Star Wars: The Clone Wars (Star Wars: Klonové války) Jaké odkazy nám nabídly závěrečné epizody seriálu?

Jaké odkazy nám nabídly závěrečné epizody seriálu?

Jaké odkazy nám nabídly závěrečné epizody seriálu?

Finále seriálu Clone Wars nás kromě propojení se samotnou Pomstou Sithů přineslo i odkazy na několik dalších projektů, ať už jsou jimi filmy Solo, Rogue One nebo seriál Rebels. Co všechno tvůrci seriálu do nabušených čtyř dílů vůbec ukryli?

10 0
19.5.2020

Old Friends Not Forgotten

První epizoda točící se kolem Mandaloru a rozkazu 66 nám nabídla vůbec poslední úvodní scénu, která nás zasvětila do děje. V ní jsme kromě vylepšeného designu generála Grievouse mohli vidět také Aaylu Securu a Plo Koona, kteří byli již na planetách, kde jsme je viděli v rámci Pomsty Sithů. Během tohoto vyprávění jsme dostali i možnost vidět mistryni Depu Billabu a mladého Caleba Dumea, kterého většina zná pod jeho novým jménem Kanan Jarrus.

Dále mohli někteří z vás postřehnout zmínění jména „Fulcrum“, které je spojené s Povstaleckou aliancí. Přes tuto utajovanou frekvenci kontaktovala Ahsoka Anakina, byť si myslel, že pomoc potřebuje Saw Gerrera. Podle původních informací s touto přezdívkou přišla právě mladá padawanka, ale v rámci úpravy děje nyní víme, že jí zřejmě vymysleli hrdinové, když pomáhali na planetě Onderon. Po Ahsoce se tohoto jména chopili ještě Cassian Andor a Alexsandr Kallus, kteří pro Povstání získávali důležité informace a zdroje.


Oblíbený Jedi si našel čas a z planety Kaller nám zaskočil i do seriálu.

S třetí filmovou epizodou se seriál propojuje v momentu, kdy jsou Anakin s Obi-Wanem povoláni na Coruscant, jelikož byl unesen kancléř. Byl to také poslední moment, kdy Ahsoka viděla Anakina, dokud se s ním tedy znovu nesetkala v seriálu Rebels jako s Darth Vaderem.

Po dlouhé době jsme jinak měli možnost spatřit ministra vlády Almeca, který na veřejnosti vystupoval jako vládce Mandaloru. Po letech tak i konečně on získal své brnění z beskaru, které si jako správný politik upravil tak, aby vypadalo honosně. Kromě něj jste v epizodě mohli postřehnout také Gara Saxona, který se později objevil v seriálu Rebels jako vůdce Imperiálního komanda složeného z Mandalorianů. Tato postava se ale poprvé objevila v komiksu Syn Dathomiru, ze kterého je také Rook Kast, další z prominentních Mandalorianů z těchto epizod. Některým mohly být její barevné vlasy nápadné, což není náhoda, protože podle jejích návrhů tvůrci nakonec vytvořili postavu Sabine Wren.

The Phantom Apprentice

Tento díl se nám již přímo kryl s filmovou epizodou a měli jsme zde možnost spatřit Obi-Wana předtím, než vyrazil zneškodnit generála Grievouse. Fanoušci si sami obecně nejsou jisti, zda se tento moment odehrává na Coruscantu nebo Utapau, protože na světě Jádra by mistr Kenobi zřejmě neměl důvod nosit kápi. Samotný díl nám jinak ukázal, že Maul toho o plánu svého mistra věděl hodně, byť nebyl zasvěcen úplně do všeho. Minimálně o převratu a svedení Skywalkera však povědomí měl a doufal, že jej zastaví dříve, než bude pozdě.

Dryden Vos byl tedy u moci i na sklonku klonových válek.

V jeden moment jsme jinak dostali scénu, v níž Maul promlouvá s vůdci Syndikátu. Mezi nimi jsme mohli vidět Marga Krima zastupujícího Pykey, kterého známe z minulých dílů, Zitona Moje z Černého slunce, jenž se vyskytoval v dřívějších dílech a nakonec ještě Drydena Vose, vůdce Rudého rozbřesku z filmu Solo. Který zločinecký vůdce může říct, že byl minimálně devět let u moci?

Shattered

Maul byl zajat a my měli konečně možnost spatřit Sabininu matku Ursu Wren v tomhle seriálu bez masky. Na těchto epizodách jde rozhodně vidět, že tvůrci nešetřili a vytvořili spoustu modelů pouze na krátké momenty propojující jednotlivé projekty dohromady. Maula jinak Mandaloriané předávali Republice v kontejneru určeném pro uživatele Síly a já si jen říkám, jestli něco takového uvidíme i v příbězích z dřívější doby, které nám Disney začne brzy servírovat v komiksové a knižní podobě.

Ursy jsme se nakonec dočkali i bez masky.

Tentokrát jsme se dočkali propojení s filmem ještě ve větším měřítku, kdy jsme měli předělanou jednu celou scénu, tedy kdy mistr Windu promlouvá s ostatními Jedii. Po Yodově promluvě nakonec ve filmu nastal střih, ale my jsme měli možnost vidět, že následně rada Jediů mluvila s Ahsokou. Dalším propojením s filmem je pak samozřejmě rozkaz 66, před nímž měla Ahsoka možnost slyšet, že s Anakinem něco není v pořádku.

V epizodě následně Ahsoce pomáhalo několik droidů, z nichž nás zajímají dva. R7-A7 se v seriálu vyskytuje už od první série, kdy doprovázel Ahsoku během bitvy o Ryloth a poté i na dalších dobrodružstvích. Druhým droidem je pak CH-33P, který je stejným modelem jako Chopper ze seriálu Rebels. V epizodě se jinak mihl klon jménem Brázda/Ridge, který se ve Star Wars objevil už jednou a to úvodním filmu k seriálu, v němž pomáhal dobývat chrám na planetě Teth, kde byl držen malý Rotta Hutt. Na film jinak odkazuje i Anakinův kód 8108, který představuje datum premiéry filmu. Za zmínku také stojí, že Ahsoka užila při hledání Rexova čipu mantru strážců, jíž pronášel Chirrut Îmwe z filmu Rogue One.

Victory and Death

Poslední díl nám spíše než odkazy nabídl různé metafory představující přechod mezi obdobími. Z křižníku, který již spadal pod Impérium, unikli Rex s Ahsokou v Y-Wingu, jež samozřejmě poté Povstání začalo využívat. Zničení křižníku a smrt klonů jinak symbolizuje konec klonových válek a pád Republiky, na což pak samozřejmě navazuje scéna, která se má odehrávat někdy po komiksové řadě o Vaderovi, jenž je zasazená hned za třetí epizodu.

Zakončení seriálu Vaderem definitivně uzavřelo klonové války.

Kromě samotného lorda Vadera jsme zde měli jinak možnost vidět klasické stormtroopery, snowtroopery, imperiální sondy i loď třídy Lambda. Pták vyskytující se na obloze je jinak convor, kterého diváci znají již ze seriálu Rebels a její jméno je Morai. Jedná se o ztělesnění Dcery, která na Mortisu věnovala Ahsoce život a od té doby ji tento convor provází.

Jaký odkaz vás potěšil nejvíce? Je něco, co byste v seriálu rádi viděli, byť se další řady již zřejmě nedočkáme?

Foto: Disney, Lucasfilm

Diskuze /4

Lex Luthor

Nejvíce mě překvapil příchod Vadera myslel jsem, že ho v seriálu neuvidíme jeden náznak byl akorát na Mortisu kdy Syn temnoty ukázal Anakinovi vizi budoucnosti. To, jak se Vader dívá na helmy klonů a drží v ruce meč Ahsoky bylo emotivní myslím, že byl i smutný když si myslel, že Ahsoka a Rex nepřežili rozkaz 66.

19.5.2020 | 15:38:40
Raiden123

No tvorcovia tam napratali slusne toho,len skoda,ze nevydali ty 4? diely,co boli na zaciatku poslednej? 7sezony: A Death on Utapau,In Search of the Crystal,Crystal Crisis,The Big Bang.Rozhodli sa,ze ich preskocia,mozno to bolo dobre,mozno zle,ale kedze ten pribeh zmenili,tak sa musel zmenit i zaciatok sezony.Urcite by to boli dobre diely,len myslim,ze ich pribeh sa prelinal/opakoval v niecom inom,alebo sa niekto rozhodol,ze to neskor spracuje na nejaky film.

Diely s Asokou boli huste… napriklad ja som si toho Kanana tam nevsimol,ale par inych veci ano,no nie vsetky takto detailne ako je tento clanok.Mne napriklad pripadal pad lode s klonmi ako refferencia na hru jedi fallen order,no to je asi skorej ako nahoda.

Poznamka-Tu hru som nehral,len som si pozrel story video,ako to niekto nahral na youtube ako zostrih pribehovych video scen,ja by som povedal,ze hra Jedi Fallen Order nepriamo nadvezuje na serial clone wars.

19.5.2020 | 18:18:43
the Grand Inquisitor

Já jsem si všiml všech odkazů a taky co tu chybí je Maulovo zničení hyperpohonu, podobně jako Starkiller ve Force unleashed, kterého taky daboval Sam Witwer.

#4 dovahkiin
19.5.2020 | 19:09:33
dovahkiin

#3 the Grand Inquisitor: Myslíš to jak nezničil hyperpohon ale stáhl destroyer v atmosféře na zem?

19.5.2020 | 20:28:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E12: Victory and Death

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují:

@Blackhand47XD

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Klonové války

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Reklama