Dark Universe Universal znovu pracuje na remaku Bride of Frankenstein

Universal znovu pracuje na remaku Bride of Frankenstein

Universal znovu pracuje na remaku Bride of Frankenstein

Po třech letech od poslední zmínky se studio Universal Pictures s přispěním Blumhouse Productions opět noří do příprav remaku kultovního hororu Bride of Frankenstein. K projektu se aktuálně přidala producentka Amy Pascal, jež začíná shromažďovat tým.

3 2
13.2.2020

V roce 1935 natočil James Whale pravděpodobně nejlepší snímek celé původní universalovské série monster snímků, přímý sequel původního Frankensteina jménem Bride of Frankenstein. V něm představil samotnou Mary Shelley s lordem Byronem, kterak se sází o napsání románu, i pokračování původního filmu, které se opíralo hlavně o tvrzení, že i Monstrum potřebuje ženu. Hlavní role si zopakovali Boris Karloff jako Výtvor a Colin Clive jako profesor Frankenstein, coby Mary a Nevěsta je doplnila herečka Elsa Lanchester.

Elsa Lanchester si Nevěstu zahrála v roce 1935. Foto: Universal Pictures


Zatímco Frankensteinovo monstrum se na plátna i televizní obrazovky podívalo ještě několikrát, jeho Nevěsta od roku 1935 účinkovala pouze ve snímku The Bride z roku 1985, který je ale spíše brán jako určitá parodie na dílo Mary Shelley. Připomeňme jen, že si ji zde zahrála Jennifer Beals (Swamp Thing, Flashdance), jejího druha Clancy Brown (Thor: Ragnarok) a barona Frankensteina pak Sting (Dune).

V roce 2017 oznámilo studio Universal Pictures vznik nového filmového vesmíru Dark Universe a souběžně s tím jsme poznali představitele hlavních rolí. V jediném uvedeném snímku The Mummy si hlavní úlohy střihli Tom Cruise (Nick Morton) a Russell Crowe (Henry Jekyll), dále byli obsazeni i Johnny Depp (Neviditelný muž), Javier Bardem (Frankensteinovo monstrum) a hlavně Angelina Jolie (Frankensteinova nevěsta). Ještě před uvedením filmu The Mummy pak Universal potvrdil produkci novinky Bride of Frankenstein, kterou měl natočit Bill Condon, úspěšný režisér nové verze The Beauty and the Beast. Condonův projekt však nakonec skončil fiaskem a z Dark Universe brzy utekl Javier Bardem a nakonec i sám Condon. Angelina Jolie se k ničemu kolem své další role nevyjádřila.

Loni však Jason Blum a jeho společnost Blumhouse Productions, jež mají s Universalem podepsanou smlouvu o spolupráci, potvrdili, že Dark Universe obnoví. Letos se díky tomu dočkáme snímku The Invisible Man od Leigha Whannella, v němž Deppa v ústřední roli nahradí Oliver Jackson-Cohen a jeho ženu, kterou se snaží zabít, ztvární Elisabeth Moss. Nyní pak studio Universal a společnost Blumhouse oznámily, že Bride of Frankenstein nově přebírá producentka Amy Pascal, jež nedávno s Universalem podepsala exkluzivní dohodu a opustila tak konkurenční Sony, kde dříve produkovala hity jako Spider-Man: Homecoming či Venom.

Nový Invisible Man do kin dorazí 5. března. Foto: Universal Pictures/Blumhouse Productions

Zda si Nevěstu nakonec opravdu zahraje Angelina Jolie, je prozatím nejisté, populární Angie ale údajně o roli moc stojí, tudíž bychom se jí mohli dočkat. Amy Pascal už každopádně oslovila scenáristu Davida Koeppa, aby sepsal nový příběh, Koepp však pravděpodobně nejdříve dokončí scénář k filmu Indiana Jones 5 a až poté se pustí do práce. Zatím nevíme, kdo film natočí, loni každopádně o režijní post vyjádřil zájem John Krasinski, který s hororovým snímkem A Quiet Place předloni zaujal fanoušky i kritiky natolik, že letos uvede do kin sequel. Vrhne se i do zpracování románu od Mary Shelley?

Ztvární Angie nakonec Frankensteinovu nevěstu?

Diskuze /1

Beranir

ehhh neměly bysme nejdřív viděl Frankesteina? vím, že jeho příběh zná kde kdo, ale upřímně začínat jeho nevěstou je jako mít Winter Soldiera bez Kapitána Ameriky, jeden tak nějak nefunguje bez toho druhýho, protože celej jeho příběh závisí na druhé postavě. Taky Johny by měl dostat roli neviditelného muže zpět potom co se ted provalilo.

13.2.2020 | 23:30:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Reklama

Hlídejte si nás