Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 246×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Andrea del Verrocchio

Andrea del Verrocchio

Leonardův mistr.

Sezóny 2
2013 - 2014

Andrea del Verrocchio je dvorním umělcem Lorenza de' Medici ve Florencii. Není to ale ledajaký umělec, nýbrž všeuměl, orientuje se v sochařství, malířství i zlatnictví. Pro Lorenza vyřizuje jakékoliv lukrativní objednávky.

Andrea je velmi chytrý, moudrý a dobrosrdečný muž. Spolu s pokročilým věkem si začal uvědomovat hodnotu svých znalostí, které musí někomu předat dříve, než zemře, proto ve svém duchu vychoval mnoho učňů. Jedním z nich je i slavný umělec Leonardo da Vinci.

Leonardo bere Andreu více než jako svého mistra. Andrea je pro něj něco jako vlastní otec, který mu konečně naslouchá a neopovrhuje jím, jako jeho pravý otec Piero da Vinci. Andrea mu jeho lásku a důvěru opětuje, proto ho bere jako svého syna, kterého nikdy neměl.


Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Skoda ze nevydrzel dyl…

18.6.2014 | 23:54:17

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama