Dark Matter Rozbor traileru druhé řady

Rozbor traileru druhé řady

Rozbor traileru druhé řady

Už jste viděli první trailer na druhou sérii a ještě stále tápete? Podívejme se na to dopodrobna zblízka, a to očima samotného tvůrce seriálu, Josepha Mallozziho.


19 0
25.5.2016

Joseph Mallozzi uveřejnil na svém blogu podrobnou analýzu traileru, aby nám přeci jen něco neuniklo. Vrhněme se tedy na to.

Šest lidí v malé místnosti. Těžko říci, kdo je kdo, ale ten chlap na podlaze bude asi Trojka. Nalevo Dvojka a pak Čtyřka? Ale ti ostatní nevypadají na členy posádky Razy, rozhodně ne ten bělovlasý. Takže kde jsou všichni ostatní a proč jsou oddělení?


Čtyřka se ptá: „Co se nám stalo?“. Evidentně mluví s Dvojkou. Naráží tím snad na události překvapivého finále? Když jsme naposledy viděli naši neohroženou posádku, tak je v bezvědomí odvlékali z Razy vojáci Galaktického úřadu. Je tohle snad jejich první probuzení?

Vidíme, že v místnosti jsou skutečně Dvojka, Trojka a Čtyřka. Ale co Jednička, Pětka, Šestka a Android?

NESKRYJEŠ SE. Kdo se neskryje? Asi posádka Razy. Před čím vším se mají skrývat? Před sebou samým nebo i něčím dalším?

Sakra, chlape. Otevřou se dveře a tam Šestka… v uniformě. Teď už nejsou pochyby, na čí stranu se přidal. Pravděpodobně.

To vypadá jako cely, vězňové a jejich jídelna. Všichni vězni reagují na nějaký bolestný podmět a všichni současně jdou k zemi. Strážného to evidentně neovlivňuje a nechává klidným.

PŘED MINULOSTÍ. Tak předtím neutečou. Tohle bude ústřední motiv seriálu? Nebo to odkazuje na něco konkrétního?

„Bez těch vzpomínek jste úplně jiní lidé,“ říká Pětka, jako by se snažila někoho o něčem přesvědčit.

Vidíme stázové komory a zřejmě obsazené. Ale kým? A kde? Chodba a komory vypadají jinak než ty na Raze.

Šest osob včetně Dvojky, Trojky, Čtyřky a ten bělovlasý chlápek. Není to snad Billy Idol? Všem šesti bylo odebráno oblečení a zjevně dostali podobné mundúry. Dva strážní v pozadí, velké dveře a nad nimi logo. H8?

To je naše Android. A proč se netváří moc pohodlně? To jí z hlavy trčí nějaké kovové zařízení?

Teda! To je naše Android, ale změnila vzhled. Nový účes, nové oblečení. A to drží zbraň? Koho se chystá zastřelit?

NAPOŘÁD… To je dlouhá doba.

Raza v letu. Ještě nikdy jsem ji neviděl tak rád. Trojka říká: „Blíží se válka.“ Kde? Mezi kým? A čeho se Trojka tak obává?

Jednoznačně jsme na palubě Razy. Pětka na něčem drží ruku. Android je opodál a vedle ní stojí zase někdo neznámý. A za Androidem… je taky někdo neznámý. Jsou to snad oznámené postavy Nyx a Devona?

„Šest“ začíná odpočet a dost jasně vidíme Šestku ve stázové komoře. Položená ruka asi patří Pětce z předchozího záběru. Co se to tam děje? Takový osud potká zrádce?

„Pět“ pokračuje odpočet a my vidíme Pětku ve ventilaci, jak s někým nebo NĚČÍM bojuje.

Ježkovy oči! Proč Čtyřka míří pistolí na zjevně zcela vyděšenou Pětku? Co se to tam sakra děje?

Odpočet hlásí „Čtyři“ a my vidíme Čtyřku, jak ve vězeňské kombinéze drží meč a připravuje se čelit záhadnému protivníkovi.

Odpočet dosáhl „Tři“ a my pozorujeme neklidného bouřliváka z Razy, zatímco mu v duhovce problikávají jakési zelené obrazce.

Dopracovali jsme se k „Dva“ a vidíme Dvojku, jak leží na zemi v nějaké uličce, zkrvavená, zmlácena a na někoho hledí.

Odpočet završuje „Jedna“ a objevuje se nám Jednička, jak se nad někým sklání a míří pistolí s tlumičem. A vystřelí. Ale skutečně je to Jednička? Nebo pravý Jace Corso?

První trailer na druhou řadu nám přinesl stejně tak záludných otázek jako celá první série. Dočkáme se konečně vysvětlení Šestkovy zrady? Vrátily se mu vzpomínky, nebo se k tomuto kroku rozhodl po předchozích událostech? Anebo je to jen promyšlený tah, jak ochránit celou posádku před blížícím se nebezpečím? Pětka z uvěznění pravděpodobně vyvázla, protože její jméno nevisí na žebříčku NEJHLEDANĚJŠÍ VE VESMÍRU. Ale i její minulost může být odhalena. Třeba není až takový andílek, jak vypadá. Čtyřku zase čeká boj o následnictví na trůnu. A běda tomu, kdo mu bude chtít stát v cestě. Minulost i budoucnost Trojky a Dvojky jsou jeden velký otazník. Kde se vůbec vzali a kam vlastně směřují? Pohnutky Jedničky alias Derricka Mosse jsou už známé, ale kam až ho jeho touha po pomstě zavede? Stejně tak zajímavý bude osud Android, která ve svém programování nalezla chybu. Stane se tak o něco víc lidštějším robotem, nebo této chyby někdo využije se zlými úmysly? Otázky, samé otázky. A to nám do začátku druhé série zbývá ještě celý měsíc…

A pokud byste si po této hloubkové analýze chtěli pustit trailer ještě jednou, tak tady je:

Thumbnail Play icon

Diskuze /5

brittany.black

Pravděpodobně se píše dohromady…asi překlep ;)

25.5.2016 | 18:59:24
ScaryX

Ha, to mi nějak uniklo. Díky :-)

webmaster
25.5.2016 | 19:07:33
sandokan555

Tak android tym ze na niekoho vystreli sa uz stal ovela ludskejsim ..myslim ze je to proti Assimovovym zakladnym zakonom robotiky.

#4 ScaryX
26.5.2016 | 9:15:14
ScaryX

#3 sandokan555: Už při jejím prvním probuzení, neměla problém zmlátit Čtyřku a i sexbotka Wendy si s nějakým neubližovaním nelámala hlavu… :-)

webmaster
26.5.2016 | 16:47:30
Lyra

krasne rozebranej trailer :)

27.5.2016 | 22:41:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

#TeamRaza

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Dark Matter a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

A podpořte i #TeamRaza

Komiks Dark Matter

Z papíru na obrazovku

Z papíru na obrazovku

Že seriál vznikl podle komiksové předlohy asi víte. Ale víte, nakolik se od ní také liší?

Nejoblíbenější postavy

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás