Antonio Dawson

Antonio Dawson

Starší detektiv zpravodajské jednotky chicagské policie.

Sezóny 6
2014 - 2019

Starší detektiv Antonio Dawson byl zástupcem velitele Hanka Voighta ve zpravodajské jednotce chicagské policie. Poprvé se objevil v první řadě Chicago Fire, kdy ještě pracoval na mravnostním oddělení. Je bratrem zdravotnice / hasičky Gabriely Dawsonové a často se tak objevuje na Hasičárně 51. Když se její kolega Matthew Casey potýkal s policistou Hankem Voightem, jelikož byl Casey svědkem nehody, kterou způsobil Voightův opilý syn a Hank následně Matta vydíral, požádala Gabriela Antonia, jestli by nepomohl Mattovi Voighta dostat do vězení. Což se nakonec podařilo. Během Hankova pobytu ve vězení byl Antonio na misi v utajení postřelen a Gabriela se poté dohodla s Hankem, aby jí dal informace o tom, kdo ho postřelil. Vnitřní záležitosti poté dostali Hanka z vězení a povýšili ho na seržanta chicagské rozvědky, ke které byli přeřazeni Antonio a jeho partnerka Jules Willhiteová. V premiérovém díle seriálu byla Julia zabita kolumbijským drogovým bossem Pulpem. Ale poté co ho rozvědka zatkla, unesl Pulpův přívrženec Mateo Antoniova syna Diega a požadoval puštění Pulpa na svobodu. Rozvědka nakonec Matea dostala a Diega zachránila.

Antonio byl ženatý s Laurou Dawsonovou, se kterou má dvě děti, Evu a Diega. Jeho manželka provozuje restauraci. Nicméně během událostí v první řadě, kdy byl Antonio později postřelen během Pulpova útěku z policejní vazby, po něm nechtěla, aby pracoval v terénu. To ale nemohla po Antoniovi chtít a po jeho návratu do práce, se s dětmi sbalila a od něj odešla. Nakonec se rozvedli a děti si navzájem střídají. Antonio později v 5. řadě začal chodit s hasičkou Sylvií Brettovou. Jejich vztah ale nevydržel.

(Foto: NBC)

Během jeho let jako nováček u policie měl za partnera Seana Pattersona. Sean chybně vyplnil jeho papíry o přesčase, což byla malá chyba, nicméně Erica Gradisharová z Vnitřních záležitostí ho nechala vyhodit a odepřela mu penzi. Následný stud ho donutil spáchat o rok později sebevraždu, což Antonio nikdy Gradisharové nezapomněl. Také pracoval s Trudy Plattovou během jeho pochůzkářských let a zachránil ji život, když byla postřelena.

Vyrostl jako katolík. Během dětství prováděl spoustu blbostí (typický výrůstek), takže začal boxovat, aby ze sebe všechen hněv dostal. Mezi druhou a třetí řadou si otevře tělocvičnu, kde mimo službu pracuje jako trenér.

V polovině 4. řady mu nabídnou z kanceláře státního zastupitelství místo hlavního vyšetřovatele, což přijme. Na konci dílu Reform se znovu vrací k rozvědce, protože v nové práci nebyl spokojený. V průběhu šesté řady byl během případu zraněn a od té doby bral prášky na bolest, na které si vypěstoval závislost. Nakonec musel jednotku opustit a začal se léčit v rehabilitačním centru. Voight později odhalil, že u policie rezignoval a odstěhoval se do Portorika, aby byl blíž k rodině.

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

  • 1. ŘADA – Hlavní postava
  • 2. ŘADA – Hlavní postava
  • 3. ŘADA – Hlavní postava
  • 4. ŘADA – Hlavní postava (do 8. dílu), Seven Indictments, Emotional Proximity
  • 5. ŘADA – Hlavní postava
  • 6. ŘADA – Hlavní postava
  • 7. ŘADA – neobjevil se

Chicago Fire:

Chicago Med:

neobjevil se

Chicago Justice:

  • JUSTICE 1. ŘADA – Hlavní postava

Law & Order: Special Victims Unit:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Adm1

asi najnudnejšia a najnezaujímavejšia a najotravnejšia hlavná postava spolu s jeho sestrou

14.1.2021 | 17:43:18

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S10E22: A Better Place

sk100%
DOKONČENO

K seriálu jsou rychle tvořeny slovenské titulky, jež mají na starost překladatelé drako83 a RedDevil pro web Titulky.com .

Český překlad měli na starost překladatelky ze serialzone.cz. Překladatelka MissLiz nemá od 8. řady na překlad čas, pokud by tedy měl někdo zájem seriál překládat, může.

Prvních sedm řad bylo vysíláno na Nově Action s českým dabingem.

Na SkyShowtime můžete nalézt kompletní 4.-7. sezónu s českými titulky a dabingem. 8. řada se postupně kompletuje.

Reklama

Nové postavy

V průběhu desáté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

 

Chicago svět

Nové obsazení

V desáté řadě dostane rozvědka nastálo zelenáče

V desáté řadě dostane rozvědka nastálo zelenáče

Benjamin Levy Aguilar se v desáté řadě přidá k hlavnímu obsazení seriálu. Rozvědka dostane nového člena. Strážníka, který vyšel rovnou z akademie. Nebude tedy jednoduché, aby do jednotky zapadnul a přitom se mu u této nebezpečné práce nic nestalo.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama