Cosmos: A Spacetime Odyssey (Kosmos - časoprostorová odysea)
100/100 - 17×

Cosmos: A Spacetime Odyssey(Kosmos - časoprostorová odysea)

Americký astrofyzik a jeden z předních světových popularizátorů vědy Neil deGrasse Tyson odkrývá krásy a záhady našeho vesmíru v novém dokumentárním seriálu Kosmos – časoprostorová odysea z produkce stanic FOX a National Geographic Channel.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
1 sezóna | FOX | 43 minut


Časoprostorová odysea končí(?)

Časoprostorová odysea končí(?)

Na stanici FOX jsme se včera večer (respektive dnes ráno našeho času) dočkali premiéry poslední epizody z třináctidílného dokumentárního cyklu Cosmos: A Spacetime Odyssey. A přestože tento seriál navazoval na třináctiepizodní formát Carla Sagana, i tak se nabízí otázka, zdali bychom se přece jen nemohli dočkat druhé série.


0 0
9.6.2014

Že by seriál snažící se popularizovat vědu měl vzniknout na americké stanici FOX, to bylo nečekaným překvapením pro mnoho diváků. A že si seriál na této stanici navíc nepovede vůbec špatně, to je zarážející ještě o něco víc. Sledovanost Kosmu na stanici FOX měla své vrcholy i pády, ve výsledku si však dokázala udržet solidní číslo, se kterým několikrát přebila i konkurenční hrané seriály jako například Believe od NBC (který však už byl zároveň zrušen).

Přestože tak FOX (opět překvapivě) o druhou řadu Kosmu zájem projevil, konečné rozhodnutí bude stát na tom, jak tato stanice výslednou sledovanost Kosmu a její pro mnoho diváků „kontroverzní“ témata (velký povyk vyvolala například předposlední epizoda o globálním oteplování) v rámci možného pokračování zhodnotí.


I kdyby však měl Cosmos pokračovat, otázkou zůstává, kdo by byl jeho novým uvaděčem? Neil deGrasse Tyson se nechal slyšet, že podílet se na druhé řadě už nemá v plánu, jelikož už jen produkce řady první ho časově velmi vytížila (kvůli cestování po celém světě se téměř celý rok natáčení neviděl se svou rodinou). I po Tysonově odchodu však stále zůstává spousta populizátorů vědy, kteří by mohli nastoupit na jeho místo. Koho byste tak preferovali vy? Kosmologa Lawrence Krausse? Teoretického fyzika Michio Kaku? Či, což je ta vůbec nejzřejmější volba, inženýra a popularizátora vědy z povolání Billa Nyeho?

Přestože seriál Cosmos pro vás nepřekládáme my, takže přesné datum zveřejnění českých titulků k posledním epizodám neznáme, titulků k předposlednímu dílu bychom se měli dočkat v průběhu tohoto týdne, titulků k finále série pak během týdne příštího. Pro více informací sledujte buďto náš web nebo server Titulky.com.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !