Designated Survivor Rozhovor s tvůrcem o vlivu 24 hodin a výsledků voleb

Rozhovor s tvůrcem o vlivu 24 hodin a výsledků voleb

Rozhovor s tvůrcem o vlivu 24 hodin a výsledků voleb

Po týdenní odmlce se na televizní obrazovky vrací Jack, tedy Tom Kirkman. Je snadné tyto postavy zaměnit, tím spíše když se závěr předchozího dílu tolik podobal první řadě legendárního seriálu 24 hodin. Nejen na toto téma se pro Hollywood Reporter rozpovídal tvůrce seriálu Jon Harmon Feldman.


7 0
30.11.2016

Poslední epizoda byla význačná především pro Malika Yobu jakožto šéfa FBI. Z jeho syna je nyní rukojmí, a tak je Jason Atwood nucen k setkání s Kirkmanem za jakýmsi doposud skrytým účelem. Mohl byste nám něco povědět o vzniku této zápletky?

Celé to vychází z myšlenky, že někdo v pilotní epizodě potají zosnoval útok na Kapitol. Když se naši hrdinové Hannah s Jasonem konečně blíží pravdě, pachatelé se jimi začnou cítit ohroženi a dospějí k závěru, že jim v tom musí zamezit. V jejich hledáčku se tak nyní ocitne Atwood.


Byl Jason od začátku takto význačnou postavou, nebo jste jej vtáhli do středu dění až kvůli hereckým výkonům Malika Yoby?

Malik působí velmi lidsky a snadno se s ním lze ztotožnit, takže psát pro něj je vždy zábava. Jason je vlastně kariérní byrokrat, kterého zatáhne do tohohle spiknutí jen neodbytnost ze strany Hannah. To ona je na takové problémy stavěná, Jason ne. Hannah je ten typ člověka o tři kroky před ostatními, který činí nekonvenční rozhodnutí, jež bývají v přímém rozporu s názory jejích nadřízených v FBI. Jason je naopak spíše úředník, který se vypracoval tam, kde je, trpělivou prací bez jakýchkoli prohřešků. O to zajímavější teď bude, že se takový slušňák dostal do zapeklité situace, která ohrožuje i jeho rodinu.

Mezi Jasonem a Jackem Bauerem z první řady 24 hodin nyní panuje jistá paralela, neboť i Bauer se musel dostat k prezidentovi Spojených států kvůli únosu svých nejbližších. Brali jste to se scenáristy vzhledem ke Kieferově účasti v obou seriálech v potaz?

Jistá srovnání tady budou vždycky, ale snažíme se přijít s něčím jiným. Obě tyto postavy se od sebe dost liší, přičemž ani jejich osobní či profesionální postavení není totožné. Věříme, že náš příběh dokáže stát na vlastních nohou, i když se vždy najdou lidé, kteří jej budou porovnávat s jinými.

Co se týče Petera MacLeishe, je možné, že jsme jej odsoudili předčasně? Když teď víme, čemu je vystaven Jason, stojí za zvážení, zda si tím samým neprochází i MacLeish a jeho rodina.

Přesně této nejistoty, zda jsou za MacLeishovými činy jen temné úmysly, jsme chtěli dosáhnout. Je pod nátlakem, anebo spolupracuje dobrovolně? Je správné být na vážkách. Ještě si s tím chvilku pohrajeme, a nakonec se pokusíme vše co nejlépe vysvětlit.

Prezident Kirkman se vůbec poprvé dostal do křížku s Rusy, přičemž vzájemné vztahy obou zemí momentálně nejsou ideální ani ve skutečnosti. Čeho jste chtěli přítomností Ruska dosáhnout?

Jednou z hlavních výzev je najít rovnováhu mezi respektováním reality a zároveň naší seriálovou vynalézavostí. S Ruskem máme aktuálně složité, až dosti konfliktní vztahy. Zdá se mi, jako bychom se trochu přibližovali vztahům za Studené války, ovšem to se může v příštích měsících a letech ještě výrazně změnit. Na každý pád se nám líbilo představit zemi, s níž máme nepřátelské vztahy i ve skutečnosti. Myslíme, že Rusko je pro naši fikci vhodným kandidátem.

Amerika nyní do jisté míry prožívá historické okamžiky. Ovlivnily nějak výsledky voleb a vůbec celé politické klima způsob, jak seriál vnímáte?

Spousta toho, o čem jsme se již dříve bavili, není ani tak ovlivněna volbami, jako spíš potvrzením našeho dojmu z momentálního rozpoložení této země. Ta je v mnoha ohledech rozdělena na dva kulturní či politické tábory, jakkoli je to neradostné. Myslím si, že volby tento rozkol na dvě Ameriky jen potvrdily, a právě tímto směrem se chceme ubírat: prozkoumat kulturní a politickou nestabilitu, jaká dle mého v Americe nyní panuje.

Příští epizoda ponese název The Results (Výsledky). Máte tím na mysli rozřešení sporu ohledně Kirkmanova otcovství?

Má to dvojí smysl. Nejde jen o Kirkmanův test otcovství, ale také o výsledky voleb. V příštím díle dojde na volby do Kongresu, jimž se do cesty postaví další překážka. Výsledky mají pro Kirkmanovy dvojí význam: na osobní a národní úrovni. Spíše než o jednotlivé kandidáty půjde o to, že se naše ústřední postava bude muset vypořádat s problematickou situací, aby šli vůbec lidé volit.

Foto: ABC

Zdroj: The Hollywood Reporter

Diskuze /1

witch.rch

…tak doma mu jinak už stejně neřekneme, je to prostě JACK. Na furt :-D

30.11.2016 | 21:32:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E04: Equilibrium

cz1%
Odhadované dokončení zítra 23:00
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @Historic, @twister78, @brbla14, @leletoto, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S02E04.HDTV.x264-KILLERS
  • S02E04.720p.HDTV­.x264-KILLERS
  • S02E04.iNTERNAL­.720p.WEB.x264-BAMBOOZLE

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Designated Survivor

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Recenze

Designated Survivor očima redaktorů Edny

Designated Survivor očima redaktorů Edny

První série politického thrilleru s Kieferem Sutherlandem v roli amerického prezidenta je za námi. Nastal tedy čas zhodnotit divácky nejúspěšnější novinku stanice ABC v naší redakční recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás