Chicago P.D. (Policie Chicago) Kim Burgessová

Kim Burgessová

Kim Burgessová

Pochůzkářka na 21. okrsku chicagské policie a později členka Voightovy rozvědky

Sezóny 8
2014 - 2020

Strážník Kim Burgessová pracovala tři roky před vstupem na chicagskou policejní akademii jako letuška. Pochází ze St. Charles a narodila se někdy v roce 1988. Burgessová byla zpočátku seriálu pochůzkářkou a dobrou kandidátkou pro rozvědku. Dobře si rozuměla se svým bývalým partnerem, Kevinem Atwaterem. Oba byli cílem sarkastických poznámek seržantky Trudy Plattové, nicméně to oba házeli za hlavu. Burgessová má dobré srdce. Když chytili ženu, která kradla chleba pro svého malého syna, Kim za chleba zaplatí a vyhrožuje nespokojenému majiteli obchodu, že může projít jeho licence. Postupně se skamarádí se strážníkem Adamem Ruzekem, který ji i nabídne pomoct se pomstít Plattové, která se k ní a Atwaterovi chová hrozně. Po jednom stresujícím dni se políbí, čehož Kim lituje, jelikož je Adam zasnoubený. Nicméně poté co se Adam se svojí snoubenkou Wendy rozejde, začnou spolu chodit. Ale kvůli tomu Hank Voight, když měl volné místo v rozvědce, vybral Kevina, jelikož nechtěl, aby v jeho rozvědce spolu členové chodili. V druhé řadě tedy dostává nového partnera, strážníka Seana Romana.

(Kim v první řadě, Foto: NBC)


Na konci Called in Dead je postřelena, když se zrovna Roman hádá se svojí starou partnerkou. Po propuštění z nemocnice pracovala dva týdny za stolem na stanici a Plattová místo ní jezdila s Romanem. Také jí v té době seržant Voight nabídl povýšení do rozvědky, ale ona ho odmítla, jelikož chtěla být nablízko Romanovi, který si vyčítal, že byla postřelena. V v díle There's My Girl pracovala v rozvědce poté, co byl Atwater degradován kvůli sebevraždě podezřelého ve vazbě. V díle Born Into Bad News se zasnoubila s Ruzekem.

Na konci dílu Looking Out For Stateville zasnoubení odvolá, protože začala zpochybňovat Ruzekovu volbu se usadit. Kvůli tomu také požádala o přesun na jiný okrsek, ale nakonec ho odvolala. Oba, Burgessová i Ruzek, se po rozchodu cítili mizerně, ale snažili se to nedávat najevo. Poté co se s Ruzekem rozejde, začne pociťovat náklonnost ke svému partnerovi Romanovi, což vytvoří mezí ním a Ruzekem napětí. V díle Justice se s Romanem během hlídky v autě líbají, když na ně někdo začne střílet a Roman je zraněn. Sean se nakonec uzdraví, ale kvůli poškozením nervů v ruce už nadále nemůže vykonávat práci pochůzkáře a rozhodne se odjet do San Diega. Požádá Kim, aby jela s ním, ale ona odmítne.

Na začátku 4. řady dostává nového partnera, strážníka Julie Tayovou, kterou Plattová nechala přesunout z jiného okrsku. Nicméně to se nelíbí jejímu bývalému veliteli Fogelovi a Tayová se musí po pár směnách znovu přesunout ke staré práci. V následujícím díle dostává dalšího partnera, Mikea Sorensena, který poté rezignuje od policie, když se stane cílem střelby odstřelovače, který už zabil dva policisty. Burgessové je tedy nabídne znovu práce u rozvědky, kterou vezme.

V díle Little Bit of Light do města přijíždí její sestra Nicole a oznámí jí, že se rozvádí. V díle Last Minute Resistance je Nicole brutálně znásilněna a nalezena v metre. Po vyřešení případu se rozhodne vzít dovolenou a postarat se o její sestru a neteř.

Důležité okamžiky Kim v páté až sedmé řadě budou doplněny později.

(Kim v sedmé řadě, Foto: NBC)

Objevila se v dílech:

Chicago PD:

  • 1. ŘADA – Hlavní postava
  • 2. ŘADA – Hlavní postava
  • 3. ŘADA – Hlavní postava
  • 4. ŘADA – Hlavní postava
  • 5. ŘADA – Hlavní postava
  • 6. ŘADA – Hlavní postava
  • 7. ŘADA – Hlavní postava
  • 8. ŘADA – Hlavní postava

Chicago Fire:

Chicago Med:

Chicago Justice:

Law & Order: Special Victims Unit:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S08E14: Safe

K seriálu jsou rychle tvořeny slovenské titulky, jež mají na starost překladatelé drako83 a eXtrem147 pro web Titulky.com .

Český překlad mají na starost překladatelky ze serialzone.cz. Aktuálně titulky překládá MissLiz, které za vynakládané úsilí děkujeme.

Prvních sedm řad bylo vysíláno na Nově Action s českým dabingem.

Nové postavy

V průběhu osmé řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

Reklama

Chicago svět

Víte, že...

V osmé řadě se dočkáme otázky policejní brutality a rasismu

V osmé řadě se dočkáme otázky policejní brutality a rasismu

V rozhovoru herec Jason Beghe uvedl, že se seriál bude po událostech smrti George Floyda více věnovat policejní brutalitě a rasismu. Je zvědavý, jak se k problémům postaví jeho postava Hanka Voighta, který je vůči zločincům násilnický.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás