Community (Zpátky do školy)
91/100 - 110×

Community(Zpátky do školy)

Vítejte na komunitní škole Greendale. Tak trochu nevšední vysoké, kde se sdružují všichni, které už život stihl pořádně nakopat do zadku.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, Yahoo Screen | 30 minut
hrají
Joel McHale (Jeff Winger), Gillian Jacobs (Britta Perry), Jonathan Banks (Buzz Hickey)


Vysvětlivky k dílu 2x10

Vysvětlivky k dílu 2x10

Díl 2×10 Mixology Certification byl plný různých narážek, zde se pokusíme vypsat některé věci pro objasnění.


0 0
3.12.2010

0:36 – Hráli jsme Boggle? Hra založená na skládání slov popsaných písmeny. Víc viz na Wikipedii.

2:06 – Ve stejný den jako Troy se narodil kdo? Tyra Banks je americká modelka, herečka, zpěvačka a moderátorka, více viz na Wikipedii. Marisa Tomei je americká herečka a držitelka Oscara, více viz na Wikipedii. A jak už bylo řečeno přímo v dílu, Claude Renoir je francouzský kameraman.


3:11 – Co znamenají názvy jednotlivých barů? L Street = Ulice L, The Red Door = Červené dveře, Peg Leg Pablo's = U Pabla s protézou nohy, Flannahan's Hole = Flannahanova díra, Ballroom = Tančírna (ovšem balls = koule, předtím na to byla narážka, proto ten překlad).

3:44 – Co za pití je Virgin Mudslide? Mudslide (= sesuv půdy) je složen z vodky, Kahlúy, irského krémového likéru (např. Bailey's) a krému. Virgin Mudslide je varianta bez alkoholu.

4:36 – Kdo je Anne Hathaway? Anne Hathaway je americká herečka, zpěvačka a modelka. Víc viz na Wikipedii.

9:04 – Co je to bylinné pivo? Bylinné pivo (v originále root beer) je v Evropě velice okrajové pivo pro svou chuť jako kapky proti kašli, má jen 0,4 % alkoholu. Víc viz na stránkách Spojené státy českýma očima.

9:25 – Co to jsou Rylanové, Ko-danská říše a další divné narážky, o kterých mluví Abed a jeho nápadník? Rylanové a Ko-danská říše by mělo být něco z filmu Poslední hvězdný bojovník (neviděl jsem, tak nemůžu moc soudit). Podle „do frellu“ pak Abed pozná, že je nápadník fanda do Farscape (slovo frell tam nahrazuje slovo fuck, aby pořad nedostal horší věkové ohodnocení). Toho se týkají pak ty následující narážky, seriál znám jen podle jména, takže případné nepřesnosti překladu berte s rezervou a jako vždy mě můžete upozornit na lepší alternativu. Hledal jsem na Farscape fóru, ale i tak to nemusí být přesné.

10:33 – Co znamená slovo kapriciózní? Kapriciózní (v originále capricious) znamená nevypočítavý, rozmarný, náladový apod. Obě slova normálně existují, není to nic vymyšleného.

12:19 – Skupina Phish? Americká skupina hrající různé variace rocku a jazzu. Aktuálně stále aktivní.

18:24 – Kdo je Mark Ruffalo? Mark Ruffalo je 43letý americký herec, režisér, producent a scénárista.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama