Dark Universe Které snímky s klasickými monstry uvidíme v příštích letech v kinech?

Které snímky s klasickými monstry uvidíme v příštích letech v kinech?

Které snímky s klasickými monstry uvidíme v příštích letech v kinech?

Studia Universal Pictured a Blumhouse Productions mají aktuálně v přípravě několik dalších monster snímků, na kterých se budou podílet významní tvůrci. Pojďme si je shrnout v následujícím článku.

3 1
9.3.2020

Whannellův film The Invisible Man slaví obrovské úspěchy a mluví se o něm jako o nejlepší adaptaci Wellsova díla. Rozhodně jej ale nemůžeme považovat za další začátek rozvětveného univerza, ba naopak. Strategie Universalu se po spojení sil s Blumhouse i v rámci klasického hororu změnila a v budoucnu uvidíme spíše antologické příběhy zaměřující se na slavné postavy z románů nejlepších hororových tvůrců. Které snímky jsou aktuálně plánovány?

Renfield

Dexter Fletcher se po herecké kariéře vrhl i na režírování a zaujal parádní životopisnou komedií Eddie the Eagle či hudební freskou Rocketman. Rovněž se podílel na dotočení Bohemian Rhapsody a coby režisér dostal na starost i filmy Sherlock Holmes 3 a The Saint. Nedávno se rovněž upsal novému projektu Universalu a Blumhouse, jenž dostal jednoduchý název Renfield. Snímek se, jak je již z názvu patrné, zaměří na osobnost Renfielda, Drákulou ovládaného pacienta z ústavu Johna Sewarda. Ten patří mezi důležité figury ve Stokerově románu i ve filmových zpracováních a pomáhá svému upířímu vládci proniknout do civilizované Evropy. Ve filmech si jej v minulosti střihli například herci Dwight Frye (Dracula), Klaus Kinski (Count Dracula), či Tom Waits (Bram Stoker's Dracula). Renfield se rovněž ukázal v seriálech Dracula (Nonso Anozie), Penny Dreadful (Samuel Barnett) a Dracula (Mark Gatiss). Jméno hlavního představitele zatím nebylo oznámeno, stejně tak ani datum premiéry.


Renfielda si naposledy zahrál Mark Gatiss. Foto: BBC, Netflix

The Invisible Woman

Podobně jako Dexter Fletcher, i Elizabeth Banks je převážně herečkou. I ona ale v poslední době přičichla i k režii, ovšem její režisérské počiny (Pitch Perfect 2, Charlie's Angels) moc nenadchly. I tak ale v budoucnu nachystá superhrdinský seriál DC Superhero High pro novou streamovací službu HBO Max a pro Universal Pictures zase remake klasického hororu z roku 1940 Invisible Woman. Ve starém snímku jsme viděli poněkud komediálnější příběh, proto i od remaku můžeme čekat poněkud odlehčenější podívanou. Elizabeth Banks snímek natočí, napíše si k němu scénář a sehraje hlavní roli. Podobně jako u Renfielda zatím není známý datum premiéry.

Snímek The Invisible Woman patří mezi universalovskou klasiku. Foto: Universal Pictures

Dark Army

Paul Feig patří mezi nejkontroverznější režiséry současnosti a to hlavně kvůli svým, často feministickým, výrokům. Roku 2016 natočil reboot Ghostbusters, který propadl, nedávno pak představil mysteriózní thriller A Simple Favor a romantickou komedii Last Christmas. Ani s jedním z těchto filmů neudělal Feig díru do světa, přesto nedávno podepsal smlouvu s Universalem a pracuje na snímku s názvem Dark Army. Ten by měl být jakousi týmovkou monster a ukázat by se v něm měli Frankensteinovo monstrum, Drákula, či Mumie. Tato synopse snímku až moc zavání starým pompézním konceptem Dark Universe, je tedy otázkou, zda se ho nakonec v této podobě dočkáme v kinech, nebo bude úplně zrušen.

V Dark Army bychom se měli dočkat nejslavnějších monster. Foto: Universal Pictures

Bride of Frankenstein

Během oznámení projektu filmového vesmíru Dark Universe byl angažován i režisér Bill Condon (The Beauty and the Beast), jenž měl natočit novou inkarnaci slavného snímku Bride of Frankenstain. Do hlavní roli Frankensteinova monstra byl obsazen Javier Bardem (Skyfall), okolo role Nevěsty pak kroužila Angelina Jolie. Z projektu po krachu The Mummy, nedávno se ale na popud producentky Amy Pascal, jež se k Universalu přesunula ze Sony, znovu rozjely přípravy. Zda se k režijnímu kormidlu opět vrátí Condon je nejisté, scénář už ale chystá David Koepp (Indiana Jones and the Kingdom of Crystal Skull). Angelina nedávno prohlásila, že by si Frankensteinovu nevěstu stále chtěla zahrát, zůstává tedy otázkou, zda dostane oficiální nabídku.

Zahraje si Nevěstu nakonec Angelina Jolie? Foto: Universal Pictures

Monster film Jamese Wana

Režisér, scenárista a producent James Wan se nedávno upsal Universalu a Blumhouse a dohlédne na nový projekt, jenž prozatím nedostal oficiální jméno. Původně to vypadalo, že snímek i natočí, nakonec ale zůstane pouze v pozici hlavního producenta a pomocného scenáristy, který společně s Robbiem Thompsonem (Supernatural) nachystá scénář vycházející z Frankensteinova příběhu a převede jej do trochu jiné podoby. Podle všeho uvidíme vytvoření monstra, jež nakonec svému stvořiteli prchne. Práce na snímku už začaly, premiéry bychom se mohli dočkat v příštím roce.

Wanovou inspirací má být snímek Disturbia. Foto: Paramount Pictures

Co ještě plánují Blum a Whannell?

Režisér aktuální pecky The Invisible Man Leigh Whannell se nedávno zmínil, že by rád natočil novou verzi Drákuly, ve které by slavného upíra předvedl jako manipulativní monstrum. Jason Blum, producent a hlavní šéf Blumhouse Productions, zase stojí o nové zpracování Frankensteinových osudů. Až čas ukáže, jakým směrem se bude další tvorba Universalu a Blumhouse ubírat.

Na který z chystaných projektů se těšíte nejvíce?

Diskuze /3

PecaCZE

Tomu Dark Universe nerozumim. Zruší ho, ale dál plánují točit filmy akorát to nemá být už universe, ale samostatný filmy. Stejně tak nechápu proč tu pořád čtu jaký je Invisible Man úspěch, vím že se nemá soudit podle traileru, ale vypadá to jako nefalšovaný Bčkový horor jako pomalu každý horor co se dnes natočí, to jsem teda zvědavej jaký to je až se na to podívám. ( třeba Doctor Sleep mě trailer nezaujal a nakonec to dopadlo výborně ) Včera jsem zrovna „mrknul opět“ na Mumii a kromě obsazení Toma Cruise tam nefungovali ještě další věci, bohužel.

#2 -Skinner- #3 CZEMarkus
9.3.2020 | 17:24:50
-Skinner-

#1 PecaCZE: Je to obrovský úspech pretože pri rozpočte 7 miliónov zarobil v kinách už cez 100 miliónov. Zistili, že to prepojenými blockbustermi nepôjde tak sa rozhodli pre nizkorozpočtové filmy ktoré v kinách dokážu zarobiť.

9.3.2020 | 19:17:11
CZEMarkus

#1 PecaCZE: Ohledně té Mumie s Cruisem byl problém, že on začal moc mluvit do filmu jak by měl vypadat. Takže nakonec aby ten film dělal režisér, tak ho dělal Cruise a ještě do toho hrál a bohužel se to na tom filmu projevilo no. Ale jsou to jenom kecy a drby, takže tomu člověk nemůže 100% věřit :)

9.3.2020 | 19:44:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Reklama

Hlídejte si nás