Con Man
80/100 - 2×

Con Man

Wray Nerely je hvězda sci-fi seriálu Spectrum, který byl brzy zrušen, ale přesto se z něj stal kult. Spolu s ním hrál v seriálu i jeho přítel Jack Moore, ze kterého se nakonec stala filmová hvězda. A tak zatímco si Jack užívá své slávy, Wray se účastní setkání fanoušků, conů a navštěvuje různé geekovské akce. A po cestě se mu děje spousta vtipných i zajímavých příhod.

USA | 2015 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Vimeo | 10 minut
redaktoři
thera, tarfein


Vítejte na webu Con Man!

Vítejte na webu Con Man!

V tomto článku Vás seznámíme s obsahem seriálu, který se točí kolem herců ze sci-fi seriálu Spectrum, který kopíruje osud seriálu Firefly. Alan Tudyk, s finanční pomocí fanoušků, spouští nový web seriál na motivy svého života.


4 0
13.4.2015

Zdravím Vás a vítám na webu nového seriálu Con Man!

O čem to vlastně je?

Kdysi dávno jedna nejmenovaná televizní stanice začala vysílat seriál, odehrávající se na palubě vesmírné lodi. Ten byl bohužel po odvysílání 14 epizod zrušen. Dva představitelé hlavních rolí – kapitán (Nathan Fillion) a pilot lodi (Alan Tudyk) tehdy nemohli tušit, že se tak zrodil budoucí kult. Jeden z nich se stal obdivovaným miláčkem Hollywoodu, zatímco ten druhý živořil v různých televizních roličkách. Že vám to něco připomíná? Hledáte ve skříni kovbojský kabát a okukujete nedočkavě sousedovic stračenu? Tak zpomalte! Nemluvíme tu o Firefly – právě jste byli seznámeni se zápletkou seriálu Con Man. Alan Tudyk, scénárista projektu a představitel hlavní role Wraye Nerelyho, se rozhodl zužitkovat své zkušenosti z branže, a seriál nás tak seznámí s osudem zmiňované televizní celebrity, která se protlouká životem, jak může. Jedním ze způsobů, jak si přijít k nějaké té hotovosti, je vystupování na nejrůznějších Conech, promoakcích a podobně. Z toho vznikl název seriálu, Con Man, protože, slovy autorů, Convention Man nezní dost cool. Zároveň je vtipnou slovní hříčkou, kdy spojení Con man znamená podvodník.


Alan pojal scénář s pořádným kusem nadsázky – jakkoliv se může děj zdát být inspirovaný jeho skutečným životem, jeho kariéra si stěží zaslouží nazvat živořením. Podobně i osud další hlavní postavy, Jacka Moora, ztvárněného Nathanem „Castlem“ Fillionem, je vůči realitě záměrně přehnaný, a to opačným směrem. Jack je hollywoodská superhvězda, zářící v Áčkových filmech, obletovaná ženami i producenty.

Seriál si zaplatili fanoušci

Seriálu právě skončila kampaň na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde se za 30 dnů namísto původně požadovaných 425 000 $ vybraly přes tři miliony! Nesetkáte se s ním na žádné televizní stanici, ale bude volně dostupný na streamovací službě Vimeo.

S kým se v seriálu setkáme?

Kromě již zmiňovaného Alana Tudyka a Nathana se v seriálu objeví i spousta dalších osobností – Seth Green neboli Oz, Scott Evil a tvůrce Robot Chicken, Felicia Day, tvůrkyně webseriálu The Guild, James Gunn, režisér Guardians of the Galaxy, Amy Acker ze seriálů Angel a Person of Interest; Emily KinneyThe Walking Dead; Tricia Helfer a Michael Trucco ze seriálu Battlestar Galactica a další. Objeví se i spolupachatelé ze seriálu Firefly Gina Torres a Sean Maher. Tudyk navíc potvrdil, že i zbývající herci podepsali smlouvy a někdy v budoucnu se tak zde objeví.

Kolik bude mít seriál epizod?

Díky tomu, že se vybral dostatečný počet peněz, se dočkáme plné palby 12ti desetiminutových epizod, kterých se dočkáme se startem nové televizní sezóny, aneb v září. Tudyk a PJ Haarsma prozradili, že i když se právě plně soustřeďují na první sérii, plány mají už i na další a první série by měla končit cliffhangerem.

Budou titulky?

Součástí Vimea budou anglické titulky + další, které vyberou přispěvatelé z Indiegogo. Neděláme si iluze, že by zrovna čeština vyhrála. Pokud to bude možné, titulky pro Vás samozřejmě vytvoříme – v jaké podobě a jak se dostanete k seriálu se ještě uvidí. Každopádně je v plánu i blu-ray a dvd verze seriálu.

Otázky do diskuze

Jak se vám zamlouvá námět seriálu? Myslíte, že může uspět i mimo fanouškovskou základnu? Přispěli byste na financování případné další série? Koho byste v seriálu viděli nejraději? Jaký si myslíte, že by mohla tak mít první série cliffhanger?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!