Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 245×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Statistiky ze seriálu Da Vinci's Demons

Statistiky ze seriálu Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons byl úspěšným a oblíbeným seriálem, proto se na tento seriál pojďme podívat z trochu jiného úhlu a podrobme ho menší statistice.

12 0
22.11.2015

Obecná statistika

Seriál Da Vinci's Demons měl premiéru 12. dubna 2013 a derniéru 24. října 2015 (oficiálně však až 26. prosince 2015). Celkově se odvysílalo 28 epizod a to během tří sezón. Vůbec poprvé na stanici Starz byla celá třetí série zveřejněna v jeden den (podobně jako to dělá např. streamovací služba Netflix).

Ve všech osmadvaceti dílech se objevil pouze protagonista Leonardo da Vinci. Na druhém místě jsou Zoroaster a Niccolò Machiavelli, kteří se neobjevili jen v jedné epizodě, tudíž dosáhli na krásných sedmadvacet epizod. Třetí místo okupuje Girolamo Riario a Lucrezia Donati. Tito dva se neobjevili v pouhých dvou epizodách.


Seriál se rozšířil po celém světě. Své premiéry měl ve více než 120 státech (premiéru měl i v České republice a to pod názvem „Da Vinciho démoni“, na Slovensku se zatím nevysílal). Intro seriál vytvořil skladatel Bear McCreary. Když si tuto úvodní znělku pustíte pozpátku, tak zjistíte, že je hudba naprosto identická (pokud nevěříte, podívejte se na video níže).

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Seriál se těšil velké oblibě a byl také dobře hodnocen. Na Edně k tomuto dni ohodnotilo seriál Da Vinci's Demons celkem 154 uživatelů a seriál tak získal krásných 90 % (pokud jste ještě celý seriál neohodnotili, tak to rozhodně udělejte). K tomu nám může posloužit porovnání s webem IMDb, kde je více fanoušků, proto je i přísnější hodnocení tohoto seriálu → 81 %.

Co se týče jednotlivých epizod, tak nejlépe hodnocenou epizodou seriálu se na Edně stal devátý díl druhé řady s názvem The Enemies of Man, který si vysloužil 98 %. Podobně byly hodnoceny i epizody The Tower (1×05), The Sins of Daedalus (2×10) a The Sun and the Moon (2×05), které získaly stejné procentuální hodnocení, ale ohodnotilo je méně fanoušků.

Když se podíváme na nejlepší epizody tohoto seriálu na IMDb.com, tak tam vítězí epizoda The Sins of Daedalus (2×10), kterou následují díly The Rope of the Dead (2×06) a The Enemies of Man (2×09). První díl má 92 % a zbylé dva 91 %.

Sledovanost

Kabelová stanice Starz má obecně malou sledovanost, v porovnání s ostatními stanicemi. Nejsledovanější epizodou se stal pilotní díl The Hanged Man, na který se dívalo 1,042 milionu diváků. Následující díly se však minimálně o 500 tisíc diváků propadly, proto každý dál sledovalo něco kolem 500 tisíc diváků.

Foto: Starz

Diskuze /5

vincek23

Úvodní znělka se opravdu povedla,přiznám se že jsem si jí často pouštěl i několikrát za sebou.Seriál mi bude moc chybět,nezbývá než doufat že se někdy dočkáme další skvělé série.

22.11.2015 | 20:47:46
pozitkar

Já zase žeru ty brýle hraběte Riaria ;-) nevíte někdo, kde je splašit? :-D

22.11.2015 | 22:00:12
azoxid

No co to je do háje za haluz s tou znělkou !! Že je to pozpátku stejné, čumim jak puk :-D Ale jako znělka je to skvělá, Bear McReary dělá samé pěkné. Co se týče epizod, The Tower byla taky jedna z mých oblíbených, ještě bych přidal epizodu 1×06 The Devil s Vladem. Seriál mi přišel celkově skvělej. Něco takového jsme tu ještě neměli a je mi fakt líto, že už skončil (přeci jen nevíme, kde je Kniha listů..).

23.11.2015 | 1:08:33
Gripe

To s tou znělkou mě překvapilo, ale naprosto se to k Da Vincimu hodí a k tomu je fakt povedená. :) Jen je škoda, že seriál skončil, ale třeba se časem dočkáme pokračování. Potenciálu to mělo/má hodně.

překladatel
23.11.2015 | 9:43:16
kejin

500 tisíc lidí je vážně málo :o ze začátku 3. řady jsem měl velmi rozporuplné pocity, ale zakončení se mi líbilo velmi!

23.11.2015 | 13:50:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama