Cursed (Prokletá)
64/100 - 69×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

Jezerní paní naplní svůj osud už příští rok

Jezerní paní naplní svůj osud už příští rok

Legenda o Artušovi a jeho meči Excaliburu se příští rok objeví na televizních obrazovkách. Hlavní postavou seriálu Cursed však nebude sám Artuš, nýbrž právě Jezerní paní. Zároveň stanice vydala první oficiální fotografie postav Nimue, krále Artuše a kouzelníka Merlina.

6 0
11.8.2019

Stanice Netflix vytáhne meč z kamene ve svém nadcházejícím seriálu Cursed na jaře roku 2020. Seriál vychází z legendy o královi Artušovi, jenže tentokrát, se nebude příběh točit kolem krále, ale kolem Jezerní paní, a předlohou pro seriál je stejnojmenná ilustrovaná kniha pro mladistvé Cursed, která vyjde 1. října tohoto roku.

Knihu napsal spisovatel, scénárista a producent Thomas Wheeler, jenž se podílel např. na filmu Kocour v Botách, a komiksový ilustrátor, producent a spisovatel Frank Miller, který má na svém kontě seriál Daredevil a filmy The Dark Knight Returns a Sin City. První série bude mít celkem 10 epizod.

O čem příběh bude?

Jezerní paní je skutečnou hrdinkou v tomto filmovém zvratu o příběhu krále Artuše. Ten, kdo ovládá meč moci, bude tím pravým králem. Ale co když si meč vybral královnu? Nimue vyrostla jako vyvrženec. Její spojení s temnou magií jí přimělo pochybovat o bezpečí její druidské vesnice a zoufale toužila odejít. Poté, co je však její vesnice vyvražděna Červenými Paladíny, se osud Nimue navždy změní. Nimue je nyní jedinou nadějí svého lidu, když jí její umírající matka svěří do rukou starověký meč, který musí donést legendárnímu kouzelníkovi.

Její mise jí nedovoluje se vydat na cestě za pomstou, ale přesto rostoucí síla v ní má v úmyslu něco zcela jiného. Nimue se spojí s okouzlujícím žoldnéřem Artušem a uprchlíkem Feyem Folkem na cestě po Anglii. Nimue, ovládající meč určený pro jednoho pravého krále, bojuje s Paladíny a armádami zkorumpovaného krále. Snaží se sjednotit svůj lid, pomstít svoji rodinu a objevit pravdu o svém osudu. Možná ale jedna věc, která může změnit samotný osud, se nachází na okraji čepele.

Kdo všechno bude v seriálu hrát?

O obsazení je toho známo už poměrně dost, jen není u většiny jasné, kdo bude hrát koho. Co ale můžeme napsat jistotou, je obsazení naší hlavní hrdinky Nimue. Tu si zahraje herečka Katherine Langford, což bylo oznámeno v září minulého roku. Pro Katherine je už Netflix domovem, protože po dvě série tam trávila čas v kontroverzním seriálu 13 Reasons Why, kde hrála postavu Hanna Baker. Dále si zahrála i ve filmu Love, Simon a v komediálním dramatu The Misguided. Rovněž se měla objevit i v marvelovském trháku Avengers: Endgame, ale bohužel její roli nakonec vystřihli.

Jak si jako Nimue povede? Foto: Netflix

Další herečka, u které víme, koho bude hrát, je německá herečka Bella Dayne. Ta si zahraje Red Spear, královskou a nemilosrdnou kapitánku Vikingů, která bude mít oči pro poklady a nebude loajální nikomu. Red Spear a její posádka přepadávají vesnice podél pobřeží Británie, dokud Fey jako černý pasažér nenastoupí na její loď a nezamotání s jejich osudy.

Minulý rok Bella zazářila na stanici BBC v seriálu Troy: Fall of a City jako Helena Trojská. Objevila se i v seriálech jako The Man in the High Castle, Humans nebo v populárním seriálu American Horror Story.

Předvede stejný výkon jako v Troy: Fall of the city? Foto: BBC One

Bylo už potvrzeno i na základě nových fotografií, že Devon Terrell, kterého jste mohli vidět v seriálu Barry a uvidíte v připravovaném filmu Ophelia po boku Daisy Ridley, si zahraje krále Artuše, a Gustaf Skarsgård, jehož známe ze seriálů Westworld a Vikings, znázorní kouzelníka Merlina.

Představovaly jste si krále Artuše a Merlina v podání těchto herců?

Daniel Sharman (Fear the Walking Dead, Teen Wolf), Peter Mullan (Ozark), Lily Newmark (Pin Cushion), Shalom Brune-Franklin (The State, Our Girl), Sebastian Armesto (Poldark, Broadchurch), Emily Coates (Flack), Catherine Walker (Versailles, The Delinquent Season) a Billy Jenkins (The Crown, Humans) se rovněž přidají k obsazení, ale u nich není známo, koho budou prozatím hrát.

Daniel Sharman, Peter Mullan, Lily Newmark, Shalom Brune-Franklin, Sebastian Armesto, Emily Coates, Catherine Walker, Billy Jenkins. Foto: MTV, Netflix, BFI Film Fund, BBC One, Canal+

Zetna Fuentes, která režírovala mimo jiné seriály jako Jessica Jones, Zoo, How to Get Away with Murder nebo Pretty Little Liars, se upsala k režii a zároveň bude producentkou i dvou prvních epizod. O seriál stejně jako o knihu se postarají Frank Miller a Thomas Wheeler, kteří jsou nejen producenti, ale i scénáristé a showrunneři. Dalším producentem je Alex Boden, který je zodpovědný za seriál Sense8 nebo za film Atlas Mraků, a výkonným producentem je Silenn Thomas (300).

Těšíte se na nový seriál? Líbí se vám obsazení?

  • EAG2QBdXoAAJIaf-fcc80fa511ec2209cf37546b1aac8db7.jpg
  • cursed-homem-f6727194c506678ba67b454f999abe64.jpg
  • cursed-rei-d2b7dac43390816cd88bd3b0aa4aaa0e.jpg
  • 60706318-188141418843117-6075897037651283382-n-3e0020e38426b3621a83e595beafd12c.jpg

Diskuze /16

Mesyas

Že mě to nepřekvapuje. Je v nějaké literatuře Artuš vylíčený jako hnědý? Ptám se vážně, nevím to.

#3 memar #16 mikessska
12.8.2019 | 8:10:34
NewPerson

Komu to pořád cpou. Stejně to skončí jak Achiles.

12.8.2019 | 8:37:54
memar

#1 Mesyas: Horšie by už bolo ak by bol Artuš žena a číňanka. Už im fakt j..e.

12.8.2019 | 9:35:38
Zira

Myslím si, že ani tak nezáleží na barvě pleti či národnosti jako na výkonu herce :)

#11 Bukelos
webmaster
12.8.2019 | 10:07:56
Bufir

To je možný,ale vadilo by mi kdyby náčelníka Zulů ve válce s Angličany hrál běloch nebo asiat.Dokážu to přijmout u fantasy,vzhledem ke stáří předlohy,které vznikly ve své době a svém kontextu.U legendy typu Artuše mi to trochu vadí.

12.8.2019 | 11:09:43
Lynth

Jestli vám to všem furt tak vadí, založte si politickou stranu a propagujte si ty vaše názory. Už mě to leze krkem. Ať si je třeba Artuš zelený, mě to nevadí.

12.8.2019 | 11:10:55
Beranir

Takže hlavní postava je ženská a Artuš je černej, jo to vypadá jako něco co by hollywood vypustil. Už se těším na reboot seriálu vikinogové kde napraví tu největší chybu a udělaj Ragnara černým.

#8 Zira
12.8.2019 | 11:29:55
Zira

#7 Beranir: Tak je to o Jezerní paní, asi těžko tu postavu může hrát muž :D opravdu mě zaráží, jak bílí muži mají ještě pořád problém, že je hlavní postavou v příběhu žena :D

#10 Beranir
webmaster
12.8.2019 | 18:20:07
Laisobel

Na Artuše si budu asi muset chvilku zvykat, ale Nimue a Merlin jsou super, to se mi líbí. A docela se těším, že to bude z pohledu hlavní ženské postavy, nikoli mužské. Mohlo by to seriálu dát úplně jinej náboj.

redaktor
12.8.2019 | 19:59:45
Beranir

#8 Zira: velmi šikovně formulována odpověd, já si ovšem nestěžoval na to že hlavní postava seriálu o jezerní paní bude žena že? já si dokonce nestěžoval vůbec, pouhé konstatování o stavu dnešní tvorby. Hollywood je prostě plnej pc sjw kultury a nikomu a ničemu to nepomáhá, Stalloneho film odmítly protože byl prý „přiliš maskuliní“, dokonce i star wars, největší filmovou IP poslali do kytek, což přiznalo nedávno samotný vedení disney, že star wars jim netáhne lidi, že jejich nově otevřená atrakce v disneylandu má návštěvnost nula nic a snaží se co jim síly stačí aby někoho natáhly do kinda na epizodu 9 tím, že slibujou Luka, Leiu, Palpatina, Jodu kohokoliv jen aby jim tam někdo přišel.

12.8.2019 | 23:05:55
Bukelos

#4 Zira: Tohle je ta největší debilita co kdo dneska vypouští a papouškuje v zájmu obhajování ničení všech klasik a úspěšných filmů,legend atd. tak jak je známe. Opravdu je mi smutno, když už vidim že i u nás si nechaj lidi vygumovat mozek a pak píšou tyhle zvratky…

Samotný herecký výkon člověka je VŽDY ovlivněn jeho samotným vzhledem.

To je prostě fakt. A je fuk, jestli to je vlastně herec nebo ne, všichni lidi hodnotí podle vzhledu, navíc když toho člověka vůbec ještě neznaj že :D Jako nápad o tom, že v čemsi bude hlavní postavou jezerní paní a né Artuš tak jako pokaždý je opravdu super a originální. Co to pak zase kazí a jim to zkazí výdělky je výměna základních vzhledů postav… a to bych mohl mlít pořád dokola a to už mě nebaví takže to utnu a ignoranty nechám být a v klidu žít. Tohle je prostě jen další věc, kterou rozhodně nebudu sledovat a radši si pustim originálně pojatý Artušovský film od Guye Ritchieho :)

#12 Zira
15.8.2019 | 14:25:51
Zira

#11 Bukelos: Každý má na toto jiný názor, já nijak nepapouškovala názory někoho, kdo má podobný názor jako já. Přijde mi, že v poslední době se tyto věci neskutečně řeší a unavuje mě, když někdo odepíše celý seriál ani ne tři čtvrtě roku před jeho vydáním jen proto, že herec má o pár odstínů tmavší pleť. Já dokážu stejně tak vychválit výkon bělocha, stejně jako černocha a stejně tak dokážu pošpinit výkon bělocha, stejně tak černocha. Mně je zase smutno, že u nás si nechají lidi vygumovat mozky a píšou zvratky, protože mají názory z doby kamenné. :) Pokud někdo hatí seriál nebo film jen na základě takové věci, tak je to pro mě nepochopitelné, protože ten seriál ještě ani nevyšel. A tím bych moje vyjádření na toto téma už uzavřela :)

#13 Bukelos
webmaster
15.8.2019 | 18:24:48
Bukelos

#12 Zira: Promiň, nechci ti házet hračky do kanálu ale opravdu si papouškovala, jak přes kopírák,ctrl+c a ctrl+v a bum! věta: „ani tak nezáleží na barvě pleti či národnosti jako na výkonu herce“ je na světě a můžu ti s čistým svědomím říct, že sem jí slyšel nebo četl víc než je zdrávo… takže velebnosti, jdeme zvracet :D

Pokud někdo odmítá pochopit, že tohle co se dnes vytváří nemá nic společnýho s dobou, co jde dopředu nýbrž naopak budiž, je to, jak řikáš, jeho názor že. Zrovna ale nevidím žádný problém v tom, vybodnout se na něco co vyjde až za třičtvrtě roku kvůli tomu, že tvůrci vyměňují schválně všechny silné bílé mužské hetero postavy za politicky korektně vybrané herce. Hlavně ať nejsou bílí bože, jen to ne!!! :D jestli tohle neni rasismus, taxem čínskej bůh srandy. Tím že si přečtu článek o něčem co se vytváří a uvidím dnes velmi populární whitewashing pattern, seru na to a dívat se na to nebudu. Páč už moc dobře vím, že to bude nalajnované podle politicky korektních chlívečků, hlavně ať to nikoho neurazí…

Vezme to v podstatě kouzlo příběhu, kde se každý může nakonec vyklubat jako husťák, dobrák, zloduch nebo největší homoděj… a je fuk kdo to je, ženská, chlap, zahradní trpaslík či dromedár na létajícím koberci mě právě baví sledovat příběh, který se odehrává v šedé zóně tak jako u nás u lidí. Nikomu nikdo nic necpe a každý má dle svého vkusu na výběr, jakou postavu si zamiluje či ne.

Samozřejmě s tím, že o některých postavách budeme předem vědět že budou ve skrze dobré, silné, chytré či záporné ničemu neuškodí, např. jezerní paní u mě je ctihodná kladná ženská postava alabastrové pleti a ohromné kouzelné moci. S tím počítám a těším se jak to bude pak znázorněné ve filmu či seriálu. Takto ale počítám že budou tvůrci respektovat i ostatní světoznámé postavy což se samozřejmě děje pouze v případě, pokud se jedná o ženu nebo o někoho kdo není bílej… Pokud to tobě nevadí, jelikož si žena budiž, dokážu to pochopit. Zkus se ale naopak vcítit do té druhé strany. Nejsem žádnej hnidopich, co trvá na naprosté rasové korektnosti v příbězích, jakože některé méně známé původně bílé postavy hrají jiní než bílí herci mi je fuk. Např. Nick Fury, kterej je v komiksu bílej ale na plátně je to černoch mi opravdu žíly netrhá, není to světoznámý fenomén jako třebas Artuš a legenda o meči. Ale u těch celosvětově známých věcí by prostě měli respektovat ten základ tak, jaxe to po těch x-let vypráví a když to neudělaj, je jasný že udělám tfuj tfuj (jako teď) a sbohem šáteček.

Pokud podle tebe tohle ze mě dělá vygumovance s názorem z doby kamené, budiž, radši to, než podporovat tu politickou propagandu co se tváří jako příběh.

#14 Samuel-El
16.8.2019 | 0:49:36
Samuel-El

#13 Bukelos: Bless you.

23.10.2019 | 23:34:43
mikessska

Koukám, že mám podobný názor, jako většina komentujících…Artuš je černej…(doufám, že mě teď nezavřou, za pravdivý výraz)…mno potěš koště… :( Achjo, zase jednou šláply totálně vedle s tou trapnou politickou korektností…Taktéž se mi na to nechce koukat. Co je moc, to je moc…A tohle je fakt trááááápněěěěě moc. (mimochodem, Artuš je dle legend blonďák – stačí se mrknout na obrázky v knížkách z 8.století)

17.7.2020 | 12:44:47
mikessska

#1 Mesyas: Ne není.

17.7.2020 | 12:46:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama