Dexter S01E11: Truth Be Told

S01E11: Truth Be Told

S01E11: Truth Be Told
10.12.2006
760 000
54 minut

Režie: Keith Gordon | Scénář: Drew Z. Greenberg & Tim Schlattmann

Dexterovy oběti:

Dexter prochází zakrvavené parkoviště osvětlené rudými světly, kde neznámý útočník pobodal Angela. Přitom se mu promítají obrazy z jeho dětství, kdy viděl umírat svoji matku. Celá vzpomínka je jeho Temným společníkem, který se přesně v ten moment narodil. Pak se mu zjeví Angel a Dexter se probere zpátky na parkovišti s Debrou a Masukou.

Prostitutka Monique s umělou rukou a barevnými nehty míří na schůzku s Rudym. Řekne mu, že s ním zrovna o někom mluvila. Skončí spolu v posteli, po sexu Rudy kreslí prostitutce na záda tenké linky, poté jí poví o svém plánu, jak díky ní dovede zabavit policii. Žena se pokouší bránit, ale marně, Rudy ji omráčí a zanese do svého mrazáku v domě zrovna když mu volá Debra z nemocnice, kde čeká s Dexem na vyjádření o Angelově stavu. Ten zase telefonuje s Ritou, která mu poví, že ještě neřekla dětem o Paulovi. Vtom přijde Laguerta, která všem oznámí, že přes silná vnitřní poranění (poškozená játra) a ztrátu krve Angela zachránila operace a je venku z nejhoršího. Všichni se začnou objímat, Dexter jenom sedí a pozoruje ostatní, nemůže myslet na nic jiného než na svou matku. Jeho divného chování si všimne Doakes, vyjede po něm, jestli má vůbec nějaké city, Dex ho odpálkuje a odejde pryč z nemocnice.

Rudy si doma připravuje rozřezané kousky Moničina těla a každý z nich ozdobí mašlí. Z její falešné ruky si potom vezme prsten s diamantem. Vyruší ho v tom Debra, která tak poprvé vejde do jeho bytu č. 23. Rudy jí nad sklenkou červného vína, aby si někam o víkendu zajeli, protože jí chce něco říct. Deb souhlasí, chce si ale zrovna odpočinout, což jí Rudy zařídí, když jí dá valium, které si ona dobrovolně vezme.

Dexter se jde podívat do archivu za Camillou, chvíli si povídají o stavu jejího manžela Gena, který má rakovinu, Camilla začne vyprávět, že kdykoliv jeho a Harryho ona a Doris, Dexterova adoptivní matka, braly do čistírny, oba muži je rozčilovali povídáním o bridži. Dexter ji pak poprosí o složku z místa činu, kde ho jako malého Harry našel. Camilla mu však odvětí, že složky se starými případy jsou na městské radnici a poví mu, že co o tom případu sama ví, je akorát to, že se Harry jenom snažil, aby Dexter vyrůstal v milující rodině.

Na novém místě činu v umělým sněhem zasněžené tržnici s vánoční výzdobou vypráví Santovi pomocníci Max a Patty Deb a Doakesovi o svém nálezu. Pod stromečkem našli lidskou hlavu a několik rozbitých ozdob. Když přijede Dexter, Doakes do něj nenávistně vrazí, Deb mu zase ukáže hodiny, na kterých Vrah s chlaďákem nastavil čas 1:03, což je stejné číslo, jako číslo pokoje Marina View. Když Dexter prozkoumává místo pod stromečkem, usoudí, že Vrah spěchal, což podpoří i Masuka s prohlášením, že nemůžou najít druhou ruku mrtvé prostitutky. Náhle Dex najde pod torzem těla schovanou videokazetu.

Matthewse pronásledují novináři, když se jde podívat na záznam kazety. Na něm mluví Monique těsně před svou smrtí: „Zatkli jste nepravého a svět si teď myslí, že jsem jen nějaký úchylný amatér. Velmi, velmi se zlobím, že se musím zodpovídat za vaše chyby.“ Pak už jen brečí a Deb si všimne, že slzy jí tečou po čele – Vrah ji drží vzhůru nohama. Pak se na scéně objeví tmavá košile a zvuk zabodajícího se nože. Velením Matthews pověří Doakese a Laguertu po jeho vlastním fiasku s Perrym nechává stát ve stínu. Jí to ale nevadí, protože je přesvědčená, že ho samotného brzy vyhodí a ona ho nahradí v jeho postu.

Rita vypravuje děti do školy, Astor se ptá, jestli táta přijde na Štědrý den a Rita jim musí říct, že Paul je znovu ve vězení. Cody jí odsekne, že je to její vina a naštvaně odejde. Deb si povídá u jídla s Dexem o Rudym a jeho podivném chování a poprosí ho, jestli by si s ním nemohl promluvit. Vtom se „úplnou náhodou“ zjeví v restauraci Rudy a Deb se rychle rozloučí, že má nějakou práci. Dexter si všimne Rudyho poraněného rtu, on to zamluví a poví mu místo toho, že začíná vztah s ní vnímat z větší perspektivy. Dex mu jen poví, že ví, jaký blázen do něj Debra je, takže jestli jí ublíží, on ublíží jemu, čemuž se oba přátelsky zasmějí.

Laguerta s Ninou, Angelovou manželkou, sedí u Angela v nemocničním pokoji zrovna, když se probudí. Nina odejde pro doktora a Angel Laguertě řekne, že o útočníkovi moc neví, jen že k němu zezadu přistoupil a probodl, víc nic. Potom se ji zeptá na Ninu a dostane odpověď, že ona byla v nemocnici jako úplně první.

Dexter zkoumá v laboratoři Batistovu zakrvácenou košili, na jejíž vnitřní straně límce najde i kapičku krve, která je podle všeho útočníkova, což hned ukáže Laguertě. Mezitím Doakes se svým týmem zkoumají video, na jehož konci Vrah zřejmě nechtěně otočí kameru vzhůru ke stropu a poté ji vypne. Podle posledního záběru však policie usoudí, že se scéna odehrává v obrovské chladící jednotce, což by je mělo vést k nějakým průmyslovým oblastem, s čímž nesouhlasí Deb, protože pokud Vrah zabíjí jen prostitutky, ty by se nikdy do žádné průmyslové zóny zatáhnout nenechaly, musí prohledávat obytné zóny. Ihned uvede příklad, že jeho poslední oběť si domluvila místo setkání s Vrahem na rohu Brickell Avenue a Coral Way (což jí prozradila jiná dívka z eskortní služby), její tělo pak našli na Biscaynské tržnici. Doakes proto nařídí prohledat oblasi okolo, které spotřebují mnoho elektřiny na napájení chladícího boxu.

Deb běží za Dexterem se zprávou od Rudyho, který si s ní chce vyjet na víkend lodí a ona neví, co si o tom má myslet, vyptává se na jejich schůzku. Deb šílí a Dexter jí nakonec nazančí, že Rudy chce být součástí rodiny, což Debru neuvěřitelně potěší.

Dexter mezitím hledá v novinovém archivu něco o případu zavraždění jeho matky. Postupně škrtá data 1. února, 21. května, 9. dubna, až dojde k datu středy 3. října roku 1973. Vzhledem k americkému psaní dat – 10/3 si Dex všimne podopnosti s číslem 103, které Vrah všude zanechává a čím chtěl Dextera přivést právě k tomuto případu. Dex ihned ujíždí za Camillou a vyptává se na ono datum, Lauru Moserovou a další tři zabité oběti rozřezané motorovou pilou na požádání drogového dealera, kterého naštvalo, že mu brali kokain. Na místě byl jako první důstojník Harry Morgan. Začne na ni křičet, že na radnici a ani nikde jinde o tomto případu není ani zmínka, co před ním chtěl Harry skrýt a proč se v novinách nepíše o tom, že byl toho masakru ušetřen malý tříletý chlapec – on. Camilla se přizná, že ten spis sama zničila v den, kdy byl Dexter oficiálně adoptovaný, jak Harrymu slíbila – vše proto, aby Dextera ochránila. Tomu najednou volá Rita, že Cody utekl a ona neví kam, na rozloučenou Camilla Dexe požádá, aby se případem už dál nezabýval.

Doma Astor řekne Ritě, že je její chyba, že je Cody pryč, protože ho neslyšela vstávat z postele, což by jako jeho velká sestra měla. Dextera náhle napadne, kde asi Cody je, vzhledem k tomu, že je dnes čtvrtek – o něco později ho najdou v parku, kam je brával Paul, je se smutný houpá na houpačce, nechce ale s Ritou moc mluvit. Dexter jí vyčte, že se svým chováním nesnaží chránit děti, ale Paula, Rita naštvaně odejde s dětmi domů.

Laguerta je šťastná, že Matthewse možná vyhodí, když tu kolem projde Matthews sám i s policejními inspektory a všichni se vesele smějí. Za Angelem jde Nina a vynadá mu, že jí v nemocnici nezdravě. Angel se jí zeptá, zda mu už odpustila, což mu potvrdí, když ale chce druhou šanci, Nina mu řekne, že ona i jeho dcerka Ally to vždy budou pro něj, jejich manželství už ale nezachrání.

Za Laguertou přijde Matthews a sdělí jí, že ji okamžitě ve funkci nadporučíka nahradí Esmé Pascalová, která bude do Miami Metro přeložena z Fort Lauderdale a kterou minulý rok ve službě postřelili. Laguerta ztropí obrovskou scénu.

Za Paulem přijde do vězení Rita. Nechce se ní vůbec mluvit, Rita ho žádá, aby Codymu a Astor vysvětlil, proč je znovu za mřížemi. Paul se ohání tím, že nemá nejmenší tušení, když chce Rita odejít, zastaví ji a Rita nakonec nechá děti přivést.

Dex jde Angela zkontrolovat do nemocnice, Angel se ho ptá, jak se jim daří s Ritou a Dexter mu poví o jejich hádce. Dex na Angelově hlavě najde stopy po zubech, takže je jasné, že krev na košili patřila i jeho útočníkovi. Najednou si Dexter uvědomí, že i Rudy měl poraněné rty a začne se o něj víc zajímat. Vrátí se na stanici a ptá se Debry, jestli se chystá s Rudym o víkendu odjet pryč. Ta je ale tak zavalená prací, že prý nikam odjet nemůže. Náhle jí ale volá samotný Rudy z lodi a přemluví ji, aby s ním šla aspoň na jeho pronajatou jachtu na večeři, což nakonec klapne.

Dexter jde k Rudymu domů, ten má ale zabezpečený vchod a navíc hlídané bezpečnostní kamerou. Jde tedy prozkoumat kontejner u domu, kde najde v jednom pytli jeho poštu a vatový tampón s krví, který si vezme. Mezitím se Debra objeví před Rudyho jachtou ozdobenou bílými růžemi. Rudy si před ni klekne a požádá ji o ruku s prstenem, který vzal z protézy jím zavražděné prostitutky. Debra šťastně souhlasí a Rudy ji přemluví, aby si s ním dala aspoň skleničku šampaňského.

Dexter hned nechá v laboratoři otestovat vzorky krve z košile a zakrvaveného tamponu, rozrušeně se snaží dovolat Deb, ta ale telefon nebere, protože zrovna sedí s Rudym v podpalubí. Ten si dá mentolový bonbón a začnou se líbat. Deb si prohlédne obal od bonbónu a Rudy jí řekne, že chápe její zájem, protože to byla jedna ze stop, které po sobě nechal Vrah s chlaďákem. Deb je divné, že to Rudy ví a on jí hned poté bez okolků začne povídat, že právě on je hledaným Vrahem. Deb se snaží odejít pryč, on ji ale po delším vzpírání omráčí. <br.

Vince mezitím ukazuje Dexterovi svůj nový objev – tělo nejnovější oběti mělo jednu ruku o pět centimetrů kratší, z čehož si vyvodil, že oběť měla amputovanou ruku. Té noci, co pobodali Angela zrovna on sám jednu takovou ženu vyslýchal. Angelův útočník a Vrah z chlaďáku jsou tedy jedna a tatáž osoba. To Dexter zjistí i později, když mu žena z laboratoře oznámí, že obě krevní stopy se shodují. Dexter ihned utíká za Deb na oddělení, tam ale není, nemůže se jí dovolat a není k sehnání ani na vysílačce. Dovolat se nemůže ani Rudymu, který právě vyhazuje svůj mobil z lodi, na které unáší omráčenou a svázenou Debru někam pryč.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Dexter
94/100 - 552×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), James Remar (Harry Morgan), Julie Benz (Rita Bennett), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Thomas Matthews),

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson