The Defenders Punisher v nové knize opět perlí

Punisher v nové knize opět perlí

Punisher v nové knize opět perlí

Série Punisher MAX přichází s dalším příspěvkem, který tentokráte představuje arcipadoucha Kingpina v celé kráse. Díky spolupráci s nakladatelstvím BB Art vám přinášíme recenzi na Castleovo nové dobrodružství.

17 0
29.1.2019

Kniha Punisher MAX: Kingpin je v sérii prvním výtvorem scenáristy Jasona Aarona, kterého kresbou doplnil Steve Dillon. Pro mnohé zahraniční recenzenty byla tato změna nepřípustná a mnozí Kingpina zavrhli, protože se prý nevyrovná dílům Gartha Ennise. Origin slavného newyorského záporáka však překvapil v mnoha ohledech.

Nový komiks sleduje Punishera během jeho úspěšného tažení za vymýcením všech mafiánských rodin z New Yorku. Donové se proto rozhodnou vytvořit nového nepřítele, díky čemuž se v ulicích náhle šíří pověst o příchodu legendárního Kingpina, vládce celé mafie. I když těmto zkazkám Frank ze začátku nevěří, brzy zjišťuje, že stojí tváří v tvář nepříteli, jakému ještě neměl tu čest čelit.


Punisher nejde pro sprosté slovo daleko. Foto: Marvel Comics

I když je Punisher stále hlavní postavou celé knihy, dočkáme se zde i podrobného líčení Kingpinovy cesty na vrchol potravního řetězce newyorské mafie. Wilson Fisk se mnohdy tváří, jako by neuměl do pěti počítat, jeho vypočítavé praktiky však čtenáře ohromí a ve výsledku mu snad každý musí v boji proti ostatním mafiánům fandit. Když pak dojde na pomyslný vrchol, tedy střet Punishera s Kingpinem, dostáváme klasický souboj okořeněný o jednoho čerstvě příchozího zabijáka i Fiskovu milou Vanessu.

Poznejte zákulisí newyorské mafie. Foto: Marvel Comics

I když se Aaron liší od Ennise, jeho komiksové dílko připomíná Souhtern Bastards od Image Comics. Nevyhýbá se hektolitrům krve a sprostým pasážím a Frank díky němu působí svěžeji, než v některých Ennisových dílech ze série MAX. Pokud máte v současné době, kdy běží druhá řada seriálu The Punisher, chuť na řádné dobrodružství čističe newyorských ulic, sáhněte po Kingpinovi.

90%

Diskuze /7

iHyi

Je to hodně brutální a super, ale moc mi nešlo na rozum, proč BB/art nevydalo Girls in White Dresses, Six Hours To Kill a Welcome to the Bayou z té rozjeté série, kterou už čekalo dokončení, a proč se nakladatelství vrhlo na tu druhou sérii.

#2 Blackhand47XD
webmaster
29.1.2019 | 17:34:06
Blackhand47XD

#1 iHyi: Obecně je vydávání komiksů u BB/artu dost na hlavu. Kolik řad od DC například nedokončili a lidi na pokračování stále ještě čekají.

webmaster
29.1.2019 | 18:30:31
Ratemus

to nejsou jen komiksy od DC…ale ano, jen co si ted vzpomenu tak Planetary, DMZ, Superman Země Jedna, Green Lantern, Superman, Flash, Americký upír, Banda, nedávno se vyjádřili k tomu, že nejspíš nedokončí ani Fatale a Gotham central…vlastně se divím že dokončili 100 nábojů a nejspíš dokončí i Ságu o které řekli, že jim také prodělává…mimocho­dem u Punishera od Aarona řekli že další díly uvidí po úspěchu až druhé knihy…celkem na hovno když má tato serie jen čtyři knihy…no já už BB artu nevěřím, beru od nich jen Ságu a Gotham central, ale ten očividně dokončím originál jako vše co nedokončili…Fatale doporučuji Deluxe vydání v krásném provedení v pevné vazbě, tedy pokud umíš anglicky

#4 DarthRevan
29.1.2019 | 21:48:41
DarthRevan

Jakožto jejich externí zaměstnanec můžu říct, že všechno je jen o zisku, přesně jak píše Ratemus… Někdy je i debilní ten systém vydávání knih, což je vidět v tý sérii New 52 JL a JLA, kde se ve třech knihách opakují stejný kapitoly…

#3 Ratemus: Jinak jsem ti prolezl kompletní databázi Englisch sešitovek a bohužel toho X-O Manowara nemáme, tudíž budeš musit stejně jako dřív brouzdat a nakupovat po netu :/

#5 Ratemus
webmaster
29.1.2019 | 21:55:14
Ratemus

#4 DarthRevan: děkuju za mrknutí, no jo, našel jsem ji za 1800 tak do toho asi půjdu… no jasný, ale to je třeba i Crew, prostě důležité je aby se prodávala dobře i třetí kniha, pak má serie šanci…ovšem BB art je na hovno ještě v tom, že majitelé na to serou, komiksová komunita je dobře zná, prostě marketing a reklama a propagace nula, nejezdí ani na Crwecony…jak je možný že tak mizerně prodávající se serie jako jsou Mýty, Mezi řádky, Skalpy Crew prostě vesele vydává? tajemství je v manze, lidi kupují mangu a ta umožní Crwi vydávat věci které by normálně neměly moc šancí, i když i oni už stopli některé serie a nejspíš nikdy je nedovydají, viz Parker, Vycházející hvězdy a samozřejmě Supermani…jenže BB art má mimo komiksy knihy a plno věcí, tak takže i oni by mohli…a co CC? vždyt ti zase vydávají kompletně neznáme serie......je to prostě náročný

#6 DarthRevan
29.1.2019 | 23:22:45
DarthRevan

#5 Ratemus: Hele, jako námezdní síla z CP do toho moc nevidim, ale minimálně BB Art v tom má šílenej chaos. Jinak souhlasím, 80% zákazníků jde hned po manze a tu dělá Crew, což tomu nakladatelství, který mimochodem snad nějak i pod BB patří, dodá prostředky na další série.

#7 Ratemus
webmaster
29.1.2019 | 23:35:36
Ratemus

#6 DarthRevan: Crew pod BB art nepatří, jsou to kamarádi, ale pořád konkurenti…

29.1.2019 | 23:50:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Defenderů

Roku 2015 Netflix položil základy novému komiksovému vesmíru v rámci MCU, nicméně jej roku 2019 nečekaně ukončil. Všechny seriály, které do Defenderů patří, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher, jsou proto u konce. 

Jak sledovat Defendery

Defenderové jsou tvořeni několika seriály, a proto se každý nový divák začíná ptát, v jakém pořadí sledovat jednotlivé série. Proto v tomto článku naleznete tabulku, díky které zjistíte, v jakém pořadí si jednotlivé série máte pouštět. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás