Dark Ohlédnutí za epizodou Lies: Kdo unesl Erika Obendorfa?

Ohlédnutí za epizodou Lies: Kdo unesl Erika Obendorfa?

Ohlédnutí za epizodou Lies: Kdo unesl Erika Obendorfa?

Urlich se rozhodne vzít věci do vlastních rukou a pokusí se najít pravého vraha, který unesl Erika Obendorfa, zanechal v lese mrtvé tělo neznámého chlapce a který by mohl mít na svědomí zmizení Mikkela. Připomeňte si s námi druhou epizodu první série před startem druhé kapitoly.

6 0
31.5.2019

Neznámý muž poprvé na scéně

Windenské lesy pročesávají policisté společně s dobrovolníky v naději nalezení dvou chlapců, šestnáctiletého Erika Obendorfa a dvanáctiletého Mikkela Nielsena, kteří se buď ztratili, nebo je někdo unesl. Opodál stojí a jenom přihlíží neznámý muž s kapucí na hlavě, který vyšel z windenské jeskyně, v jejíž blízkosti se v noci ztratil Mikkel. Muž si přezdívá Cizinec a jeho první zastávkou ve městě je hotel, který vede Regina Tiedemannová, jež má z jeho návštěvy špatný pocit, přesto mu vyhoví a ubytuje ho v jednom z volných pokojů. Cizinec si svůj pokoj předělá na jakousi provizorní laboratoř, kde má sesbírané články a obrázky týkající se biblických příběhů, astronomických úkazů a vědeckých pokusů. V posledním záběru otevírá dřevěnou skříňku, ve které je zvláštní mechanické zařízení.

Jonas průzkumníkem

Jonas se snaží překousnout stíny minulosti, které mu nedají spát. Aby se zbavil nočních můr a snů o svém otci, který se oběsil a jehož přízrak ho příležitostně navštěvuje, a překonal strach, vydá se na půdu, kde si jeho otec vzal život. Do oka mu padne záhadná škvíra v prknech, ve kterých objeví mapu, která mapuje podzemní systém windenských jeskyní. Mapa však není úplná a pár kousků chybí. Z jakého důvodu Michael tuto mapu skrýval před světem?


Ohledání nalezeného těla

UlrichCharlotte ráno objevili tělo neznámého chlapce, které se jim nepodařilo identifikovat, neboť okolo očí má zvláštní popáleniny. Z ostatků je zřejmé, že se nejedná o Erika či Mikkela. Komu tedy tělo patří? Tělo bylo odvezeno k bližšímu ohledání na patologii, kde se ukázalo, že chlapec zemřel před 16 hodinami, nikdo jej sexuálně nezneužil a na jeho těle nebyly nalezeny stopy cizího DNA. Pitva dále prokázala, že kromě popálenin měl zničené sluchové kanálky a popraskané bubínky. Policie hodlá nález těla chlapce zamlčet, aby ve městě nepropukla panika.

Jeskyně ukrývá záhadné dveře

Ulrich se svými kolegy z policejního oddělení prozkoumávají jeskyni, poblíž které byl naposledy spatřen jeho syn. V podzemním jeskynním komplexu objeví mohutné železné dveře, na kterých je nakreslený černý trojlístek na žlutém podkladě, výstražný symbol varující před ionizujícím zářením. Podezření padá na tamější elektrárnu, která by mohla být vlastníkem tajného místa a která by mohla mít prsty ve zmizení dětí. Ulrich se proto snaží přesvědčit Charlotte, aby zařídila příkaz k prohlídce jaderné elektrárny, jelikož se oběma pohřešovaným mohlo povést projít skrz dveře. Ulrichovo zbrklé jednání ho dostane do prekérní situace, když se nepohodne s Aleksanderem, současným ředitelem elektrárny, který mu za žádnou cenu nevyhoví a nepustí ho na pozemek elektrárny.

Ulrich se dostává do slepé uličky, a proto se vrací zpátky na stanici, aby si prošel všechny nalezené důkazy. Jeho pozornost se upne na minci z roku 1986 a na stopy po pneumatikách nalezené v lese poblíž místa, kde bylo objeveno tělo chlapce. Ulrich si také proklepne Erikovy rodiče a zjistí, že Erikův otec pracuje jako řidič a má přístup na pozemek elektrárny. Hra na kočku a myš může začít. Ulrich se v noci vydává prohledat pozemek rodiny Obendorfových. Obendorfovi bydlí v karavanu, poblíž kterého mají sklad se všemožným harampádím. Ulrichovo podezření se utvrzuje, když ve skladu nalezne sklenici s mincemi, které se shodují s mincí nalezenou na místě činu. Uprostřed skladu narazí na matraci, pod kterou je schovaný poklop, jenž skrývá neznámý objekt zabalený v igelitu, přivázaný k řetězu. V igelitu není zabalená žádná část těla, ale nachází se v něm balení drog, které po městě prodávali Erik s otcem, aby si přilepšili na živobytí.

Mikkel je naživu, ale kde?

Na konci epizody z jeskyně vyjde otřesený Mikkel, který se vrací domů. Cestou narazí na prapodivná místa, zvláštní auta a před jeho domem je zaparkovaný moped, který doma jakživ neviděl. Dokonce má problém si svými klíči otevřít dveře od domu. Z dveří vystoupí mladý chlapec, který slyšel lomcování se zámkem, a ten se mu představí jako Ulrich. Mikkel si v novinách pohozených u dveří přečte, že před půlrokem zasáhlo svět černobylské neštěstí, ale o to víc je zajímavější fakt, že článek byl publikován 5. listopadu 1986. Kam se poděl Mikkel?

Vedlejší dějové linky

Všichni jsou zdrceni z Mikkelova zmizení. Nejvíce je to cítit na rodině Nielsenových, zejména na Magnusovi, který má výčitky svědomí, protože svého mladšího bratra nedokázal ochránit. Otec Ulricha, Tronte Nielsen, by mohl být zapleten do zmizení dvou chlapů a nálezu těla. Jeho žena pojme podezření, když si všimne, že po nocích se její muž vytrácí z bytu a nedávno se pokusil vyprat zakrvácený svetr. Bartosz prozkoumává balíček drog, který si odnesl z noční výpravy, při které se ztratil Mikkel. V balíčku nalezne předplacený telefon, jenž je zaheslovaný a kterým pravděpodobně Erik komunikoval se svým dealerem. Aférka mezi Ulrichem a Hannah stále pokračuje. Když Charlotte odchází z policejního okrsku z noční služby, cestu k autu jí zablokuje houf mrtvých ptáků, kteří spadli z nebe. Co nebo kdo má na svědomí tento masový úhyn?

Použitá hudba:

Foto: Netflix

<<PŘEDCHOZÍ REKAPITULACE | NÁSLEDUJÍCÍ REKAPITULACE>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Překlad druhé série

Epizoda S02E08: Endings and Beginnings

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Annie2809, @Parzival a @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O druhé řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Dark

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky z Windenu

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

V rámci světové premiéry druhé série seriálu Dark si německá dopravní společnost BVG připravila pro všechny cestující využívající berlínské metro speciální jízdenku, pomocí které mohou cestovat časem. Kde si můžete jízdenku zakoupit a jak ji využívat, vám shrneme v našem článku.

Reklama

Recenze první série

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Německá novinka nám dokázala, že i v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Jak seriál zapůsobil na naši redakci, se dočtete v naší recenzi.

Narozeniny