Colony Změní se odboj v teroristické hnutí?

Změní se odboj v teroristické hnutí?

Změní se odboj v teroristické hnutí?

Seriál se rozjíždí na plné obrátky a nová série nám předkládá důležité otázky. Jak daleko je možné zajít v boji s okupujícím nepřítelem, než se sami stanete nepřítelem celé veřejnosti? Je v bloku Los Angeles dostatek místa pro víc odbojových hnutí? A nebo je to ve skutečnosti všeho jinak?

6 0
13.2.2017

Začátkem třetí epizody jsme byli svědky drtivé odplaty hnutí odporu vůči okupujícím jednotkám, ale i vůči nově příchozím „kolaborantům“. Doba je zlá a tak jsou kvůli vlastnímu přežití všichni nuceni přehodnotit své morální hodnoty. Zmasakrování potencionálně nevinných, jako bychom byli někde na střelnici, je však možná přeci jenom za hranicí morálky. Je eskalace násilí opravdu jedinou možnou odpovědí na utlačování? Začíná se snad stírat hranice mezi bojovníky za svobodu a teroristy? V nové epizodě o sobě toto odbojové hnutí s rudou rukou ve znaku dalo opět hlasitě vědět. Zatímco Broussardova skupina se celou dobu držela vždy v ústraní, oni útočí na hlavní pilíře okupační vlády. Jenže co když je to všechno jinak?

První útok byl brutální a krvelačný.


Před shromážděním ostatních okupačních vůdců v předchozí epizodě guvernérka Goldwinová prohlásila, že učinila jistá bezpečnostní opatření. Je tohle snad ona nová a lepší cesta pokroku? Sám Will řekl, že první útok byl proveden velice profesionálně a takticky. Co když se ve skutečnosti nejedná o další neohrožené hrdiny, ale o provokační jednotky okupační vlády s cílem popudit veřejnost proti zbytku odboje? Všichni v budově Bezpečnosti by veškeré zásluhy milerádi připsali právě Broussardovi, jenže jemu samotnému to jak vidno akorát dělá těžkou hlavu. Taková taktika by okupační vládě skutečně mohla přinést kýžené ovoce. Ztráty na životech není zrovna věc, která by hostitelům nedala spát.

Krvavá odplata nebo nemilosrdná taktika?

Stejně tak je zajímavá postava velitele pracovního tábora Jenkinse. Opravdu by mohl být tak nevšímavý vůči vývoji situace ve vlastním táboře nebo se jedná geniální přetvářku? Ať už sledováním rvaček ve skladu (a přehlížením dění okolo), či aktuálním odstrašujícím příkladem (a ochráněním před výslechem) hraje víc do karet odboji. Dvojitý agent by ani na takové pozici nebyl ničím neobvyklým. Tvůrci seriálu nám nestále slibují temnou dystopii plnou teroru, takže se ještě můžeme nechat překvapit, jaká esa jim ještě vypadnou z rukávu.

Jako pohnutky skrývá velitel tábora Jenkins?

Foto:USA Network

Myslíte, že by nové odbojové hnutí mohlo být dílem okupační vlády? Nebo už nálada ve společnosti dosáhla nového vrcholu a přišla bezprecedentní odplata? A co se doopravdy děje ve skladišti pod vedením Snydera? Pokud jste skutečně zvědaví, některá tajemství vám poodhalí uveřejněné fotografie k sedmé epizodě.

Diskuze /2

Johnny Horse

Těžko říct, mohli to být klidně objednaní žoldáci tou guvernérkou, aby to mohli poté hodit na tu Broussardovu skupinu, ale proč by mu řikal „Kolaboruješ, zemřeš.“ , když je stejně všechny vyvraždili? Proč by chtěl, aby těsně před smrtí si myslel, že to je za kolaboraci, když by to tak nebylo? Já si spíš myslím, že se tam zrodila nějaká nová bojeschopná skupina.

#2 ScaryX
16.2.2017 | 1:24:11
ScaryX

#1 Johnny Horse: Taky mě to napadlo. Leda by tu skupinu zaštítili a dotovali, ale nechali se domnívat, že skutečně konají ve jménu odboje. Případně jim dodávají důležité informace. Zatím je to opravdu spíš jen domněnka, ale zase ne tak nereálná.

webmaster
16.2.2017 | 16:48:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Orwellovo 1984 a sedm dalších knih k přečtení

Orwellovo 1984 a sedm dalších knih k přečtení

Že je seriál Colony pokračovatelem Orwellova dystopického románu není nutné zmiňovat. Inspiraci ale nacházel i v několika dalších knižních titulech. Začtěte se s námi do dalších vizí totalitní budoucnosti.

Obrazy propagandy

Obrazy propagandy

Reklama

Oko Velkého bratra

Realita monitorování lidí podle seriálu

Realita monitorování lidí podle seriálu

Jak se zdá, nová série bude z větší části o neustálém dozoru Velkého bratra okupu­jících hostitelů. Při­nášíme vám tedy návod na to, jak se jeho všetečným očím vyhnout nejen v prostředí seriálu, ale i ve skutečnosti. Protože jednou to můžete potřebovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás