Hannah Kahnwald (2019/2020)

Hannah Kahnwald (2019/2020)

Michaelova manželka a Jonasova matka, která se snaží uživit sebe a svého syna jako masérka. S každým, kdo jí do cesty hodí klacek pod nohy, sehraje nečestnou hru, do níž se jí daří zatáhnout širší okruh lidí, kteří takřka pokaždé stojí na její straně. Jedná pouze ve svůj vlastní prospěch, a když si něco umane, nic ani nikdo ji nezastaví.

Sezóny 3
2017 - 2020

Události jsou sepsány chronologicky z pohledu dané postavy. Horizontálními čarami jsou odděleny proto, aby byl zvýrazněn přestup do jiného období (například o 33 let do minulosti nebo budoucnosti), protože postava cestuje časem. V profilu postavy jsou zahrnuty důležité události ze všech tří sérií. Pokud chcete přejít rovnou k ohodnocení postavy, klikněte zde.

Informace

Celé jméno: Hannah Kahnwald
Alias: Katharina Nielsen
Původní výskyt: 2019/2020, Jonasův svět
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Pracovní náplň: fyzioterapeutka
Představitelky: Maja Schöne (Hannah 2019/2020), Ella Lee (Hannah 1986/1987)
Status: zesnulá (uškrcená Adamem), živá v originálním světě


Rodinná příslušnost (zjednodušeně)

Prarodiče: neznámí
Rodiče: Sebastian Krüger (otec), matka neznámá
Partneři: Michael Kahnwald (manžel), Ulrich Nielsen (ex-partner), Egon Tiedemann (ex-partner)
Děti: Jonas Kahnwald (syn Michaela), Silja Kahnwald (dcera Egona)
Tchyně: Ines Kahnwald

Mládí (1986/1987)

Dospívání

Určité události navedly Hannu na cestu domácí fyzioterapie. Jejím stálým klientem je Alexander Tiedemann, ředitel tamní windenské elektrárny. Za Michaela, s nímž se seznámila v dětství, se nakonec provdala, nastěhovala se k němu do rodinného domu Kahnwaldových a páru se později narodil Jonas. Hannah zůstává v kontaktu i s Michaelovou adoptivní matkou Ines, s Jonasovou babičkou. Její touha po Ulrichovi nadále přetrvává.

Rok 2019

Aféra (20. červen)

20. června se Jonas rozhodl trávit dopoledne u jezera. Hannah mu proto během snídaně připomíná, že večer jsou coby celá rodina pozvaní na oslavu k Nielsenovým, kteří slaví 25. výročí. Hannah se zeptá Michaela, jestli vážně nechce jít také za sousedy, ale Michael na její otázku ani neodpoví. Kvůli tomu začíná mít starost o jeho zdraví a psychický stav, protože její manžel pomalu odmítá odejít z domu, nepřevléká se, chodí ve starém roztrhaném oblečení a během dne je zavřený na půdě, kterou má přestavěnou na výtvarnou dílnu. Než Jonas odejde za přáteli, Michael dostane panický záchvat. Hanna ho obejme a podaří se jí ho uklidnit.

O pár hodin později na zvonek zazvoní Ulrich s Katharinou a s malým Mikkelem, kteří si kvůli velkému počtu hostů přijeli vypůjčit skleničky. Jakmile Mikkel vystoupí z auta, protože si potřebuje odskočit, Hannu přepadne pocit déjà vu, který ji zneklidní – Mikkel jí totiž připomíná jejího manžela.

Večer společně s Jonasem odchází na oslavu. Jonas se s Marthou nenápadně vytrácí a Hannah se dává do řeči s dalšími hosty. Od Charlotte se například dozvídá, že její manžel Peter náhle onemocněl a podobně jako Michael nemohl dorazit. Když zpozoruje Katharinu a Ulricha na parketu, přepadne ji žárlivost. City, které v mládí chovala k Ulrichovi, ji nepustily. Naštvaná odchází na zahradu, aby si mohla v klidu zapálit. Jelikož Katharina šla uspat nemocného Mikkela, Ulrich se rozhodne jít Hannu v tento velký den trochu rozveselit. Na Winden se žene velká bouře a Hannah s Ulrichem si z toho začnou utahovat stejně jako před 33 lety – pokud tato bouře má znamenat apokalypsu, mohla být aspoň trochu víc oslnivější. Jeden druhého se potom ptá, co by si přáli, kdyby tohle měl být konec světa. Oba myslí na to samé, na svět bez Windenu. Brzy začnou padat první kapky. Schovají se před deštěm pod stříšku, kde se vášnivě políbí, což se jim později vymstí.

Sebevražda (21. červen)

O den později, 21. června, se Michaelům psychický stav zhorší. Zamčený na půdě uzavírá obálku s dopisem na rozloučenou. Samotný dopis je prazvláštní a skrývá několik tajemství, neboť si jej nikdo nemůže přečíst před 4. listopadem, 22. hodinou a 13. minutou. Michael se poté postaví na židli, nad kterou visí oprátka, a bez delšího váhání si vezme život. Jonas po nervovém zhroucení odjíždí na léčení a Hannah nachází utěšení v pokračující aféře s Ulrichem. Mimoto se rozhádá s Ines a přetrhá s ní veškeré vazby, protože ji viní z jeho smrti. Její způsob výchovy Michaelovi rozhodil psychiku.

Mikkel se ztratil (4. listopad)

O pár měsíců později se Jonas vrací do města z dvouměsíčního léčení, jež mu mělo pomoci pochopit otcův čin. Hannah stále potají udržuje vztah s Ulrichem, který ji každé ráno navštěvuje. Odpoledne je ve škole svoláno speciální shromáždění, na němž se probírají nové aspekty a metody vyšetřování zmizení mladého studenta Erika Obendorfa. Schůze se má zúčastnit i Hannah, ta se však chce vyhnout setkání s Katharinou, která na celé shromáždění dohlíží. Katharina má jisté podezření, že něco není v pořádku, když na Ulrichově mikině, kterou si brává na ranní běhání, najde dlouhý hnědý vlas. Hannah se pak ze schůze vytratí za Ulrichem, ale chvilku s jejím vysněným princem jí překazí telefonát od Jonase. Syn Ulricha se ztratil.

Rozchod (7. listopad)

Ulrich prožívá těžké chvíle, a Hannah se mu proto snaží být oporou. Aniž by to tušila, budoucnost na vážný vztah s jejím milovaným je po Mikkelově zmizení minulostí. S jídlem na podporu vyráží za truchlícími Nielsenovými. To, co na povrchu vypadá jako dobrosrdečnost, je v jádře pouhá zástěrka, aby se Hanna mohla vidět s Ulrichem, který jí přestal zvedat telefonáty. Hanna pak Ulricha požádá, jestli by ji cestou na policejní stanici nesvezl domů, protože přijela na kole a venku se hrozivě rozpršelo. Než Ulrich stačí zareagovat, odpoví za něj Katharina, že ji Ulrich velmi rád sveze. Katharina následně obejme Hannu, nikoliv jako projev vděku, ale aby si potvrdila svoje podezření. Ulrich pak v autě nařídí Hanně, aby mu už nikdy nevolala a neukazovala se před ním ani před jeho rodinou. Jejich vztah pro něj nic neznamenal. Je konec. Zrazená a zlomená mu slíbí, že bude pykat za to, co jí provedl.

Prozrazení (8. listopad)

Hannah povypráví Jonasovi příběh o tom, jak se poznala s jeho otcem. Později toho dne přijímá hovor od neznámého čísla a myslí si, že se jí Ulrich snaží dovolat. Ve skutečnosti je na druhé straně sluchátka Katharina, která ze zvědavosti zavolala na číslo, na které její manžel podle výpisu hovorů volá poslední dobou velmi často. Hanna se tak prozradí a Katharina zjišťuje, že ji Ulrich podvádí s Hannou.

Když Hannah sedí v kuchyni, Ulrich jí jako divoká voda vtrhne do domu. Díky Regině totiž zjistit, kdo ho v mládí falešně obvinil ze znásilnění. Hannu chytne pod krkem, ale naštěstí se uklidní a ublíží jí pouze verbálně.

Vydírání (11. listopad)

O pár dní později Hanna plánuje, jak se pomstít Ulrichovi. Napadne ji, že velký vliv na město má její stálý zákazník Aleksander, na něhož je schopna vytáhnout veškerou špínu. Před 33 lety odhalila jeho tajemství a krabičku s pasem a zbraní si k sobě uschovala. Aleksandera na další schůzce začne vydírat. O peníze jí nejde, chce po něm, aby jakkoliv zničil Ulricha.

Osamocená (12. listopad)

Její vysněná láska beze stopy zmizela. Její syn odešel a už se nikdy nevrátil domů. V kalendáři si křížkuje, jak jsou oba dlouho nezvěstní. Připadá si kvůli tomu prokletá. Myslí si, že jí vždycky bylo souzeno zůstat sama. V průběhu následujících dní pečlivě monitoruje veškeré novinky týkající se nedávných záhadných zmizení lidí ve Windenu. Windenská policie selhala, a proto je vyhlášeno nové vyšetřování, které vede inspektor W. Clausen. Jelikož si myslí, že se Ulrich nikdy nenajde, je zbytečné, aby dále vydírala ředitele elektrárny. Nechává se proto vyplácet výměnou za mlčenlivost.

o sedm měsíců později
Rok 2020

Jonas se vrátil (21. červen)

O sedm měsíců později se stále nic nezměnilo. Všichni z jejího života odešli, opustili ji. Hannah ztrácí naději a rozhodne se ukončit svůj život. Z krabičky vytáhne zbraň, která patřila Aleksanderovi, hlaveň si přitiskne k hlavě, ale než stačí zmáčknut spoušť, někdo odemkne dveře. V její očích zažehne jiskra naděje, protože jediný, kdo by si mohl odemknout, je Jonas. Do místnosti vstoupí cizinec s kapucí na hlavě. Překvapená Hanna se ho ptá, odkud má klíče k domu. Cizinec jí odhalí svoji identitu. Jedná se o Jonase a Hanně vysvětlí, jak je možné, že je nyní dospělý.

přesun o 33 let do roku 1987
Rok 1987

První cesta časem (22. červen)

Dospělý Jonas ukáže své matce ruční stroj času a prozradí jí, že se pomocí něho dokáže vrátit o 33 let do minulosti nebo pomocí něho může odcestovat do budoucnosti, taktéž o 33 let. Aby se stroj mohl zaktivovat, potřebuje palivo v podobě radioizotopu cesia, které Jonas získal ze žlutých barelů. Ty pochází z elektrárny a obsahují radioaktivní materiál, který v létě roku 1987 unikl kvůli nehodě. Hanna je zavedena do jeskyní, odkud je bezpečnější cestovat časem. Společně odcestují z 22. června 2020 do stejného dne, ale roku 1987. Zde jí Jonas odhalí pravdu o Michaelovi (ve skutečnosti je to Mikkel, který uvízl v roce 1986). Hannah zjišťuje, že podobný osud potkal i Ulricha. Oba se posléze vrací do přítomnosti.

přesun o 33 let do roku 2020
Rok 2020

Brainstorming (24. červen)

Hanna se rozhodne poradit se s Charlotte a odhalit jí, že je možné cestovat časem. Pozve ji k sobě domů, aby se seznámila s dospělým Jonasem, který by mohl mít odpovědi na nedávná záhadná zmizení. Než Charlotte dorazí, Jonas je šokován objevem, že matka někoho vydírá a že v krabičce má schovanou zbraň, kterou Adam použil na zabití jeho Marthy (událost se pro Jonase už stala, my jí budeme svědky za tři dny). Jonas si pistoli schová k sobě. Při Jonasově setkání s Charlotte vyjde najevo, že Jonas je oním cizincem, který se ubytoval u Reginy v hotelu a od něhož Charlotte získala materiály na soukromé vyšetřování, které vede v bunkru se svým manželem Petrem. Jonas oběma ženám prozradí identitu muže, který ve Windenu unáší děti, a identifikuje ho na staré fotografii se členy Sic Mundus. Hanna je z jejich konverzace poměrně zmatená, ale kusy skládačky jí začínají zapadat dohromady ve chvíli, kdy je Charlotte zavede do bunkru.

V Dopplerovic bunkru je Jonasovi a Hanně vysvětleno, že Charlotte s Peterem vedou vlastní vyšetřování opírající se o myšlenku cestovat časem. Na stěnách mají vyvěšené veškeré útržky z novin spojené s Ulrichovým jménem, poznámky, staré fotografie a jiné přehledně seřazené události. Peter se všem svěří, že začal věřit na možnost cestovat časem potom, co Claudie předala jemu a Trontemu deník, v němž byly předem zaznačeny příhody, které se skutečně v městě odehrály. Hanna vznese námitku, že by se o tomto průzkumu měla dozvědět i Katharina, která svého syna a manžela hledá jako šílená. Katharina se ve výsledku všemu vysměje a s Hannou se pohádá, protože odmítá věřit, že by cestovala časem do minulosti, kde je uvězněný Mikkel.

Schůzka s inspektorem Clausem (25. červen)

O den později ke Kahnwaldovým vtrhne Katharina, která je již nyní přesvědčena o existenci cestování. Hledá Jonase, jenže ten v domě momentálně není k nalezení. Katharina se proto obrací na Hannu s otázkou, jakým způsobem se dostala k Mikkelovi. Hanna jí vysvětlí, že cestovala z jeskyní pomocí záhadného přístroje, který u sebe nosí Jonas. V domě ho ale nenechává. Katharina pak vytáhne postřeh, že je znechucená z Hanny, která ji o všechno obrala a ještě se vyspala jak s jejím manželem, tak s jejím synem. V momentě, kdy je ve vzduchu cítit napětí, na dveře zaklepe inspektor Clausen, který měl Hannu dříve vyslechnout. Ta se však nedostavila na domluvenou schůzku, přestože se řeší pohřešování jejího syna. Z toho je Clausen rozhořčen. Nikdo mu nechce ve vyšetřování podat pomocnou ruku, ale naopak mu všichni mlží a odmítají říct pravdu. Clausen se pak dotáže, zda jí pán Tiedemann stále vyplácí za služby, když za ní dlouho nebyl na masáže. Údajně je to kvůli zmizelému Jonasovi a Aleksander tak Hanně finančně vypomáhá v těžkých časech. Tomu Clausen nevěří a díky Hanně získává výbornou stopu ve svém druhém vyšetřování.

O několik hodin později se domů vrátí Jonas. Všimne si, jak se matka upřeně dívá na fotografii ze svého mládí, na které jsou vyfoceni ona, Ulrich a Katharina. Katharina je však z fotografie takřka vystřižena. Jonas se proto ptá své matky, jestli otce skutečně milovala, nebo by si raději vybrala Ulricha, kdyby existovala taková možnost. Hannah se odmlčí. Jonas se naštve a řekne své matce, že ví o její aféře a že jí nikdy nebude schopen znovu věřit. Hannah kolem sebe nepotřebuje nikoho jiného než jen sebe, a to si Jonas konečně uvědomuje.

přesun o 66 let do roku 1954
Rok 1954

Shledání s Ulrichem (26. červen)

Zatímco Jonas sní, Hannah mu ukradne aparát a použije jej, aby odcestovala do roku 1954. S pomocí policisty Egona Tiedemanna, kterému tvrdí, že hledá svého manžela, zjistí, že Ulrich je držen na psychiatrické léčebně za vraždu dvou chlapců a únos malého Helgeho, který se stále pohřešuje. Hannah nepřináší Ulrichovi vykoupení a možnost úniku, přišla ho ponížit a vysmát se mu do obličeje. Ve chvíli, kdy Ulrich takřka klečí na kolenou a urputně prosí o pomoc, se k němu Hannah otočí zády a odejde. Mladému policistovi následně řekne, že se spletla, protože o jejího pohřešovaného partnera se nejedná. Hannah se rozhodne ve Windenu zdržet, a jelikož touží po novém začátku, začne se vydávat za Katharinu Nielsenovou. Egon je z jejího rozhodnutí zůstat nadšen a naváže s ní intimnější kontakt.

Nemanželské dítě (24. září)

Náhrdelník se svatým Kryštofem není jen patronem poutníků, ale v seriálu symbolizuje věčnou lásku. Hanně, která odešla do roku 1953 za novým začátkem, se povede rozbořit další vztah tak, že se do ní zamiluje mladý Egon. Ten jí kupuje různé malé pozornosti a daruje jí zmíněný náhrdelník. Hannah však zamilovanost Egonovi neopětuje a zároveň se poslední dobou necítí ve své kůži. Rozhodne se proto navštívit doktora, od něhož se dočká šokující novinky, která jí a Egonovi obrátí život naruby. Hannah s Egonem čeká dítě.

Egon stojí před těžkou volbou: buď odejde s Hannah a vzdá se svého rozbitého manželství s Doris, nebo se jej pokusí zachránit. Hanně nakonec dopřeje peníze, kdyby se rozhodla dítěte vzdát, a přeruší s ní vazby. Jenže Egonovi se manželství nepovede zachránit. Doris se v kostele od Bezejmenného dozvěděla, že ji manžel podvádí stejně, jako ona podvádí jeho. Tímto krokem se Bezejmenným povede docílit rozdělení Tiedemannovic páru. Egon za svůj přešlap pyká, upadne do područí alkoholu a Doris ho požádá o rozvod.

Potrat

Hannah odchází za paní Obendorfovou, protože si nechce zkazit život druhým těhotenstvím. V čekárně domu paní Obendorfové se seznámí s mladou slečnou, podle níž děti, kterých se matky zbavují, odchází do pekla. Touto dvanáctiletou dívkou je Helene Albersová, budoucí matka Kathariny. Paradoxně Hanniho falešné jméno inspiruje Helene dát své budoucí dceři jméno Katharina. Helene rozmluví Hanně potrat a Hannah při odchodu ze soukromé kliniky věnuje statečné dívence malý dárek, náhrdelník se svatým Kryštofem, kterým Helena byla fascinovaná.

přesun o 33 let do roku 1987
Rok 1987

Bude se jmenovat Silja

Přesvědčená, že k životu už nikoho nepotřebuje, popadá ruční stroj času a cestuje z roku 1954 o 33 let do budoucnosti, protože v roce 1987 je medicína na mnohem lepší úrovni než v minulosti. Kvůli těhotenství ve vyšším věku by mohly nastat komplikace při porodu. Problémy při porodu skutečně nastanou a Silja je přivedena na svět císařským řezem, z něhož si Silja odnesla jizvu na obličeji. Hanně se při porodu nic nestale. Silju vychová sama coby svobodná matka.

přesun o 81 let do roku 1911
Rok 1911

Smrt

O pět let později se Hannah seznámí se záhadnou stařenou, která si přezdívá Eva. Ta Hanně prozradí, že když se jí povede zkontaktovat Jonase, mohla by všechny hříchy minulosti nadobro smazat. Hanna se od ní dozví, v jakém roce má Jonase hledat. Společně se svou pětiletou dcerou se přenesou do roku 1911, kde narazí na dospělého Bartosze. Ten ženy zavede za Jonasem. Jenže Jonas již není jejím chlapečkem. Z Jonase se vyklubal Adam. Adam je nemile překvapen, že všechny dílky nejsou na svých pozicích. Svou matku v noci uškrtí a Silju pošle do apokalyptické budoucnosti.

HANNAH KAHNWALD
* 1972 – † 1911

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Většina seriálů má min. jednu postavu, která je prostě na přesdržku. V Darku to vyhrála Hannah :D

28.1.2022 | 22:21:48
CoRnDuCK

Strašná mrcha :D

22.3.2021 | 10:13:27
master_yoda

potvora

1.7.2020 | 9:24:14
makishek

tak geniálně napsaná postava, že nevím, jestli dát 20 nebo 100% :D kun*a jedna.

30.6.2020 | 8:27:26
hyena

proste šukačka

3.9.2018 | 21:54:59
SaDiablo

Skvele retardovana, manipulatorska postava. Do karet ji hraje to, ze se Ulrich casto chova jako blb a obecne proste divne :D, protoze kdyby napr. Katarine rekl, ze to nebyla Regina, jak si celou dobu mysleli, mohlo to zase skoncit jinak. Ale doufam, ze se Ulrich vrati a budou tam dalsi konfrontace.

6.2.2018 | 23:30:25

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Zabralo dvě série, než se tvůrcům povedlo dostatečně prozkoumat všechny potřebné časové roviny, jimiž postavy proplouvají, a ujistit se, že jejich představení druhého světa precizně zapadne do uspokojujícího závěru. Jak se budoval alternativní svět, vám prozradí Jantje Friese a Baran bo Odar.

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama