Dark Matter Skutečná identita: Čtyřka

Skutečná identita: Čtyřka

Skutečná identita: Čtyřka

Dalším pánem na holení je vesmírný samuraj alias Čtyřka čili Ryo Tetsudo. Na pohled klidný až nenápadný člen posádky skrývá nebezpečná tajemství a smrtící schopnosti.

11 0
14.8.2015

Ryo je mistrem meče, čehož jsme svědky od první epizody, kde mimo jiné zastaví Android (tehdy ještě s touhou pomlátit posádku) tím, že jí usekne ruce. Moc toho nenamluví, ale když už, tak se projeví jeho moudrost, důvtip i smysl pro humor. Je loajálním členem posádky a ve čtvrté epizodě se dozvíme, že je to syn a dědic zavražděného císaře Ishidy Tetsuda, ale také hlavní podezřelý z jeho vraždy.

(Císař byl zavražděn. Foto: Syfy)


To je vyvráceno v šesté epizodě, kdy se Pětka ponoří do „svých“ vzpomínek (v nichž jsou skryté vzpomínky celé posádky) a vyjde najevo, že skutečným vrahem je císařovna, která všechno na Rya jenom nastražila ve snaze dosadit na trůn svého vlastního syna, Ryova nevlastního bratra Hira.

(Ryo zabíjí svého bývalého mistra. Foto: Syfy)

V zatím poslední, deváté epizodě, Ryo opouští loď a vydává se na vzdálenou planetu v domnění, že se zde setká s Hirem. Tam na něj ale čeká jeho bývalý mistr Akita s rozkazy ho zajmout a přivézt zpět na císařský dvůr. Ryo přemůže Akitovy spolubojovníky, na starého mistra však nestačí, a tak se stane jeho zajatcem. Při cestě na loď je přepadne skupina místních psanců, Ryo se svým mistrem je pozabíjí, ale Akita je postřelen. Když mu Ryo ošetřuje rány, rozpovídá se o konspiraci proti němu a Akita mu na oplátku sdělí, že je jeho dlužníkem, když mu zachránil život při neúspěšném útoku na nepřítele tím, že na sebe vzal vinu za selhání, na což si samozřejmě Ryo nevzpomíná. Záhy je najde další skupina císařských bojovníků, ale taky posádka Razy. Strhne se přestřelka, z níž vyjde vítězně naše skupina žoldáků. V závěru Ryo (pro někoho možná nečekaně) ještě zabije svého bývalého mistra a zahájí tak svou cestu za pomstou.

(Nejhledanější princ v galaxii. Foto: Syfy)

Jaký máte z Rya neboli Čtyřky pocit? Okouzlil vás svým mistrným uměním s mečem a ledovým klidem? Nezapomeňte jeho postavu ohodnotit.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Dark Matter a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Komiks Dark Matter

Z papíru na obrazovku

Z papíru na obrazovku

Že seriál vznikl podle komiksové předlohy asi víte. Ale víte, nakolik se od ní také liší?

Reklama

Pilotní recenze

Temná hmota vs. Nájemňáci

Temná hmota vs. Nájemňáci

Stanice Syfy si pro letošní letní sezónu připravila dva nové vesmírné přírůstky, jen každý z trochu jiných vajec. Jak dopadl start Dark Matter a Killjoys?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Proč se těšit na Dark Matter?

Proč se těšit na Dark Matter?

Tady máte hned pět důvodu. Ale je toho mnohem víc, na co se těšit při startu tohoto nového space opera seriálu.

#TeamRaza

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás