Dark Universe James Wan a Julius Avery nachystají reboot Van Helsinga

James Wan a Julius Avery nachystají reboot Van Helsinga

James Wan a Julius Avery nachystají reboot Van Helsinga

Největší hororový mistr současnosti se po dokončení svého nenápadného projektu Malignant pro Warner Bros. spojí s Universalem a nachystá pro něj rovnou dva snímky. Kromě nové podoby Frankensteina nás Wan vezme i do Transylvánie, a to za pomoci režiséra filmu Overlord.

3 3
6.12.2020

V roce 2004 natočil Stephen Sommers, autor série The Mummy, snímek Van Helsing, ve kterém pojal postavu slavného lovce upírů a Drákulovu nemesis v poněkud akčnějším duchu a do hlavní role obsadil Hugha Jackmana. Snímek, jenž se točil i na tuzemském hradu Pernštejn, představil Van Helsinga v boji proti Drákulovi za asistence několika dalších slavných universalovských monster, včetně toho Frankensteinova. Sommersův snímek sice představuje ikonického hrdinu v modernějším hávu, ve své době se ale moc uznání nedočkal a od plánovaného sdíleného univerza universalovských monster se od té doby několikrát upustilo. Nyní, po premiéře The Invisible Man a spolupráci s Blumhouse Productions, to ale s monster filmy vypadá dobře a jedním z dalších projektů bude i nový Van Helsing.

Vedle Jackmana se ve filmu Van Helsing objevila Kate Beckinsale. Foto: Universal Pictures


Coby producent nachystá nový reboot samotný James Wan. Jeden z největších mistrů současného hororu a taktéž autor tří kultovních sérií Saw, Insidious a The Conjuring, naposledy uspěl s komiksovým Aquamanem a nedávno dokončil horor Malignant, který bude mít premiéru v kině a na HBO Max v příštím roce. Wan už pro Universal Pictures chystá jakýsi tajemný projekt, jenž je popisován coby moderní variace na Frankensteinův příběh, Van Helsing je tak již jeho druhým plánovaným monster projektem.

Wan pracuje na více projektech, chystá i komiksovku The Trench. Foto: Warner Bros.

Wana coby režisér doplní Julius Avery, jenž už před dvanácti lety uspěl na Sundance se svým debutem, krátkometrážním dramatem Jerrycan. Přes krimi drama Son of a Gun se Avery předloni dostal k hororu a natočil velice záživný gore snímek Overlord, ve kterém parta spojeneckých vojáků v Normandii narazí na nacistické zombie. Nedávno pak režisér dokončil tvorbu komiksového akčňáku Samaritan, kde v hlavní roli uvidíme Slye Stalloneho. Wan si Averyho vybral sám a podle všeho společně s ním připraví i scénář. Kdy se dalšího Van Helsinga dočkáme a kdo si jej zahraje, prozatím zmíněno nebylo, můžeme tedy jen doufat, že následník Herberta Loma nebo již zmíněného Jackmana neudělá slavné postavě ostudu.

Avery se nejvíce proslavil snímkem Overlord. Foto: Paramount Pictures

Jak se vám líbí tvůrci nového Van Helsinga?

Diskuze /1

PecaCZE

Van Helsing ještě na tu dobu, za mně dobrej film. Morávková zazářila !

6.12.2020 | 23:35:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Reklama

Hlídejte si nás