The Defenders Daredevil zohlední zrakově postižené. Jako první seriál Netflixu

Daredevil zohlední zrakově postižené. Jako první seriál Netflixu

Daredevil zohlední zrakově postižené. Jako první seriál Netflixu

Nejnovější seriál o slepém právníkovi a neohroženém hrdinovi Daredevilovi má nejen prvenství v tom, že je první novinkou studia Marvel vysílanou na streamovací službě Netflix. Zároveň je také jejich prvním seriálem, který bude obsahovat zvukovou stopu pro zrakově postižené diváky.

24 0
15.4.2015

Streamovací služba Netflix, na které se nový seriál Daredevil z marvelácké komiksové série Defenders vysílá, vyjde vstříc zrakově postiženým. Ke svému pilotnímu projektu si vybrala svůj první seriál skutečně příhodně. Od nynějška mají totiž zrakově postižení lidé možnost zhlédnout seriál se speciální zvukovou stopou.

Jak taková zvuková stopa zní? Příklad si můžete poslechnout u scény z filmu Hunger Games, kde vypravěč v pozadí popisuje, co se na plátně odehrává.


Thumbnail Play icon

Daredevila se ale Netflix nezastaví. V nejbližších týdnech mají v plánu přidat zvukovou stopu i ke svým hitům House of Cards, Orange Is the New Black a Marco Polo. Další seriály budou následovat posléze.

Diskuze /6

Lucifrid

Skvělej krok, rozhodně je to fajn :) Člověk je (nejen) v takovýchhle chvílích vděčný, že vidí a může si seriály a život užívat bez omezení.

webmaster
15.4.2015 | 13:00:47
iHyi

Když o tomhle člověk čte a píše, najednou mu dojdou všechny ty problémy, za který může být rád, že je nemusí řešit :-)

webmaster
15.4.2015 | 18:11:03
Gripe

Tak tohle je super :) Líbí se mi, že něco takovýho existuje :)

překladatel
15.4.2015 | 19:13:41
Hurley

Třeba takový Horem pádem je ve verzi pro nevidomý prej ještě lepší než normálně!

redaktor
16.4.2015 | 15:00:46
misa.k

To je super :-)

16.4.2015 | 21:18:29
keyzar

Doufám, že toho využije co nejvíce lidí, aby nepřišli o tento skvělý seriál :)

11.5.2015 | 15:13:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Defenderů

Roku 2015 Netflix položil základy novému komiksovému vesmíru v rámci MCU, nicméně jej roku 2019 nečekaně ukončil. Všechny seriály, které do Defenderů patří, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher, jsou proto u konce. 

Jak sledovat Defendery

Defenderové jsou tvořeni několika seriály, a proto se každý nový divák začíná ptát, v jakém pořadí sledovat jednotlivé série. Proto v tomto článku naleznete tabulku, díky které zjistíte, v jakém pořadí si jednotlivé série máte pouštět. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás