Constantine Další výpůjčka z Evropy aneb Faust přichází

Další výpůjčka z Evropy aneb Faust přichází

Další výpůjčka z Evropy aneb Faust přichází

V dnešní epizodě Quid Pro Quo nás čeká záporák Felix Faust. Pojďme se podívat na to, o koho se jedná, v kolika ohledech se inspiroval v německém Faustovi, a jakou má návaznost na Ligu spravedlnosti.


15 1
24.1.2015

Kdo je Felix Faust?

Felix Faust je černokněžník, který uzavřel smlouvu s ďáblem. Jedná se o nesmrtelnou bytost posedlou snahou poznání magie.
- Autoři: Gardner Fox, Mike Sekowsky
- První objevení v: Justice League of America #10. (1962)


(zdroj: nbc.com)


Návaznost na Ligu spravedlnosti a možný crossover

Felix Faust je členem Injustice League a Secret Society of Super-Villains. I to, že se poprvé objevil v sešitovce JLA jasně napovídá tomu, že se jedná o vskutku významného nepřítele celé Ligy. A nyní, v době, kdy se tvoří televizní Liga spravedlnosti (Arrow, The Flash, Supergirl a další možné spin-offy jmenovaných seriálů), se tento super-záporák objevuje v seriálu Constantine. I přesto, že bylo již před dobou vyneseno stanovisko, že se nedočkáme žádných crossoverů mezi Constantinem a dalšími DC seriály, Felix Faust i ohlášený easter egg v dvanácté epizodě na Flashe vypovídají o něčem jiném. Nechme se tedy překvapit.

(zdroj: nbc.com)

Kopírování evropských legend není DC cizí

V Evropě sice nemáme superhrdiny jako v Americe, na druhou stranu se evropská kultura těší nespočtu legend a mýtických postav. Existují dokonce dohady o tom, že superhrdinové vznikli jako náhražka za rytíře a další ochranná stvoření. Nicméně časem byli americkým společnostem i jejich vlastní postavy málo, a tak se začalo sahat do naší historie a našich legend. V superhrdinských seriálech na stanici CW bude možno například vidět Krysaře, této postavy jsme v minulosti dočkali již například v seriálu Once Upon a Time nebo v páté epizodě Grimma a v Constantinovi nyní máme Fausta.

A není to jen jméno, co obě postavy spojuje. Původní „Faust“ z německých příběhů, stejně jako ten ze současného DC univerza, uzavřel smlouvu s ďáblem, jelikož chtěl dojít k poznání. A obě duše byly stejně zatraceny.

Dnešní epizodu by si tedy neměli nechat ujít nejen fanoušci seriálu Constantine, ale ani milovníci německých či evropských legend a příběhů.

Diskuze /3

Comicser

Ahoj, super napsanej článek! :D Akorát si dovolím upozornit na malou nepřesnost. Fotky ve článku nezobrazují Marka Margolise, který v této epizodě hrál Felixe Fausta (http://www.imdb.com/name/nm0546797/?…), ale Rogera Floyda, který tam hrál Fennela (http://www.imdb.com/name/nm0283293/?…)

#2 TheDarkKnight
24.1.2015 | 21:21:09
TheDarkKnight

Vím o tom, nechtěl jsem spoileroat, jsou zde vybrány promo fotgrafie od nbc. Po vydání titulků dodám pravého Fausta. ;) #1 Comicser:

#3 Comicser
24.1.2015 | 22:05:44
Comicser

Ježiš, to pardon, nechtěl jsem zkazit překvápko.
#2 TheDarkKnight:

24.1.2015 | 22:39:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Constantine a Bažináč

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

HLÍDEJTE SI NÁS