Constantine
87/100 - 175×

Constantine

John Constantine je mezi démony nechvalně proslulý zabiják a ničitel všeho zlého. Lovením démonů se snaží vykoupit svou poskvrněnou duši. Když už je navíc takřka odsouzen k věčnému životu v pekle, ztratí zájem o vymítání všech posluhovačů ďábla na Zemi. Změní to však dcera jeho starého přítele Liv, která je v ohrožení. Spolu s ní se tak opět vrhá do boje o své místo v nebi a také do války se zlem. Seriál je založen na úspěšném komiksu Hellblazer (DC Comics).

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 43 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Mysteriózní
hrají
Matt Ryan (John Constantine), Charles Halford (Chas), Angelica Celaya (Zed), Harold Perrineau (Manny), Lucy Griffiths (Liv)

Na NBC ratingy tlumil, na CW je zvyšuje. Constantine zachraňuje den

Na NBC ratingy tlumil, na CW je zvyšuje. Constantine zachraňuje den

Zatímco na NBC byl kvůli malé sledovanosti a nízkým ratingům seriál s exorcistou Johnem Constantinem ukončen vedením televize po třinácti epizodách, CW jej bude chtít nejspíše brzy zpátky. Nejnovější epizoda, v níž se vrátil John z televizních mrtvých, totiž zvedla Arrowovi sledovanost i ratingy.

42 0
5.11.2015
TheDarkKnight

Po dlouhých jednáních a snaze prodat seriál Constantine jiné stanici, ukončila NBC letos v červenci nadobro Johnovo vymítaní, když oznámila zrušení a vzápětí propadly jak hercům, tak tvůrcům smlouvy. Vše tehdy vypadalo, že Hellblazera v podání Matta Ryana již nikdy neuvidíme.

Měsíc po zrušení však vstoupili do hry tvůrci seriálového Arrowa a vyjednali s DC Comics a Warner Bros., kteří vlastní na postavu práva, aby se mohl Ryan jako Constantine objevit alespoň v jejich televizní sérii. „Aby mě získali, pohnuli nebem a zemí,“ prohlásil ostatně sám Ryan v nedávném rozhovoru.

A zatímco se doposud zdálo, že Arrow podává pomocnou ruku Constantinovi, ve finále je tomu spíše naopak. Se zveřejněním sledovanosti epizody Haunted, v níž se mistr temných umění navrátil z televizních mrtvých, zjišťujeme, že díky jeho prezenci a návratu se jak sledovanost, tak především – podstatné – ratingy oproti předchozím dílům zvedly.

Epizoda Haunted sklidila rating 1.0 a sledovalo ji 2 miliony a 570 tisíc diváků. Oproti předchozímu dílu Beyond Redemption tak Arrow zaznamenal 10 % nárůst. To není pro malou CW jistě k zahození, zvláště vezmeme-li v potaz, že samotná premiéra čtvrté řady, jež měla nejvyšší ratingy v historii seriálu, měla oproti té „constantinovské“ náskok pouhých 0.1, obdržela tedy rating 1.1. Navíc je třeba poukázat na fakt, že epizoda s Johnem Constantinem unikla o několik dní dříve na internet, a tak jsou tímto navíc její výsledná čísla snížená.

Pro fanoušky pošramoceného exorcisty Johna Constantina tak nyní ještě vzrůstá naděje na to, o čem se již dříve spekulovalo – John by se mohl v Arrowovi znovu objevit či dokonce časem získat vlastní seriál. Nicméně to je stále ve hvězdách, prozatím můžeme s jistotou prohlásit jen, že se Constantine líbí i na teenage televizi, a to dokonce více než na „dospělácké“ NBC.

Foto: CWPŘEHLED: Constantine: Cesta ke zrušení a zase zpátky do televize 

 1. Pouze 13 epizod, ale šance na obnovení
 2. Přesunutí vysílání na osmou hodinu
 3. Constantine se neobjevil ve výčtu obnovených seriálů pro další sérii stanice NBC.
 4. Na Syfy jako Hellblazer?
 5. Bude Constantine obnoven pro druhou sérii?
 6. O budoucnosti Constantina není rozhodnuto
 7. Constantine prodloužení nedostal
 8. Stephen Amell vyjádřil podporu a nabídl pomoc Constantinovi
 9. Seriálu se nikdo neujal, je tak nadobro zrušen
 10. Stephen Amell vyjádřil podporu a nabídl pomoc Constantinovi
 11. Arrow a Constantine společně proti zločinu a démonům?
 12. Constantine míří za Arrowem do Starling City

Diskuze /11

PlaNko

Chýbalo mi tam už len zapálenie cigarety… Ryan ako Constantine je podľa mňa skvelý, chcelo by to vlastný seriál späť :/

5.11.2015 | 22:31:58
Rajsicek

Jasnéééé… nepamätám sa žeby niekedy ušiel jediný diel Arrowa skôr… a zrazu, presne keď sa tam mal objaviť John C. na ktorého som sa najviac z celej série tešil, ujde len tento jediný skôr… už som sa bál, že kvôli tomu sledovanosť brutálne prepadne. Ale som rád, že to fanúšikmi neochvelo a pozreli si to :) hádam nám ho vrátia pekne späť do vlastného seriálu po tom fiasku s predčasným, otvoreným koncom :)

#3 Ellennnka
5.11.2015 | 23:11:12
Ellennnka

#2 Rajsicek: tak ony podle všeho unikly díly dva, pátý a šestý. jenže šestý se stihl stáhnout, kdežto pětku už si tou dobou vesele přeposílali lidi dál.

#4 JoeySid
6.11.2015 | 0:10:49
JoeySid

#3 Ellennnka: Neunikly. Screener byl poslaný pouze pro pátý díl v té době. Šestka byl fake, bůhví proč se toho češi chytli. :)

6.11.2015 | 1:15:13
Patty01

Finálová čísla i rating jsou ještě vyšší, takže epizoda nakonec sklidila sledovanost 2, 60 mil. lidí a rating se zvedl na 1.1 :)

#6 TheDarkKnight
6.11.2015 | 12:14:30
TheDarkKnight

#5 Patty01: Jasně, to už je pak včetně opakování atd. Tohle bylo srovnání přímo premiér. :)

TheDarkKnight
6.11.2015 | 12:58:39
Pietro

Seriály jako Constantine nebo např. několik let starý Firefly jsou rušeny, ale kraviny jako Protivné krásky, Superdrbna nebo Upíří deníky mají hromadu řad :D paráda…

#8 jedy357
6.11.2015 | 13:33:50
jedy357

#7 Pietro: Protože jsou to mainstreamový seriály, který prostě mají větší základnu diváků, ať už pravidelných nebo jen „casualů“. To je bohužel tak.

6.11.2015 | 14:45:36
ElektronickyOtisk

Přátelé sledovači seriálů, jak je to s tímhle dílem? Arrowa neznám, můžu se na to kouknout i tak?

#10 TheDarkKnight
7.11.2015 | 11:07:04
TheDarkKnight

#9 ElektronickyOtisk: Pokud ti nevadí, že si vyspoileruješ předchozí dění čtvrté řady Arrowa, tak v podstatě jo. Pár věcí možná nebude dávat úplně smysl, ale to nejdůležitější – linka s Constantinem – bude úplně stejný zážitek. ;)

TheDarkKnight
7.11.2015 | 14:06:16
Rider S.R.Q

Ať ho obnoví… :(

18.12.2017 | 14:23:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Constantine a Bažináč

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

HLÍDEJTE SI NÁS

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama