Constantine
87/100 - 175×

Constantine

John Constantine je mezi démony nechvalně proslulý zabiják a ničitel všeho zlého. Lovením démonů se snaží vykoupit svou poskvrněnou duši. Když už je navíc takřka odsouzen k věčnému životu v pekle, ztratí zájem o vymítání všech posluhovačů ďábla na Zemi. Změní to však dcera jeho starého přítele Liv, která je v ohrožení. Spolu s ní se tak opět vrhá do boje o své místo v nebi a také do války se zlem. Seriál je založen na úspěšném komiksu Hellblazer (DC Comics).

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 43 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Mysteriózní
hrají
Matt Ryan (John Constantine), Charles Halford (Chas), Angelica Celaya (Zed), Harold Perrineau (Manny), Lucy Griffiths (Liv)

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

13 0
19.2.2015
TheDarkKnight

Obsah:


John Constantine ponořen do temnoty.

Ohlédnutí za finálem Constantina

Temná stránka temného

John Constantine je sám o sobě temnou postavou, seriál tuto jeho stránku podporoval ve značné míře a díky tomu si Constantine získal nálepku nejvíce ponurého seriálu DC. Ovšem v poslední epizodě první série tvůrci ještě přitvrdili a nebáli se vytáhnout úchylného satanistu, noc, havrana (mimochodem po Faustovi další inspirace v evropských příbězích), budoucího Spectra, mrtvá těla dětí, opuštěný kolotoč nebo Papa Midnita. Ve finále bylo zkrátka nejen na co koukat, ale i čeho se bát. Seriál se totiž ponořil do temnějších vod a vydal se ve šlépějích svého filmového bratra a temná atmosféra není to jediné, v čem se seriál filmem inspiroval…

Psali jsme: Poznejte Spectrea

Když odejít, tak s cigaretou v puse a rakovinou na plicích 

Jelikož, jak jsem zmiňoval již výše, jsme minulý týden viděli možná poslední epizodu seriálu Constantine, tvůrci se zřejmě rozhodli nechat plavat omezení od NBC a zatímco v předešlých epizodách jsme byli rádi, že se alespoň jednou mihla v přítomnosti Johna cigareta, ve finále pálil jednu cigaretu za druhou. A dočkali jsme se i narážky na to, že z tohoto zlozvyku bude mít John Constantine v budoucnosti rakovinu plic, což odhaluje například i film z roku 2005, ale nespoilerujme. Místo toho se zaměřme na poslední zajímavou věc z finále.

Psali jsme: Constantine jako nekuřák?

Je Spectre již Spectre?

Detektiv, který se má stát, jak bylo již dříve odhaleno, záporákem Spectrem, se také objevil ve finále a Zed spatřila jeho pravé já. Vzhledem k náznakům to však vypadalo, že své schopnosti detektiv ještě nemá a teprve je má získat. Nejspíše si tak tvůrci připravovali pískoviště pro druhou sérii, ve které měl být Spectre Johnovým nepřítelem číslo jedna; v první sérii jím byl Papa Midnite.

Psali jsme: Seriál bude mít i svého woodo krále 

Kde je Chas?

A na závěr jedna častá a oprávněná výtka fanoušků: Kde byl Chas? Podle mnohých druhá nejlepší postava seriálu nebyla ve finále, kde se objevily všechny důležité postavy první série. Chasova absence určitě finále ubrala u fanoušků pár bodů a poslední epizoda tak nebyla vnímána jako uspokojující. Ale samozřejmě za to mohlo i závěrečné Mannyho odhalení. Avšak není všem dnům konec, a tak budeme doufat, že se s Chasem uvidíme v další sérii.


Dorazil i budoucí Spectre, na Chase se ale zapomnělo.

Šance na obnovení

Jaké má seriál šance na druhou sérii?

  1. Pouze 13 epizod, ale šance na obnovení
  2. Přesunutí vysílání na osmou hodinu
  3. Constantine se neobjevil ve výčtu obnovených seriálů pro další sérii stanice NBC.
  4. Na Syfy jako Hellblazer?

Sledovanost posledních dílů:


Na možné poslední epizodě je zkrátka třeba si dát záležet a řádně se připravit.

Hodnocení redakce

@„TheDarkKnight“

Nejlepší epizoda

Nejhorší epizoda

Zhodnocení seriálu

Šance na obnovení

  • 40%


Na pokecu s havranem.

@Lucifrid

Nejlepší epizoda

Nejhorší epizoda

  • S01E13: Waiting for the Man – bez Chase, kvůli Mannymu a celkově to bylo takové nějaké divné, i když zase vyloženě špatné to nebylo

Zhodnocení seriálu

  • Recenze: Uniklý pilot byl fajn, ale takový lehce béčkový, zvlášť ten konec. Ovšem přetočením té scény na střeše se to spravilo a seriál mě hodně chytl a John ještě víc (njn, Briti a jejich hlášky a přízvuk :D). Ne všechno bylo sice super, ale líbilo se mi, že si seriál nebral servítky (John si v klidu zapaloval a nadával jak špaček) a nebyl nejen temný, ale i vtipný. Postavy se povedly, hlavně John (samozřejmě), ale neškodilo by trochu více je rozvinout. Na to bohužel v těch 13 dílech nebylo tolik času, ale třeba to s druhou sérií vyjde. Ráda bych tam viděla víc popichování, hlavně u Zed, která už by se mohla otrkat. :)
  • výsledné hodnocení: 4*

Šance na obnovení

  • 60%


John ve finále zavítal k satanistům.

@Zero

Nejlepší epizoda

Nejhorší epizoda

Zhodnocení seriálu

I přes to, že je pro mě seriál lehce epizodický a uvítal bych jednotnější dějovou linii se prezentoval sympatickými postavami, celkem slušnou akcí a celkově rozhodně patří k nadprůměru a bavil mě.

Šance na obnovení

  • 50%


Zadumaný Constantine na konec.

Foto: NBC

Diskuze /16

Fufinko

TO BYLO FINÁLE ??? … Že mi to tak nepřišlo .. nebejt tohodle článku tak furtčekám na další díl…

#2 Lucifrid
19.2.2015 | 19:15:09
Lucifrid

#1 Fufinko: Jo souhlasim, mně to jako zakončení taky moc nepřišlo. Nebylo to špatný, ale nějaká akce, či větší cliffhanger by neškodil :)

#3 komja #10 DarthVADERr
webmaster
19.2.2015 | 20:22:20
komja

#2 Lucifrid: A teď vážně, kdy bude to finále? :D

19.2.2015 | 21:07:38
FanTV

Jsem ráda, že nejsem jediná – už dvakrát jsem kontrolovala jestli je ten co jsem viděla skutečně poslední :(

#5 TheDarkKnight
19.2.2015 | 21:41:42
TheDarkKnight

Tak ono je to taky dost tím, že seriál nedostal plnohodnotnou sérii. #4 FanTV:

#6 FanTV
TheDarkKnight
19.2.2015 | 21:49:02
FanTV

#5 TheDarkKnight: I s touhle možností mohli počítat :( Vím, že budu asi jediná, ale kdyby druhá série nebyla, zase tak moc by mi to nevadilo. Na seriál jsem se těšila, ale asi jsem si představovala něco jiného…

#7 Starboy13
19.2.2015 | 21:56:24
Starboy13

#6 FanTV: to já zas nesouhlasím. Podle mě byl seriál přesně takový jaký měl být.. je ho škoda

#8 Lucifrid
19.2.2015 | 22:00:48
Lucifrid

#7 Starboy13: Souhlas, mě tam až na pár maličkostí, které se prostě do první sezóny nevešly, nic nevadilo. Jen to finále jsem si představovala trochu jinak. Ale zas nemůžu říct, že bych byla zklamaná, viděla jsem daleko horší finále a konce seriálů :D

webmaster
19.2.2015 | 23:34:12
azoxid

Papa Midnite že byl Johnovým nepřítelem číslo jedna ? Tak to určitě :-D :-D Vždyť tam byl sotva 3 díly a nic moc nedělal. Tohle (ne)finále mě zklamalo. Stejně byl film lepší a nic to nezmění.

20.2.2015 | 0:00:45
DarthVADERr

#2 Lucifrid: Odhalenie Mannyho nestačilo? :)

#13 Lucifrid
20.2.2015 | 22:32:36
Chuck_Norris

Podle mě je seriál lepší. Ze začátku jsem tvrdil, že film, nicméně po přehrání seriálu a filmu mi příjde film Béčkový. Finále samozřejmě lehké zklamání, čekal jsem větší pecku. Samozřejmě doufám, že Constantine dostane další sérii, protože ta sledovanost přecijen není zas tak špatná. Jen amíci jsou rozežraní. A pokud ne, tak to zahrát do outu nějakým zakončovacím filmem, aspoň něco ve stylu Hvězdné Brány. Jinak si prostě myslím, že seriál je skvělý, byly tam dobré momenty a bylo to rozhodně jiné než vše co se točí teď. A za to by si to zasloužilo druhou šanci v podobě nové série.

20.2.2015 | 23:39:10
Mass

Hezky zpracovaný článek ;)

čestný člen redakce
21.2.2015 | 15:24:52
Lucifrid

#10 DarthVADERr: No… to si teda mohli nechat, kdyby jo, tak hodnotim finale o dost lip. S Mannym, bylo to takovy divny…

webmaster
22.2.2015 | 8:59:58
Moor8

Aha, to pak můžu na další díl čekal donekonečna. To bylo takové finále, že si toho ani nikdo nevšiml. Aspoň můžeme trochu polemizovat. Mě se Constantin líbil, ale přiznávám bez mučení, že to mohlo být lepší. Čekal bych, že to bude více ponuré a i těch démonů tam mohlo být více. také bych čekal klasické démony a né nějaké divné brucharios. S příběhem a mytologií si mohli dát více záležet. Přijde mi to takové nedotažené. Seriál je lepší průměr, ale měl by rozhodně na víc.

22.2.2015 | 23:43:02
QWF

Všechno, jen ať seriál neskončí, sice se nerovná Arrow ani The Flash ale je moc hezkej

19.1.2016 | 18:14:53
PRINC180

Mě osobně se seriál moc líbil je veliká škoda že ho ukončili poslední díl mi jako finále nepřipadal ale jako otevřený konec dílu připravený pokračovat , znovu jsem seriál zhlédl a je super – "Constantine " vrať se.

17.7.2018 | 22:07:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Constantine a Bažináč

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

HLÍDEJTE SI NÁS

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama