Cursed (Prokletá)
64/100 - 69×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

Merlin

Merlin

Kouzelník, o kterém je známo, že radí králům a královnám, a proto je považován za zrádce vlastního druhu.

Sezóny 1
2020 - 2020

Je to legendární postava, která slouží jako poradce. Je mistrem prastaré magie a je věrný Feyům. Merlin je zpočátku cynik s nedůvěrou k ostatním lidem. Ačkoli nakonec začne důvěřovat ostatním, zejména poté, co se konečně setká se svou dcerou Nimue, se pomalu nutí do toho mít pozitivnější pohled na život po neustálém smutku ze ztráty magie.

Gustaf Skarsgård jako Merlin. Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ThomasiQ

Merlin je jedna z nejlepších věcí na seriálu, Gustaf to zahrál jako vždy skvěle.

11.1.2021 | 22:16:40
olouch02

Tenhle týpek mě fakt baví ..

6.10.2020 | 21:45:27
LubíkIP

BOREC.

2.8.2020 | 11:54:47
LadyD

Tak jeho postava mě fakt bavila, souhlasím že by mohl být seriál jen o něm :D

28.7.2020 | 18:29:23
Makavelina

Kdyby byl seriál jen o něm, nezlobila bych se :D

28.7.2020 | 12:21:55
Milano33

Ťahúň celého seriálu! Gustaf Skarsgård sa pre rolu Merlina narodil.

26.7.2020 | 22:18:46

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama