Dark Universe
75/100 - 8×

Dark Universe

Po krachu původního projektu Dark Universe, z nějž do kin dorazil pouze snímek The Mummy, se studia Universal Pictures a Blumhouse Productions rozhodila pro novou strategii a klasické hororové příběhy nám představí coby nízkorozpočťáky. Prvním z nich je nový The Invisible Man s Elisabeth Moss v hlavní roli.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Hororový
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)

Snímek The Last Voyage of Demeter mění datum premiéry

Snímek The Last Voyage of Demeter mění datum premiéry

Režisér André Øvredal loni po letech dokončil prokletý projekt The Last Voyage of Demeter a v lednu jej chtěl představit divákům. Bohužel, studio Universal je jiného názoru. Poslední plavby lodě převážejícího samotného hraběte Drákulu se dočkáme až příští rok v létě.

0 2
24.5.2022

Studio Blumhouse Productions poměrně nedávno zařízlo drákulovský projekt o Mině Harker, který chystalo ve spolupráci s Miramaxem. Stále ale plánuje novou verzi Drákuly od režisérky Chloé Zhao, na kterém spolupracuje s Universalem. A právě jedno z nejmocnějších hollywoodských studií nedávno tiše dokončilo tvorbu dalšího filmu točícího se okolo slavného upíra. The Last Voyage of Demeter se natáčel z větší části na Maltě a obsáhne, jak už název napovídá, poslední plavbu lodě, na které se Drákula dostal do Británie.

Film, jenž vychází z kapitoly The Captain’s Log, natočil režisér André Øvredal, který stojí za antologií Scary Stories to Tell in the Dark i jejím chystaným pokračováním. Film, který byl v tzv. vývojovém pekle od roku 2022 měl mít původně hvězdné obsazení, jeden čas v něm dokonce figurovali třeba Ben Kingsley, Viggo Mortensen nebo Noomi Rapace. Nakonec se dočkáme méně známých herců. Drákulu si zahraje španělský herec Javier Botet (It), kapitána Demeter ztvární Liam Cunningham (Game of Thrones) a jeho prvního důstojníka David Dastmalchian (The Suicide Squad). Důležitou roli doktora, který se přidal k plavbě na poslední chvíli, sehraje Corey Hawkins (Kong: Skull Island). Dále se ve filmu objeví ještě Jon Jon Briones (Ratched), Stefan Kapicic (Deadpool) či Nikolai Nikolaeff (Six).

Jak bude vypadat poslední plavba ve své další adaptaci? Foto: Universal Pictures

Film měl původně v kinech debutovat 27. ledna 2023, studio Universal jej ale nakonec posunulo až na 11. srpna téhož roku. Důvod odkladu studio neoznámilo, je ale možné, že nechce posílat do kin dva horory v krátkém sledu. 14. dubna 2023 se totiž můžeme těšit na snímek Renfield, ve kterém se objeví Nicolas Cage a Nicholas Hoult.

Vyrazíte do kina na další drákulovský film?

Diskuze /1

Oveckoun

Moje oblíbená kapitola v mojí nejmilovanější knize. Drákula se tam vůbec nemusí ukazovat. Důležitá role doktora, co se přidá na poslední chvíli… Co? Sakra, můžete to udělat jako klaustrofobický horor říznutý s The Thing. Pokud tam cpou nějakého doktora, bude to jen na výplň času a začínám se bát o výsledek.

24.5.2022 | 20:13:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama