Cobra Kai
96/100 - 58×

Cobra Kai

Cobra Kai se odehrává 30 let po turnaji All Valley Karate v roce 1984, kde Daniel LaRusso porazil Johnnyho Lawrence. Ten se ani po letech s porážkou nevyrovnal a rozhodne se znovu otevřít dojo Cobra Kai, čehož si všimne jeho starý sok Daniel LaRusso.

USA | 2018 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix, YouTube Red, YouTube Premium | 25 minut
žánr
Akční, Komedie
hrají
Ralph Macchio (Daniel LaRusso), William Zabka (Johnny Lawrence), Martin Kove (John Kreese), Xolo Maridueña (Miguel Diaz), Mary Mouser (Samantha LaRusso), Tanner Buchanan (Robby Keene), Peyton Roi List (Tory Nichols), Jacob Bertrand (Eli "Hawk" Moskowitz), Gianni DeCenzo (Demetri), Hannah Kepple (Moon), Annalisa Cochrane (Yasmine), Vanessa Rubio (Carmen Diaz), Courtney Henggeler (Amanda LaRusso), Joe Seo (Kyler)

Co nás čeká ve čtvrté sérii?

Co nás čeká ve čtvrté sérii?

Seriál Cobra Kai patří bezpochyby k jednomu z nejočekávanějších letošního roku. Čtvrtá série dorazí již za pár dní, a tak je na čase si lehce zaspekulovat a zateoretizovat, o čem by pokračování mohlo být.

3 0
21.12.2021

Premiéra další řady se nezastavitelně blíží a stejně tak dobře klape dokončování páté sezóny, která byla potvrzena před pár měsíci. To jen dokazuje, jak moc je seriál u diváků populární. Vysokou sledovanost taktéž podtrhuje hromada teorií, které fanoušci sdílejí skrze sociální sítě. V dnešnímu článku si lehce zaspekulujeme, o čem by čtvrtá řada mohla být a jaké překvapení nás v ní čekají. Předem proto upozorňuji na případné spoilery k dosud vydaným sériím.

Sjednocení staré gardy a příchod záporáka Terryho Silvera 

Konec třetí série byl splněným snem pro řadu fanoušků. Kreesovo agresivní chování v Cobra Kai donutilo Johnnyho dojo opustit a připojit se k Danielovi a jeho studentům. Součástí Miyagi-Do Karate je tak nyní i Miguel, Eli alias Hawk a další. Ačkoli upoutávky naznačují, i přes pár neshod, poměrně slušně kooperující parťáky je i tak možné, že spolupráce mezi Danielem a Johnnym zkrátka nebude fungovat.


Ve čtvrté řadě se můžeme těšit na All Valley turnaj v karate, kde si to právě tyto dvě dojo rozdají. Ke Kreesovi se přidá záporák Terry Silver ze třetího dílu filmové trilogie, kdy si ho znovu zopakuje Thomas Ian Griffith. Díky jeho účasti se dá předpokládat, že se ostatní postavy, včetně Johnnyho Lawrence dozví, že Daniel byl před mnoha lety součástí Cobra Kai, i přes dlouho trvající nenávist k tomuto dojo.

Rodina Tory Nichols

Představitelka Tory, Peyton List, potvrdila, že v nadcházející sérii poprvé uvidíme její rodiče, které dosud zahalovalo tajemství.

Nahlédnutí do minulosti postav

V tuto chvíli je potvrzeno, že se minimálně opět podíváme do minulosti Johnnyho, který se nám ve třetí sérii ukázal ve svém mladí ve zcela jiném světle, než ho známe.

Vítězství Cobra Kai v příštím All Valley turnaji

Nechme být potvrzené informace a pojďme si lehce zaspekulovat o tom, jak čtvrtá řada může dopadnout. Právě příchod Terryho může výrazně pomoc dojo Cobra Kai k vítězství v příštím All Valley turnaji. Takový scénář by byl pro diváky dost překvapivý, zlomový a méně klišovitý. My bychom pro takový konec byli všemi deseti. To by možná mohl být ten cliffhanger, o kterém William Zabka nedávno mluvil. Vzhledem k tomu, že je oznámená i řada pátá, tak zde by se pak karta mohla opět obrátit, kdy by dobro tentokrát nad zlem vyhrálo.

Návrat Aishy a postavy Hillary Swank z filmu Nový Karate Kid 

Již od třetí série, kde zcela chyběla Aisha se mluví o jejím návratu. V poslední řadě pro ní tvůrci nenašli místo, ovšem v pokračování by se přeci opět objevit mohla. Oficiálně to potvrzené nebylo, ale lehce tomu naznačuje jedna z postav v traileru, jenž je jí velice podobná (viz foto níže).

Někteří fanoušci rovněž volají po navrácení Hillary Swank do role Julie Pierce, která sehrála hlavní roli ve filmu Nový Karate Kid po boku Mr. Miyagiho. A možná právě on by mohl být pojítkem mezi ní a Danielem, díky čemuž by si teoreticky vysloužila alespoň menší cameo.

Smrt jedné z postav

V jednom z posledních článků jsme vás informovali o původně zamýšleném konci třetího dílu Karate Kida z roku 1989, kde měl Daniel LaRusso v závěrečném souboji zemřít. Z této možnosti nakonec sešlo, ale třeba se takového plot twistu dočkáme právě v seriálu. Neříkáme, že by měl zemřít zrovna Daniel, ale nějaká jiná postava by se tragického konce přeci jen dočkat mohla. A to neříkáme se sadistickými úmysly, v příběhu by šlo o skutečně překvapující zvrat. Tvůrci by však museli zvážit všechny možnosti, a hlavně pečlivě vybrat, kdo by měl skonat.

Smrt Kreese by v tomto případě nemusela být tolik zajímavá, jako například úmrtí Robbyho, které by Johnnyho psychicky složilo. Jenže ten už si protrpěl dost, tudíž to možná není úplně vhodná volba. Zatím není známé přesné obsazení pro pátou sérii, čili pokud možnost zabití nějaké postavy tvůrci opravdu zvažovali, může zemřít prakticky kdokoli. Jen na toho Daniela a Johnnyho bychom moc nesázeli.

Možný návrat Mikea Barnese a cameo Hulka Hogana

O možné účasti Seana Kannana opět v roli Mikea Barnese jsme psali v samostatném článku. V reakci na podobné spekulace odmítl cokoli ve spojitosti s návratem jeho postavy komentovat, kvůli neférovosti vůči tvůrcům. Svůj návrat tak nepotvrdil ani nevyvrátil.

Cameo Hulka Hogana je jen zbožným přáním fanouškům, ale není to teorie, kterou by si diváci vycucali z prstu, ale lehce to naznačila fotografie, na které je William Zabka (Johnny Lawrence) a Martin Kove (John Kreese) spolu s Hulkem Hoganem. Ale pravděpodobně se jedná jen o obyčejnou fotografii z letošního Comic Conu, která jeho cameo vůbec nenaznačuje. Nebo snad ano?

Pravý otec Miguela Diaze

Tady už začínají ty šílenější teorie. Miguelův otec nám nikdy nebyl představen, v současnosti žije pouze se svou mámou Carmen a jistou otcovskou oporu mu dělá právě Johnny. Některé spekulace tvrdí, že by pravým otcem mohl být Mike Barnes či Terry Silver.

Závěrem dodám, že se také můžeme těšit na delší epizody, než jaké jsme mohli sledovat doposud. Jelikož nás čeká i pátá řada, čtvrtá série skončí opět cliffhangerem, ale jaký to bude tentokrát už si netroufáme tipovat.

Jak se na novou řadu těšíte a jaké teorie napadají vás?

Foto: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Pátou sérií Cobra Kai rozhodně neskončí

Pátou sérií Cobra Kai rozhodně neskončí

Tvůrci se nikdy netajili tím, že nástřel příběhu mají vymyšlený až k šesté sérii, které se bezpochyby skutečně dočkáme. Jak sami nedávno oznámili, pátou řadou tahle nadupaná jízda a nekonečný spor dojo neskončí.

Nejlepší scéna na jeden záběr

Ohodnoťte nejlepší scénu na jeden záběr ze seriálu Cobra Kai

Ohodnoťte nejlepší scénu na jeden záběr ze seriálu Cobra Kai

Ve druhé a třetí řadě se objevily scény, které byly točeny na jeden záběr, což znamená, že jsou zcela bez střihu. Která byla podle vás lepší?

Reklama

Písně z první série

Které písně zazněly v první sérii?

Které písně zazněly v první sérii?

Celý seriál Cobra Kai se nese v duchu starých dobrých 80. let, což vytváří nejen skvělou atmosféru, ale zároveň disponuje našlápnutým soundtrackem.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama