The Defenders
84/100 - 129×

The Defenders

Svět Marvel Cinematic Universe se stále rozrůstá, a to už dávno ne jenom na stříbrném plátně. Po mnoha úspěšných celovečerních filmech ze světa superhrdinského týmu Avengers a dvou televizních seriálů ze stanice ABC začíná nová kapitola Marvel Cinematic Universe na streamovací službě Netflix, která pro nás připravuje hned šest vzájemně propojených seriálů.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Krysten Ritter (Jessica Jones), Charlie Cox (Matt Murdock), Mike Colter (Luke Cage), Jon Bernthal (Frank Castle), Finn Jones (Danny Rand), Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Foggy Nelson), Rachael Taylor (Trish Walker), Simone Missick (Misty Knight), Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth), Eka Darville (Malcolm Ducasse), Rosario Dawson (Claire Temple), Jessica Henwick (Colleen Wing), Vincent D'Onofrio (Wilson Fisk), Amber Rose Revah (Dinah Madani)

Došlo k odhalení pravého důvodu, proč Netflix ukončil seriály Defenderů

Došlo k odhalení pravého důvodu, proč Netflix ukončil seriály Defenderů

V poslední době se toho kole Defenderů událo skutečně hodně. Nyní však již konečně víme, proč se Netflix zbavil všech svých MCU seriálů.

17 1
24.2.2019

Seriály Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders a The Punisher vznikly díky dohodě mezi Disney a Netflixem, která byla uzavřena někdy během roku 2014. Netflix vytvořil kvalitní seriály, které byly velmi ambiciózní a nadějné, nicméně od října roku 2018 je začal postupně rušit. Nedávno došlo i ke zrušení seriálů The Punisher a Jessica Jones (které donedávna měly stále šanci na obnovení), kvůli čemuž padlo celé univerzum Defenderů.

V posledních několika měsících jsme se důvodům rušení těchto seriálů věnovali hned v několika článcích, nicméně se nakonec usoudilo, že hlavní důvod zrušení představuje nová streamovací služba Disney+, která bude spuštěna ještě v roce 2019. Netflix zřejmě dostal strach z konkurence a možných problémů týkajících se práv, protože Disney by své seriály určitě chtělo vysílat na své platformě, a proto byly seriály zrušeny.


S pravým důvodem ukončení všech těchto seriálů nedávno přišel web Hollywood Reporter, který odhalil, že Netflix nikdy přímo nevlastnil tyto seriály. Všechny prý celou dobu patřily společnosti Disney, které Netflix platil velmi vysoké poplatky, a to za vytvoření každé série. Důvod zrušení je tedy prostý – mohou za to peníze.

(Vrátí se Defendeři a Punisher? Foto: Netflix)

Toto odhalení je poměrně překvapivé, protože ještě nedávno programový ředitel Netflixu tvrdil, že všichni Defendeři patří Netflixu. Pokud by tedy byl problém v penězích, tak Netflix tyto seriály neukončil kvůli tomu, že vzniká konkurenční streamovací služba, ale že jim tyto seriály prostě a jednoduše nevydělávaly.

Tento fakt má i jednu pozitivní zprávu. Dva roky od ukončení těchto seriálů se jich mohou ujmout jiné stanice či streamovací služby. Logickým novým místem pro všechny Defendery by tudíž byla platforma Disney+, protože ta by už nemusela platit poplatky. Seriály by jí tudíž vydělávaly mnohem víc než na Netflixu.

Možný přesun na Disney+ nepopírá ani samotná společnost Disney, protože její představitelé to nedávno potvrdili. Kromě toho nám šéf televizní produkce Marvelu dal velkou naději týkající se pokračování Defenderů. Pokračování se tak s největší pravděpodobností dočkáme, ale kde? Pokud by Disney nemělo zájem, tak je ve hře i Hulu.

Diskuze /6

Dragon94

Přesně to jsem si od začátku myslel. Vysoké poplatky za licenci.

24.2.2019 | 18:06:09
Lex Luthor

To mi připomíná jednu větu z Úžasňáků. Prachy, Prachy, Prachy věčně to dělat nemůžeme Bobe. Doufám, že když se to dostane na jinou stanici udrží si to svoji kvalitu.

24.2.2019 | 20:50:29
sylo42

Jen doufat, že nezmění moc scénáristy a režiséry. Jinak to půjde už tuplovaně do kopru…

24.2.2019 | 21:52:12
Orie88

No už před lety tu někde byl článek s rozepsanýma počtama dílů, ,které netflix zakoupily na výrobu právě Daredevila a dalších… na základě toho, je přece jasný, že netflix nic nevlastnil a platil za to, že mohl dělat jednotlivý díly a seriály… :) A vono se to vrátí, otázka je v jaký formě a s jakýma hercema :-D

24.2.2019 | 22:31:53
rasliiito

hlavne doufam, ze zustanou i stejni herci :X

24.2.2019 | 22:45:31
Jackob32

Takže to bylo přesně tak jak si všichni mysleli

26.2.2019 | 1:27:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Defenderů

Roku 2015 Netflix položil základy novému komiksovému vesmíru v rámci MCU, nicméně jej roku 2019 nečekaně ukončil. Všechny seriály, které do Defenderů patří, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher, jsou proto u konce. 

Jak sledovat Defendery

Defenderové jsou tvořeni několika seriály, a proto se každý nový divák začíná ptát, v jakém pořadí sledovat jednotlivé série. Proto v tomto článku naleznete tabulku, díky které zjistíte, v jakém pořadí si jednotlivé série máte pouštět. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama