvok
17.11.2018 | 17:17:41
FValek

Je to strašné, ale beru to tak, že je lepší mít hodně špatné Čarodějky, než žádné Čarodějky :D A ano, prostě něco je lepší než nic, i když se říká, že když to není kvalitní, tak radši nic :D

17.11.2018 | 17:40:59
antty

#4 surky3: ehm, tak tos ten článek nečetl moc pozorně, co?

webmaster
17.11.2018 | 19:58:27
antty

Mě seriál baví, ale je to spíš komedie, původní seriál by vážný, tohle je taková parodie. Ale souhlasím, že noví tvůrci měli původní Čarodějky kontaktovat a zapojit, konečně oni nebyly jen herečky, podílely se tuším i na scénářích, režii a snad i na produkci? Takže tomu skutečně věnovaly všechno a rozumím jim, že jim přijde, že jsou okradeny.

webmaster
17.11.2018 | 20:01:45
PrincCvok

#4 surky3: Poslední epizoda měla nějakých 948tis. sledujících.

17.11.2018 | 23:08:40
25veronika3

Skutečně si nemyslím, že tenhle seriál bude pro mladší diváky dnes znamenat něco podobného, či snad dokonce víc, než pro nás tenkrát. Pro mě je to jeden z mých nejmilovanějších seriálů, důvod, proč jsem se učila kouzla nazpaměť, proč jsme si hráli na čarodějky a proč jsem měla svou knihu stínů. Původní seriál není naprosto nějak špatný ani v dnešní době (co se týče efektů atd.) takže reebot fakt nechápu.

17.11.2018 | 23:30:55
Dede

Určite to nedosiahne úspech predchodcu tohto seriálu, bol to môj obľúbený seriál za mládí, no prečo to zatracovať? Ako áno, je to reboot, herecké osadenie nie je moc úžasné, no aj tak je to pozerateľné…Možno práve celý problém tkvie v tom, že je to reboot a nie voľné pokračovanie, alebo teda príbeh nezávislý od originálu, no to by museli scenáristi vymyslieť asi aj iné schopnosti. Je vidno, že sú ľudia zvyknutý na originál, no toto je iný seriál, prispôsobený dnešnej dobe a aj keď to fakt nie je úžas, nie je to ani totálny odpad. Sú to skôr predsudky ľudí, teda aspoň podľa môjho názoru, čo tomuto seriálu najviac ubližuje (okrem teda spomenutých nedostatkov), no stále ak má niekto čas a chce zrelaxovať, tak to neublíži. Je to pozerateľné.

18.11.2018 | 1:53:04
alea12

Jake prizpusobeni serialu moderni dobe? Ja tam krome psani sms a krecovite nasazeni standartni svate trojice politicke korektnosti (cernoch-asiat-homosexual) nic jineho nevidim.

18.11.2018 | 4:03:58
Celine

Nechápu, proč to všichni srovnávají se starými čarodějkami. To je jako srovnávat Slunce, seno, jahody s Babovřeskama… Což nejde, oboje je typické pro svou dobu a něco nám nabízí, ale přesto se najdou jelimáni, kteří to prostě budou a budou kritizovat. Herečky? Ježiši tak jsou trošku prkenné, pochybuji, že mají nějaké extra herecké zkušenosti, což mimochodem po shlédnutí první řady starých čarodejek neměli ani původní herečky… Jmenuje se to možná stejně a má to být spíš podle mě lehce navazovat na čarodějky, ale stejné to není a nemělo by být… Uznávám přizvat je měli, ale mě to z toho přijde, že jsou jenom naštvané protože prostě přišla další trojice sester, a ukradla tak trochu post. Nebudem si lhát, Shannon, Alyssa a Marie byly prostě první trio sester, které nakopalo zadek tucům démonů… No ok, až po Buffy… A teď přijdou mladší a koštětem je vypráskají ven. To je celé, co jim podle mě tolik vadí. Ego je sviňa, hh… Já jsem tomu dala šanci. Vypnula jsem v hlavě mód říkající neustálé: tyyo… stare vs nové, no nwm… protže to by prostě pro seriál nedopadlo dobře. A jakmile se mi to povedlo, docela se mě to i líbí,. Je to víc pubertální, snaží se v tom být v tip a dokonce i některé pasáže mi přišli lepší a to už za těchto pouhých 5 epizod. A sledovanost to má, dostali další díly k řadě, tak si nemyslím, že by seriál nějak hned ukončili. Uvidím co mi to dá dál. Na staré čarodějky se rádá dívám ale bůh ví proč nikdy nedodívám, možná proto, že jsem to vše viděla nejméně 50× :D Je fakt že mě trochu už začíná lést na nervy, jak všude cpou geye a lesby… ne že bych proti nim něco měla, mám spousty kamarádů a kamarádek od obojího, jenomže mě přijde, že v poseldní době je to napráskano všude, a to mi přijde už , jako kdyby to tam cpali nasilu. Není to nic, co by pak mělo plynou přirozeně, je to tam dotlačené. Ale zase je to změna, takže budiž :)

18.11.2018 | 10:24:33
LuliLuli92

no prvni dil byl celkem o nicem ale …chytlo me nebudu to srovnavat …

19.11.2018 | 23:05:11
derill129

Videl som len pilot, ale pôvodné čarodejky, sa dali pozerať, premiestnenie svetlonosa je vykradnuté z HP filmov Leovo Modré odmiestnenie bolo lepšie aj príbeh, toto má strašne slabý príbeh, dementné dialógy, človek po 10 min zaspí to značí že niečo asi ne je v poriadku.

29.11.2018 | 22:44:16
derill129

Tento seriál akoby vysvetľoval pre dementov čo by si serial nemal dovoľovať toto je comedy fantasy prvé boli romantic fantasy pôvodný nebo až taký odľahčený

29.11.2018 | 23:15:16
Leksa kom Trikru

Souhlasím s Holly a Alyssou … tenhle reboot či pokus o něj senezdařil. Špatné herecké obsazení.Multikulty a ještě podporování homosexuálů kazí i původní atmosféru ,,Cole + Phoebe " !!!

8.2.2019 | 19:50:21
Leksa kom Trikru

Taky mě silně uráží tahle laciná napodobenina.Schlé­dl jsem šest dílů a chci zpátky vrátit ten ztracený čas tímhle brakem!!!

8.2.2019 | 19:51:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E16: Diplomatic Relations

cz1%

Překlad: @Dottiex

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Na co se můžeme těšit

Na co se můžeme těšit v 17. a 18. díle?

Na co se můžeme těšit v 17. a 18. díle?

V příštích dvou epizodách seriálu Charmed budou muset sestry zachránit Harryho, Mel a Maggie vyhledají pomoc u svého otce a Macy zjistí něco o své minulosti.

Reklama

Nepřehlédněte

V Charmed si zahraje herec Eric Balfour

V Charmed si zahraje herec Eric Balfour

Do seriálu Charmed míří herec Eric Balfour, kterého můžete znát třeba ze seriálu Haven. Koho si ve druhé řadě zahraje, se dočtete uvnitř článku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás