Designated Survivor Jaká byla pilotní epizoda a co nás čeká dál?

Jaká byla pilotní epizoda a co nás čeká dál?

Jaká byla pilotní epizoda a co nás čeká dál?

Tvůrce seriálu Designated Survivor Jon Harmon Feldman v rozhovoru pro The Hollywood Reporter prozradil, čeho se dočkáme ve druhé epizodě a navrch přidal pár postřehů a zajímavostí.


9 0
25.9.2016

Hned na začátku prvního dílu se Tom ocitne v těžké situaci. Jako ministr pro místní rozvoj se dozví, že přijde o svoji práci a bude mu přidělena jiná. Jak si s tím Tom poradí?
Tom je člověk, který je nezávislý. Není členem strany prezidenta, která je u moci. Byl brán jako nejnižší člen vlády, co se úrovně týče. Dal by se nazvat „outsiderem“. Jelikož byl nezávislý, nepohyboval se v centru dění. Během pár hodin se stane nejdůležitějším členem vlády a já si myslím, že to zvládne dobře.

Je celkem jasné, že Tom není „politické zvíře“.
To je pravda. Všichni touží jenom po moci. On je mezi nimi jako bílá vrána. Usiluje o změnu a chce pomáhat lidem. Tohle se samozřejmě snadněji řekne, než dělá. Proto mu bylo nabídnuto přeložení či spíše vyhazov. Byl jmenován určeným přeživším, protože na něm nijak nezáleží.


Tomovi bylo oznámeno, že už ho jako ministra není třeba.

Tomovi bylo sděleno, že se nezúčastní prezidentovy Zprávy o stavu Unie a že místo toho bude jmenován určeným přeživším. Můžete nám na základě svého průzkumu říct, jak tento proces funguje?
Když to shrneme, tak je z prezidentovy strany vždy zvolen někdo, aby byl někde na bezpečném místě. V tomto případě to byl Tom, i když k této straně nepatří. Bylo tomu tak za studené války a je tomu tak i teď.

Mělo by nám být podezřelé, že je Tom v této pozici? Proč zrovna on?
Dobrá otázka. Řeknu k tomu jen tohle: bude to často kladená otázka, až se dostaneme v seriálu dále.

Zjistí agentka Wellsová, kdo stojí za útokem na Kapitol?

Okamžitě poté, co byl Kapitol i s Kongresem zničen, byl Tom přemístěn do bunkru Bílého domu, aby se mohl podílet na „protiakci“. Jak blízko je tahle scéna skutečnosti?
Celý scénář je napsaný tak, aby to bylo velmi věrohodné a jak by se to ve skutečnosti asi odehrávalo. Jelikož se tohle ještě nikdy nestalo, tak nemůžeme říct, že je to stoprocentně pravdivé.

Tom se potká se Sethem, který píše pro prezidenta projevy. Dá se říci, že vykročili špatnou nohou hned potom, co se „seznámili“. Můžete nám říct, jak se jejich vztah bude vyvíjet?
Kal Penn, který hraje Setha, je skvělý herec a Sethovi vtiskl osobnost a smysl pro humor.

Kal Penn od roku 2009 střídavě pracuje v Bílém domě a natáčí filmy a seriály.

A také má velké zkušenosti s Bílým domem.
Přesně tak. Ve skutečnosti je Kal jedním z našich hlavních poradců, protože v Bílém domě pracoval. Pro jeho roli plánujeme opravdu velké věci, jeho postava projde značným vývojem. Zemřelo hodně lidí a s prezidentem budou muset vynaložit hodně úsilí, aby to dali do pořádku.

Tom se musí rozhodnout, zda použije proti Íránu násilí, nebo zvolí diplomatické řešení. Během jedné chvíle mluví s íránským velvyslancem a krátce nato má svůj první prezidentský projev. Odhalí nám to jeho styl vedení hned na začátku?
Tom je teď pod velkým tlakem, ale i tak ho uvidíte stoupat a chytit se příležitosti. Je tu jedno staré rčení, že pod tlakem dosáhnete nejlepších výsledků. A to se odehraje právě u Toma. Pod tlakem se posune o další krok a překvapí tím jak sebe, tak všechny kolem něj. Jak bude seriál pokračovat, tak ho uvidíme řešit další situace lépe, ale někdy to také nezvládne.

Hned po uvedení do úřadu musí nový prezident řešit diplomatickou­ krizi.

Vraťme se k nepřátelům čekajícím ve stínu. Bude se jejich stopováním zaobírat celá série?
Čeká nás hodně zvratů. V průběhu se budeme setkávat s mnoha důležitými postavami, jak z Bílého domu, tak z FBI, a vše se bude krásně prolínat.

V pilotním díle jsme viděli generála Cochrana, který se zdá být prezidentovým rivalem.
Jak v seriálu uvidíte, v cestě k odhalení a vyřešení problému bude stát hodně překážek a také lidí. Postupně se budou objevovat od druhé a třetí epizody. Generál Cochran bude jen jednou z mnoha výzev, jimž musí Tom v prvních epizodách čelit.

Prezident Kirkman má před sebou nelehký úkol.

Další epizoda nese název The First Day. Co nám o ní můžete prozradit?
Půjde o první Tomův den v roli prezidenta Spojených států. Čekají ho výzvy jak na poli domácím, tak mezinárodním, profesním a osobním. Bude toho na něj opravdu hodně.

Foto: ABC

Zdroj: The Hollywood Reporter

Diskuze /7

Nickname1

No popravdě po první epizodě to vypadá na odporné klišé.

26.9.2016 | 7:30:35
mastrx

Kiefera mám rád ale tohle je strašná americká blbina.Dál to sledovat nebudu.

26.9.2016 | 11:37:51
Horkywood

Perfektní pilot! Nemůžu se dočkat druhého dílu!

26.9.2016 | 12:48:50
locomachine

Mám rád seriály z tohoto prostředí, alebojím se že se tu polovinu času budou řešit problémy jeho dětí. Úplně to vidím… Jmenuji se Luke Perry a jsem alkoholík.

#5 Lucifrid #6 Historic
26.9.2016 | 14:25:25
Lucifrid

#4 locomachine: Cože? Tak určitě se rodina řešit bude, to je jasný, vzhledem k situaci. Ale půjde tu hlavně o politiku a konspiraci, takže nějaké Beverly nás rozhodně nečeká.

webmaster
26.9.2016 | 19:06:47
Historic

#4 locomachine: Taky z toho mám obavy, ale nezbývá než doufat, že přes to kvantum politických potíží se tomu přílišné pozornosti nedostane. A když už, tak zase z pohledu politiky, kdy to může prezidentovi uškodit v očích veřejnosti.

webmaster
27.9.2016 | 0:40:03
ScaryX

Zajímavé, že i prezident Michener z The Last Ship byl původně taky ministrem bytové výstavby a rozvoje měst ;-) Zjevně asi nejzbytečnější ministerský post. A teď i zjišťuju, že v nástupnictví na úřad furt nebyli poslední. Za sebou mají ještě pět dalších… kdyby ovšem žili.

webmaster
28.9.2016 | 20:39:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E03: Outbreak

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @Historic, @twister78, @brbla14, @leletoto, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S02E03.HDTV.x264-KILLERS
  • S02E03.WEBRip.x264-RARBG
  • S02E03.1080p.WEB­.x264-STRiFE
  • S02E03.720p.HDTV­.x264-KILLERS
  • S02E03.iNTERNAL­.720p.WEB.x264-BAMBOOZLE
  • S02E03.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Designated Survivor

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Recenze

Designated Survivor očima redaktorů Edny

Designated Survivor očima redaktorů Edny

První série politického thrilleru s Kieferem Sutherlandem v roli amerického prezidenta je za námi. Nastal tedy čas zhodnotit divácky nejúspěšnější novinku stanice ABC v naší redakční recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás